پنجشنبه 7 مرداد 1395 / 16:45|کد خبر : 995|گروه : اجتماعی

فرماندار سروآباد یادآور شد:

مرز مله خورد مختص به روستای خاصی نیست/حمل کالای وارداتی در داخل استان ممنوعیتی ندارد

مرز مله خورد مختص به روستای خاصی نیست/حمل کالای وارداتی در داخل استان ممنوعیتی ندارد

علی مفاخری با اشاره به مشکلاتی که برخی از اهالی روستای دزلی ایجاد کرده بودند گفت: اهالی این روستا باید توجه داشته باشند که این معبر فقط مختص به آنها نبوده و در آینده ی نزدیک باید شاهد اضافه شدن کل روستاهای شهرستان سروآبد باشند.

به گزارش اورامانات، فرماندار سروآباد در نشست بررسی مسائل و مشکلات معبر مرزی مله خورد ظهر روز پنج شنبه و با حضور نماینده مجلس و برخی از بازریان و کسبه ی شهرستان برگزار شد به مراحل پیگیری افتتاح و بازشگایی مرز مله خورد بعد زاز 13 سال اشاره کرد و گفت: معبر ک.لبری مله خورد نسبت به سایر معابر کولبری دیگر دارای شرایط بهتر و مناسب تری از لحاظ مسیر دسترسی و استقرار هنگ مرزی دارد.

 

مفاخری با اشاره به موقعیت مناسب این معبر در مبدل شدن به یک مرز رسمی مانند مرز باشماق مریوان تصریح کرد: جمع بندی هزینه های لازم و تحقیقات کارشناسانه برای توسع ی زیر ساخت های مورد نیاز در این معبر برای تبدیل شدن به مرز رسمی تحویل گمرک داده شده است.

 

وی در مورد اقلام  وارداتی در این معبر گفت: هم اکنون در این معبر مرزی 83 نوع قلم کالا وارد می شود که خرید برخی از این اقلام  در این معبر صفر بوده و هچنین و علیرغم تاکید طرف عراقی به صادرات کالا، فعلا بدلیل نداشتن زیر ساخت مناسب و گمرک امکان صادرات کالا و اجناس در این مرز نیست.


فرماندار سروآباد به دغدغه سایر روستاهای شهرستان برای استفاده از این مرز اشاره کرد و گفت: باتوجه به اینکه یکماه از بازگشایی مرز مله خورد می گذرد و هنوز نوپا است، تنها برای ساکنان 2 روستای دزلی و دره کی دفترچه کولبری صادر شده است.


مفاخری اضافه کرد: به مرور زمان و با رونق مرز و افزایش واردات کالاها برای سایر روستاهای این شهرستان نیز دفترچه مرزی صادر شده و می توانند از درآمد آن بهره مند گردند.

 

علی مفاخری با اشاره به مشکلاتی که برخی از اهالی روستای دزلی ایجاد کرده بودند گفت: اهالی این روستا باید توجه داشته باشند که این معبر فقط مختص به آنها نبوده و در آینده ی نزدیک باید شاهد اضافه شدن کل روستاهای شهرستان سروآبد باشند.

 

وی همچنین در مورد در آمد های هر چند جزئی حاصل از این معبر گفت: پیشنهادهایی در مورد در آمد های حاصل از این معبر مانند دریافت مبالغی از تاجرین و سایر عوارض و درآمدهای حاصله شده که بخضی از آن به حساب دهیاری های مربوطه برای صرف توسعه و آبادانی این گونه روستا ها شود.

 

مفاخری ادامه داد: با برنامه ریزی های انجام شده در نظر داریم تا با تخصیص دفترچه ی مرزی به مدد کاران تحت پوشش بهزیستی گه مبالغ ناچیزی را برای امرار معاش دریافت می کنند به معیشت خانواده ی این گونه افراد کمک کنیم.

 

وی در پایان به جلسه ی اخیر با هنگ مرزی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه طبق مصوبات قبلی هنگ مرزی کالایی که در دو ساعت به صورت آزاد حق ورود به شهرستان سروآباد را داشت و در صورتی که به خارج از محدوده ی این شهرستان رود قاچاق محسوب میشود ولی طبق آخرین جلسه و مصوبه ای که هن مرزی داشتیم این محددیت برداشته شده و در صورت ورود کالا به این شهرستان پس از آن به هر شهرستان دیگری در ین استان حمل شود بلا مانع بوده و قاچاق محسوب نخواهد شد.

انتهای خبر/

برچسب ها :

فرماندر سروآبادمرز مله خوردمختص روستای خاصیروستای دزلی

نظرات کاربران :

از سروآباد [جمعه 8 مرداد 1395 | 10:48] پاسخ

خوب جایی نشستید؟خوب این چه فایده ای برای سرواباد داره دیگه؟من خودم کولبرم شغلی که شماها هیچ وقت به خود اجازه نمیدهید انرا انجام دهید؟ولی حتی برای این شغل خری هم در مرزها به ما حسودی میکنند و آن روستاهای مرزی اجازه ی ورود به روستا را به ما نمیدهند.شما میتوانید با راه اندازی یک دفتر به این مرز سرو سامان بدهید؟اون مرز هم به درد جوانان بیکار نمیخورد؟به پیرمردها و پیرزنانی دفترچه داده اید که نمی تونند کولبری کنند.

از سرواباد [شنبه 9 مرداد 1395 | 10:27] پاسخ

فقط برای چند نفر ثروتمند خوبه این کار.هیچ سودی برای جماعت محتاج ندارد.خواهشن آن تصویبنامه را لغو و تصویبنامه ی دگر بنویسید.

قادر [یکشنبه 10 مرداد 1395 | 07:47] پاسخ

با شناختی که از دزلی داریم نمیگذارند کسی جز خود حضور داشته باشه
جا ئه وه جاده س نالین مردم به راحتی هاتوو چوو کا تا به گه یی به مرز

قادر [یکشنبه 10 مرداد 1395 | 07:48] پاسخ

با شناختی که از دزلی داریم نمیگذارند کسی جز خود حضور داشته باشه
جا ئه وه جاده س نالین مردم به راحتی هاتوو چوو کا تا به گه یی به مرز
مردم از وسط جاده رد میشن
احشام دیگه سال هاست از جاده تردد میکند

رهگذر [یکشنبه 10 مرداد 1395 | 16:45] پاسخ

آقای قادر حق ندارین به کسی و هیچ فرهنگی توهین کنید.مردمان دزلی کسانی همچون شاعر و عارف نامدار ملاحسن را داشتن که در دانشگاه الازهر مصر تدریس کرده کسانی همچون محمود خان را داشتند که لشکر انگلیس نتونست شکست بدو و که تا شعاع 100کیلومتری شاید بیشتر از هر طرف تحت سیطره ش بود (شک نکن که روستا یا شهر شمام جزش بوده ) و پرندم بدون اجازه ش نمی تونسته پرواز کنه چه برسه به آدمای بی سرو پا.الکی تیر تو تاریکی نندازید شما که ی دفترچه بهتون دادنو مردم دزلی بهتون اجازه ندان که استفاده کنید؟بعد 13 سال بسته شدن مرز مردم کدوم روستا اومدم اعتراض کنن که این مرز باید باز بشه؟مردم کدوم روستا و شهر یه بار به فرمانداری و شهر داری سروآباد رفتین کوچکترین اعتراضی کردن.پس لطفا کمی منطقی فکر کنید لطفا قصاص قبل جنایت نکنید.

علی [دوشنبه 11 مرداد 1395 | 07:42]

ماموستا ملا حسن دزلی مثل شما رهگذر بوده به عبارتی دیگه برای مدتی ساکن دزلی بوده و به قرار قطعی متولد و زاده یکی از روستا های هورامان تخت موسوم به ویسیان بوده
در روز روشن مفاخر سایر مناطق را به خود منسوب نکنید
بعدش وجداناً سری به جاده داخل دزلی بزن ببن چطوری این عزیزان سد معبر میکنن و در وسط جاده اتراق میکنن انگار جاده ملک شخصیست!!!

محمدی [یکشنبه 10 مرداد 1395 | 17:11] پاسخ

جناب فرماندار یا خبر ندارید ؟!!! یا اینکه نمیخواید واقعیت رو بگید !!! چون مرز مله خورد رو انحصار دزلی و درکی هست و به هیچ کس هم اجازه ورود ندادن

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار