چهارشنبه 15 مهر 1394 / 13:03|کد خبر : 99|گروه : اقتصادی

مدیر جهاد کشاورزی سروآباد:

پیش بینی برداشت 10 هزار تن انگور از باغات سروآباد+تصاویر

پیش بینی برداشت 10 هزار تن انگور از باغات سروآباد+تصاویر

شهرستان سروآباد در سال آبی 93-94 باداشتن میزان بارش 500 میلیمتر در مناطق شرقی تا 850 میلیمتر در مناطق غربی و شمالی به استناد متوسط بارندگی های آمار بارشهای شهرستان های هم جوار و متوسط بارش دراز مدت سالیان گذشته به میزان 850 میلیمتر، منطقه ای مستعد برای پرورش انگور می باشد.

به گزارش هورامانات، شهرستان سروآباد در سال آبی 93-94 باداشتن میزان بارش 500 میلیمتر در مناطق شرقی تا 850 میلیمتر در مناطق غربی و شمالی به استناد متوسط بارندگی های آمار بارشهای شهرستان های هم جوار و متوسط بارش دراز مدت سالیان گذشته به میزان 850 میلیمتر، منطقه ای مستعد برای پرورش انگور می باشد.

پیش بینی برداشت 10 هزار تن انگور از باغات سروآباد+تصاویر

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سروآباد با اشاره به بازارهای نسبتاً مناسب خرید این محصول درچند سال اخیر افزود: انگیزه های لازم در کشاورزان منطقه برای احیاء واصلاح ونوسازی باغات قدیمی وتوسعه واحداث باغات جدید به وجود آمده است.

 

قاسمی نژاد تصریح کرد با توجه به انگیزه باغداران و وجود 1430 هکتار باغ انگور دیم در شهرستان، لذا این موضوع مستقیماٌ شرایط لازم برای به کارگیری روشهای نوین باغبانی را توسط جامعه هدف ما یعنی باغداران فرهم آورده است.

 

وی با اشاره به موفقیت 90 تا 100 درصدی درصد سبز به استناد بازدیدهای هیات کارشناسی استانی، افزود: طی سال زراعی 93-94 و در قالب پروژه های توسعه باغات دیم وتوسعه باغات دراراضی شیب دار به میزان  11 هکتار باغ انگور دیم با اعتبارات در دسترس، به شکل تهیه قلمه ریشه دار و تامین هزینه های کارگری و چاله کنی و تحت نظارت کارشناسان باغبانی این مدیریت احداث گردیده است.

 

مدیر جهاد سروآباد میزان متوسط برداشت محصول انگور دیم در شهرستان سروآباد را برابر7 تن در هکتار و میزان تولید سالانه این محصول را بیش از10 هزار تن برآورد کرد و  قیمت فروش این محصول را برای کشاورزان منطقه با متوسط16000 ریال برای هر کیلو به میزان160 میلیارد ریال محاسبه نمود.

 

وی افزود: تغییرات آب وهوایی وکاسته شدن از میزان بارشها ،ضعف عمومی،افت عملکرد وافت کیفی به شکل کاهش در حجم حبه وخوشه های انگور را منجر گردیده و تکیه صرف باغداران منطقه بر روشهای قدیمی کاشت ونگهداری باغات دیم را با چالش مواجه نموده است.

 

قاسمی نژاد ادامه داد: این موضوع خود فرصتی استثنایی برای پیشنهاد روشهای نوین واصلاح ونوسازی باغات قدیمی و بهره جستن از روشهای اصولی نگهداری ومدیریت باغات انگور دیم توسط مدیریت جهاد کشاورزی و نیروی متخصص باغبانی به وجودآورده است.

 

زمان برداشت این محصول در این شهرستان از اوایل شهریور ماه شروع و هم اکنون در برخی از روستاهای شهرستان هنوز ادامه دارد.

انتهای پیام/

برچسب ها :

باغ انگورسروآبادهورامانات

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار