دوشنبه 14 تیر 1395 / 09:09|کد خبر : 929|گروه : اجتماعی

ریال های ناچیز کوله بران در برابر حقوق های نجومی مدیران!

ریال های ناچیز کوله بران در برابر حقوق های نجومی مدیران!

مدیرانی در کشور هستندکه تعدادشان هم اندک نیست و حقوق های ماهانه غیر متعارف میلیونی دریافت می کنند بدون آنکه احساس خطری بکنند و کاملا در امنیت جان و مالی قرار دارند و از سویی دیگر کوله بران را در کردستان می بینیم که از زندگی خود گذشته تا لقمه نانی ناچیز دربیاورند.

به گزارش اورامانات، بازارچه‌های  کوله بری یکی از بخش‌های فعال در حوزه  مبادلات تجاری مرزی و  یکی از فاکتورهای مثبت در امرار معاش مردم مرزنشین می‌باشد.

 

توجیه اینکه معیشت مرزنشینان در این تجارت مرزی با قاچاق پیوند خورده را می توان ظلم به مردم غیور این مناطق دانست؛ چرا که این افراد تنها نقش کوله بری در ازای مبالغ ناچیز را داشته و سود سرشار و اصلی را اندکی افراد پشت پرده می برند که باید جلوی سودجویی چنین افرادی را گرفت.

 

رهبر معظم انقلاب در باب قاچاق و مبارزه با آن فرمایشات گهرباری فرموده اند که می تواند چراغ راه برای ساماندهی مرزها و کوله بران باشد.

 

ایشان مراد از مبارزه با قاچاق را کوله بران ندانسته و تاکید فرمودند که : « مراد من از قاچاق فلان کوله بر ضعیف ... نیست که می رود آن طرف یک چیزی بر می دارد و روی کول خودش می آورد این طرف؛ اینها که چیزی نیست، اینها اهمیتی ندارد، با آنها مبارزه هم نشود اشکالی ندارد.»

 

در مقابل دزدانِ بیت المال و راهزنان مملکت باید دست و پای این نان آوران زحمت کش را بوسید که از جان خود مایه میگذراند نه از مال دیگری!

 

در کشوری که این همه منابع و ذخایر و ثروت های بیکران وجود دارد اما افرادی به دلیل نداشتن شغل هر چند کم درآمد هم باشد، برای امرار معاش مجبور می شوند اینگونه هستی خود را در گرو یک لقمه نان شرافتمندانه بگذارند.

 

از آن طرف می بینیم مدیرانی در کشور پیدا می شوند که تعدادشان هم اندک نیست و حقوق های ماهانه غیر متعارف میلیونی دریافت می کنند بدون آنکه احساس خطری بکنند و کاملا در امنیت جان و مالی قرار دارند و از سویی دیگر کوله بران را می بینیم که از زندگی خود گذشته تا لقمه نانی ناچیز دربیاورند.

 

حاشا اگر کسی نام قاچاقچی بر این افراد بگذارد که در برابر دریافتی های ناحق بعضی مدیران، هر ریالشان حلال است....

کردتودی

انتهای پیام/

برچسب ها :

ریال ناچیز کولبرانحقوق نجومی مدیرانحقوق غیر متعارف

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر