سه شنبه 14 اردیبهشت 1395 / 08:38|کد خبر : 763|گروه : سیاسی

سونامی بد حجابی دوباره آمد ! / آزادی لباس های تنگ زنان بدون هیچ فیلتر اسلامی

سونامی بد حجابی دوباره آمد ! / آزادی لباس های تنگ زنان بدون هیچ فیلتر اسلامی

پدیده بد حجابی یکی از هنجارگریزی‌های اجتماعی در کشور محسوب می‌شود که در یکی دو دهه اخیر بخشی از ذهن جامعه اسلامی را مشغول خود ساخته است...

به گزارش اورامانات، پدیده بد حجابی یکی از هنجارگریزی‌های اجتماعی در کشور محسوب می‌شود که در یکی دو دهه اخیر بخشی از ذهن جامعه اسلامی را مشغول خود ساخته است.


در واقع اگر از ابتدا جلوی شریان‌های باریک این پدیده گرفته می‌شد دیگر امروزکسی در کشور دغدغه حل این مساله را نداشت.


از آنجا که همه مسئولان از تریبون‌های مختلف خطرات این پدیده را گوشزد می‌کنند و از مجریان امر می‌خواهند این معضل را به صورت ریشه ای درمان کنند دیگر نمی‌شود وجود آن را در جامعه انکار کرد و نا دیده اش گرفت، در واقع نادیده گرفتن آن هم خود گناهی بزرگ تر است.


آزادی عمل تولیدی‌های لباس که هیچ فیلتر اسلامی را در دستور کار ندارند بسیار تعجب برانگیز است؛ تولید انواع و اقسام ساپورت ها،مانتوها و شلوارهایی که در شأن زن و دختر ایرانی نیست و هیچ مصونیتی را هم در پی ندارد، از جمله هنرهایی است که از این تولیدی های آزاد و منشوری خلق می شود.


گرم شدن هوا و بهانه جویی‌های فرصت طلبان
یک شهروند سنندجی در این رابطه می‌گوید: متأسفانه وضعیت حجاب برخی بانوان دل مؤمنین را در این شهر به درد می‌آورد.


وی بیان می‌كند: هنوز وارد فصل تابستان نشده‌ایم كه شاهد پوشیدن لباس هایی بر تن دختران و زنان جوان هستیم که به خاطر وضعیت زننده لباس و پوشیده نبودن آن موجب جلب توجه بسیار در شهر می‌شود.


وی ادامه می‌دهد: این گونه پوشش به هیچ‌وجه شایسته جامعه اسلامی نیست و مسئولان باید به جلوگیری از فروش این قبیل لباس‌ها و ظاهر شدن افراد با آنها در جامعه اقدام کنند.


ارزش‌های اسلامی در جامعه زیر سؤال نرود
شهروند دیگری می‌گوید: پوشیدن چادر الزامی نیست، اما پوشش مانتو هم باید به گونه‌ای باشد که حداقل ارزش‌های اسلامی در جامعه زیر سؤال نرود.


نسرین احمدی ادامه می‌دهد: در قضیه حجاب زنان جامعه ما، غیرت حلقه گمشده ای است که کمتر مورد توجه بوده است و همه تلاش مجریان طرح حجاب و عفاف، اصلاح میوه تلخ بی حجابی است که نتیجه ریشه فاسد بی غیرتی مردان است.

 پدیده بد حجابی یکی از هنجارگریزی‌های اجتماعی در کشور محسوب می‌شود که در یکی دو دهه اخیر بخشی از ذهن جامعه اسلامی را مشغول خود ساخته است.   در واقع اگر از ابتدا جلوی شریان‌های باریک این پدیده گرفته می‌شد دیگر امروزکسی در کشور دغدغه حل این مساله را نداشت.   از آنجا که همه مسئولان از تریبون‌های مختلف خطرات این پدیده را گوشزد می‌کنند و از مجریان امر می‌خواهند این معضل را به صورت ریشه ای درمان کنند دیگر نمی‌شود وجود آن را در جامعه انکار کرد و نا دیده اش گرفت، در واقع نادیده گرفتن آن هم خود گناهی بزرگ تر است.   آزادی عمل تولیدی‌های لباس که هیچ فیلتر اسلامی را در دستور کار ندارند بسیار تعجب برانگیز است؛ تولید انواع و اقسام ساپورت ها،مانتوها و شلوارهایی که در شأن زن و دختر ایرانی نیست و هیچ مصونیتی را هم در پی ندارد، از جمله هنرهایی است که از این تولیدی های آزاد و منشوری خلق می شود.   گرم شدن هوا و بهانه جویی‌های فرصت طلبان یک شهروند سنندجی در این رابطه می‌گوید: متأسفانه وضعیت حجاب برخی بانوان دل مؤمنین را در این شهر به درد می‌آورد.   وی بیان می‌كند: هنوز وارد فصل تابستان نشده‌ایم كه شاهد پوشیدن لباس هایی بر تن دختران و زنان جوان هستیم که به خاطر وضعیت زننده لباس و پوشیده نبودن آن موجب جلب توجه بسیار در شهر می‌شود.   وی ادامه می‌دهد: این گونه پوشش به هیچ‌وجه شایسته جامعه اسلامی نیست و مسئولان باید به جلوگیری از فروش این قبیل لباس‌ها و ظاهر شدن افراد با آنها در جامعه اقدام کنند.   ارزش‌های اسلامی در جامعه زیر سؤال نرود شهروند دیگری می‌گوید: پوشیدن چادر الزامی نیست، اما پوشش مانتو هم باید به گونه‌ای باشد که حداقل ارزش‌های اسلامی در جامعه زیر سؤال نرود.   نسرین احمدی ادامه می‌دهد: در قضیه حجاب زنان جامعه ما، غیرت حلقه گمشده ای است که کمتر مورد توجه بوده است و همه تلاش مجریان طرح حجاب و عفاف، اصلاح میوه تلخ بی حجابی است که نتیجه ریشه فاسد بی غیرتی مردان است.

ترویج فرهنگ حجاب و عفاف یکی از سیاست‌های لازم و ضروری جامعه
زهرا غلامی یکی از کارشناسان فرهنگی می گوید؛ هدف از رعایت حجاب حفظ عفت و پاکدامنی افراد است. اگر با این دید به موضوع حجاب نگریسته شود بخش قابل ‌توجهی از مشکلات فرا روی جامعه در این زمینه رفع می‌شود.


وی با بیان این که حجاب یکی از ارزش‌های مهم اسلامی و از دستاوردهای مهم انقلاب است که ترویج آن در جامعه ضروری است، اظهار کرد: حفظ حجاب محدود به پوشش نیست و گستره فراتری دارد به طوری که در اسلام لزوم حفظ حجاب در نگاه، رفتار، حرکات، پوشش و گفتار زن و مرد سفارش شده است. 


وی نهادینه کردن و ترویج فرهنگ حجاب و عفاف را یکی از سیاست‌های لازم و ضروری جامعه کنونی برمی شمارد و ادامه می‌دهد: شناخت جامعه و نسل جوان امروز یکی از نکاتی است که باید در این موضوع مورد توجه قرار گیرد به طوری که بتوان ضمن آشنایی با اثرات مثبت حفظ حجاب و عفاف، چرایی رعایت آن را درک کرد.


غلامی در ادامه با اشاره به تلاش‌های دشمنان برای  رواج بی‌حجابی در ایران می‌افزاید: امروز دنیا با در پیش گرفتن جنگ نرم و بهره‌گیری از ابزار آن اعم از اینترنت و ماهواره، فضای مجازی و فیلم به حریم شخصی خانواده‌ها راه ‌یافته و می‌داند به راحتی می‌تواند از این مسیر به اهداف شوم خود دست یابد.
وی اضافه می‌کند: دشمن با استفاده از این ابزار به راحتی جسم و روح افراد را تسخیر می‌کند و ما شاهد برخی تقلید‌های نادرست جوانان که خصوصاً متأثر از تماشای برنامه‌های ماهواره‌ای است، هستیم.


 این کارشناس فرهنگی با ضروری خواندن مقابله با تهدیدات جنگ نرم دشمن اظهار می‌كند: متولیان عرصه فرهنگی و مسئولان رسانه‌های داخلی باید با ویژگی‌ها و نیازهای نسل جوان جامعه آشنا باشند و مقابله جدی با تهدیدات فرهنگی، مهارت‌آموزی و توانمند سازی نسل جوان جامعه را در رأس فعالیت‌های خود قرار دهند.

منبع: آفتاب دل
انتهای پیام/

برچسب ها :

سونامی بد حجابیآزادی لباسفیلتر اسلامیهنجارگریزی اجتماعی

نظرات کاربران :

مریوانی [سه شنبه 14 اردیبهشت 1395 | 09:12] پاسخ

واقعاً وضعیت حجاب خانم ها در مناطق کرد نشین به ویژه شهر مریوان افتضاحه نمیدانم چرا یک بانوی کرد به این حال و روز افتاده!
چرا مردان کرد فقط تماشاجی و صحن گردانن!

++++ [سه شنبه 14 اردیبهشت 1395 | 09:42] پاسخ

کاکه گیان شویان گه ره که...

شهروند [سه شنبه 14 اردیبهشت 1395 | 14:45] پاسخ

اینا بازیچه دست مردان هستند وگرنه هیچ کدام زنه زندگی نیستند

هیمن [سه شنبه 14 اردیبهشت 1395 | 14:48] پاسخ

مرده غیرتی اصلا اینا رو میخواد چکار خودش خواهر و ناموس داره همانطوریکه از خواهرش عفت میخواد از زنش هم میخواد اینا آشغالن

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار