پنجشنبه 9 اردیبهشت 1395 / 17:50|کد خبر : 749|گروه : سیاسی

پیش به سوی انتخاباتی غیر حزبی؛ نسخه تجویز شده پایتخت نشینان در کُردستان به شکست انجامید

پیش به سوی انتخاباتی غیر حزبی؛ نسخه تجویز شده پایتخت نشینان در کُردستان به شکست انجامید

نسخه های تجویز شده از سوی اصلاح طلبان مرکز نشین به منظور حمایت از کاندیدای موردنظرشان و تبلیغ برای وی، به شکست انجامید چرا که عدم شناخت آنان از فضای سیاسی حاکم بر استان کردستان و پایین گرفتن شعور سیاسی مردم کردستان باعث شد که نتیجه معکوسی از کار خود دریافت نمایند و نه تنها نتیجه مثبتی برای کاندیدای موردنظر حاصل نشد بلکه فضای تبلیغاتی علیه وی نیر متشنج شد.

به گزارش اورامانات، تشکیل احزاب در جوامع نشان از بلوغ و رشد سیاسی آن دارد که تفاوت در افکار و سلایق در مردم جامعه منجر به تشکیل احزاب شده و با انتخاب نماینده از احزاب مختلف توسط مردم و با چرخش قدرت در دست احزاب، نظام دموکراسی شکل می گیرد.

 

اما متاسفانه همین پیشرفت در جوامع سیاسی، معضلاتی به وجود آورده و لمپن های سیاسی را آفریده که با عوام فریبی در موقعیت های سیاسی مختلف از آن سوء استفاده می کنند.

 

دور دوم انتخابات مجلس دهم در کردستان، با استقبال گسترده مردم روبرو شد، اما با توجه به اینکه آراء به حد نصاب نرسید، انتخابات در دو حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره، کامیاران و مریوان، سروآباد به دور دوم کشیده شد.

 

متاسفانه فضای تبلیغاتی در دور دوم به دور از اخلاق انتخاباتی انجام شد بطوریکه دو کاندیدای حوزه انتخابیه سنندج، کامیاران و دیواندره که نمایندگان فعلی حوزه مذکور در مجلس نیز می باشند، به دور از قوانین مدنی انتخابات در گروه ها و شبکه های اجتماعی به تخریب یکدیگر پرداختند.

 

از سوی دیگر نسخه های تجویز شده از سوی اصلاح طلبان مرکز نشین به منظور حمایت از کاندیدای موردنظرشان و تبلیغ برای وی، نیز به شکست انجامید چرا که عدم شناخت آنان از فضای سیاسی حاکم بر استان کردستان و پایین گرفتن شعور سیاسی مردم کردستان باعث شد که نتیجه معکوسی از کار خود دریافت نمایند و نه تنها نتیجه مثبتی برای کاندیدای موردنظر حاصل نشد بلکه فضای تبلیغاتی علیه وی نیر متشنج شد.

 

دعوت عارف سرکرده اصلاحات به کردستان و برگزاری جشن دورهمی اصلاحات و اهانت هایی که در آن به مردم کردستان بخصوص خانواده های معظم شهدای پیشمرگ مسلمان کُرد شد، چهره واقعی اصلاحات را در کردستان پیش از بیش نمایان کرد.

 

شاید اگر پیش از این اصلاحات در کردستان طرفدارانی داشت اما با این اقدام جای سوال برای مردم پیش آمده است که آیا واقعا اصلاحات این است؟! اصلاحات این است که کاندیدایی که چندی پیش با عنوان مستقل پا به میدان کارزار انتخابات می گذارد، اما به یکباره به دلایلی که منفعت شخصی خود را در آن می بیند با افتخار تمام دست در دست سرکرده اصلاح طلب از پایتخت می گذارد که هیچگاه درد مردم کردستان را نشناخته و نمی شناسد! و عده ای دیگر نیز فرصت را غنیمت شمرده و خودی نشان می دهند  و آنقدر تند می روند که توهین به خانواده خود نیز می کنند.

 

اصلاح طلبی و اصولگرایی در کردستان معنایی دیگر دارد؛ کردستانی ها به پای صندوق های رای می آیند نه به خاطر اینکه افرادی را از احزاب به پارلمان بفرستند که هیچ به درد استان آشنا نیستند؛ عارف و امثال ایشان چه می دانند این استان در محرومیت چه کشیده است که اکنون وکیل الدوله برایش انتخاب می کنند و مطمئننا نماینده ای هم که انتخاب خواهند کرد غلام حلقه به گوش آنها خواهد بود و در مجلس نیز قدم از قدم بر نمیدارد مگر به نفع سرکرده های پایتخت نشین خود باشد!!

 

مردم کردستان اگر به دنبال اصلاح طلبی رفتند بخاطر این بوده است که همواره از محرومیت، عدم توسعه اقتصادی و عدم زمینه اشتغال رنج کشیده اند و خواستار اصلاح وضع موجود بوده اند و حال کسانی که دم از اصلاحات می زنند از این نیاز مردم سوءاستفاده کرده و به نام اصلاح طلب داعیه دار اصلاح وضع موجود شده اند.

 

و البته این را به درستی تشخیص نداده و مهندسی اشتباهی از نظام تبلیغاتی در کردستان نمودند، به قول معروف آمدند  ابرو را اصلاح کنند زدند چشم را هم کور کردند!

منبع: کردتودی

انتهای پیام/

برچسب ها :

انتخابات غیر حزبینسخه تجویز شده اصلاح طلباناحزاب در کردستانفضای تبلیغاتی در کردستاننسخه تجویز شده پایتخت نشینان برای کردستان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر