شنبه 4 اردیبهشت 1395 / 13:17|کد خبر : 730|گروه : سیاسی

توهین به مردم کردستان در جشن اصلاح طلبان/ از مردم بابت توهينى كه شد، معذرت خواهی شود

توهین به مردم کردستان در جشن اصلاح طلبان/ از مردم بابت توهينى كه شد، معذرت خواهی شود

لازم است که از مردم کردستان بابت توهینی که شد عذرخواهی شود.

به گزارش اورامانات به نقل از کردتودی روز جمعه در استان کردستان مجمعی تحت عنوان حامیان لیست امید در سنندج برگزار کرد، که به حمایت از دو کاندیدای سنندج و مریوان از سوی جریان اصلاح طلب و حامیان دولت پرداخت.

 

این جریان در فضای مجازی طوری مورد انتقاد گرفت که واکنش های مختلفی را در استان در پی داشت. برخی از این مطالب که در فضای مجازی منتشر شده است به شرح زیل است.


جناب عارف منتخب مردم تهران ؛
هر كسى با الفباى سياست آشنايى دارد و تركيب منتخبين را مى شناسد. مى داند، رياست جنابعالى بر مجلس سرابى بيش نيست.
شما دانسته و ندانسته در شطرنجى بازى مى كنيد. كه جز چند سرباز مهره اى در اختيار نداريد. مابقى هم مهر هاى رقيب اند. ولو به عاريت در دست شما قرار داده باشند. براى مهار جنبش اصلاح طلبى !؟

مخبرینی که شما را به کردستان دعوت کردند، تا با لشکر کشی دو وکیل الدوله برای کردستان در کمیته اصلاحات بتراشند، طعم اولین شکست را بعد از پیروزی به جنبش اصلاحات بچشانند.


گويا شما از اين حقيقت غافل هستيد. برخى از افرادى كه آويزان ليست اصلاح طلبان در تهران شدند، از شانس كافى در حوزه هاى خود برخوردار نبودند. برخى نيز  مواضع سياسى شان را بر اساس منافع شخصى تعربف مى كنند. نه منافع ملى ، مشابه آنچه كه امروز در سنندج همگان ديدند و شنيدند!؟


روزگارى نه چندان دور سرمستان از باده قدرت در هيئت دولت متبوع و در همين كردستان خیلی ها را دستكم گرفتند!؟ امروز شما نه تنها بابت ناكاميهاى دولت مقصود تان بلکه بابت سال های بی توجهی هم بدهكار ملت هستيد!؟ اگر مطالبه طلبمان را نمى كنيم . آنرا به حساب نجابت بگذاريد !؟


جناب عارف، آيا مى دانيد.سخنان هتاكانه اى كه با زبان "كردى" از حلقوم احد از همراهان جنابعالى جارى شد. نسبت به آنهای که رای ندادند به دو نماينده تحت الحمايه شامل چند صد هزار شهروند كرد، در شهرستانهاى سنندج ، كامياران ، ديواندره و مريوان ، سروآباد و اورامانات مى شود.


آيا مى دانيد، سر جمع آراى یکی از نمایندگان از حوزه سنندج و توابع حدود ٢٣ هزار و سرجمع آراى نماینده از حوزه مريوان و توابع حدود١٢ هزار راى است. چرا جز آن ٣٥ هزار شهروندانى كه به دهها كانديد محترم رای داده اند " عده اى جاش" خطاب كردند.


چرا بايد به اسم شوراى اصلاح طلبان در جانبدارى از دو كانديداى حزب شمتا به قريب نيم ميليون جمعيت شش شهرستان كردستان اينگونه اهانت شود. چه كسى بايد تاوان اين بى حرمتى بى سابقه به مردم كردستان را از زبان يك به ظاهر" كرد " پس بدهد.


همان فردى كه هفده سال قبل شادروان ادب او را " مهره" معرفى كردند. آيا شعار زنده باد، مخالف من را با " جاش" ناميدن توده مردم مى خواهيد، پاس بداريد.


معذرت خواهى رسمى حضرتعالى از مردم كردستان مورد تقاضاست. در غير اينصورت مسئوليت تبعات منفى اين نوع هتاكى ها متوجه شما خواهد بود.

 

لازم به ذکر است،در این مراسم شماری از مدیران و مسئولان دولتی از جمله دو مشاور استاندار کردستان، شماری از مدیران دولتی و حتی مدیران و مسئولان شهرداری سنندج و همچنین مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری حضور پیدا کرده بودند.

انتهای پیام/

برچسب ها :

جناب عارفمنتخب مردم تهرانمجمعی تحت عنوان حامیان لیست امید در سنندجعارف در سنندجریاست مجلس سرابی بیش نیستعذرخواهی از مردم کردستان بابت توهین

نظرات کاربران :

هورامان [شنبه 4 اردیبهشت 1395 | 13:46] پاسخ

بقیه اشکال نداره ولی واقعاً برای جناب جلالی زاده متاسفم... تو دیگه جرا!!! تا کی میخواهید با این القاب و عناوین -اصلاحات- با احساسات مردم بازی کنید
اخه مگر این دو کاندیدای محترم معنی اصلاحات رو می دانند که شما رفتی از انان حمایت میکنید تا کی منفعت طلبی
اگر راست میگید اصلاح طلبن چرا در مرحله اول از انان جمایت نکردید
پس معلومه امثال شما و عارف منفعت طلبید نه اصلاح طلب والله واعلم

اصلاح طلب [شنبه 4 اردیبهشت 1395 | 14:53] پاسخ

ای اصلاح طلبای منفعت طلب
دور اول تو شورای اصلاح طلبای مریوان فیروز عارفی رای آورد ولی کریمیان و باقدم رای نیاوردن پس منطق جکم میکرد که اون دوتایی که رای نیاوردن باید کنار میکشیدن ولی نکشیدن و اصلاح طلبا هم طبق به اصطلاح اسانامه شون نمیبایست تو دور دوم از کسی که دور اول کنار نکشیده حمایت میکردن ولی طبق منفعت طلبیشون حمایت کردن

قادر [یکشنبه 5 اردیبهشت 1395 | 07:25]

واقعاً این طوره

همشهری [شنبه 4 اردیبهشت 1395 | 18:17] پاسخ

ای آق عارف و ای جلالی زاده:
نماینده های قبل چه کاری برای سروآباد کرده اند؟
پارک درست حسابی؟استخر شنا برای جوانان؟و....
براستی متاسفم به ملت کرد وهمیشه درصحنه اهانت شد!
براستی مجلس کسی میخواهد دین دار باشد و متاسفانه پیدا شدن چنین کاندیدایی محال است.
کردستان با چنین افکار وافرادی ساخته نمیشود و مسولین نباید اجازه دهند به امثال عارف و... به کرد اهانت کنند.چون ملت کرد به فرموده امام خمینی(ره):ایمان واعتقاد خودرا به انقلاب اسلامی آشکار کرده است و مقام معظم رهبری هم گفته اند:سلام من به ملت کرد وبرادران همیشه درصحنه.
آیا این رجال اصلاح طلب دلسوز شما مردم مریوان وسروآباد و یا کردستان هستند؟
اینها به غیر از پست ومقام ومنفعت طلبی اهدافی ندارند و براستی کسی که اعتقادی به مبانی انقلاب نداشته باشد نباید در سمت کلان قرار بگیرد.
کشور ما الحمدلله کشوری با امنیت ونهایت آرامش دارد و باید قدردان این نعمت بود و اجازه نداد کسانی بیایند وعوام فریبی بکنند و با حرفهای ناچیز فکر مردم را با بکاربردن لقب جاش فزیب داد.به یقین باید دانست که این افراد خود ازبدو تولد به قول خودشان جاش بوده و این را از پدرانشان به ارثی گرفته اند.
ملت کرد بسیج هستند و ادبیات بسیج بودن با واژه جاش بسیار مودبانه تر است.امروز بسیج بودن مهم نیست بلکه چطور بسیج بودن مهم است.
بنده به عنوان یک فرهنگی که در سروآباد خدمت میکنم و وحداقل کیلومتر از وطن خودم دور شده ام و دراین شهرستان خدمت کرده،وخدمت به این منطقه محروم بال پرواز به سوی ملکوت اعلی حق تبارک و تعالی می دهد.لذت میبرم از اینکه هنرم را به عنوان شغل وپست ومقام نمیدانم.
عارف،جلالی زاده وای کسانی که کاندیدا شده اید و قصد گرفتن پست ومقام دارید خداوند از شما به وعده هایی که میدید مواخذه میکند و هرکاری انجام میدهید عالم وبینا است پس تورا خدا کار کنید،دلسوز باشید،راه را برای بیگانگان ودشمن باز نکنید چون دشمن درکمین است و باتشکیل این جلسات وتوهین به ملت کرد و جیب پر خودتان قطعا ملت کرد وجوانان تحصیل کرده این کردستان بدبخت خواهد شد.
کارکنید تورا خدا،مجلس شوخی نیست،مجلس چیز جدید نیست و شاید برای بعضی تازه باشد ولی مجلس صحابه پیامبر(ص) پایه گذاری کردند و دین اسلام سالهاست این افق را روشن کرده است.
بازهم میگم دلسوز ملت و آب وخاک باشید و عوام فریبی تا کی؟تاکی؟تاکی؟

آرژین [یکشنبه 5 اردیبهشت 1395 | 08:10] پاسخ

با سلام
واقعا منفعت طلب هستن نه اصلاح طلب به قول دوست اصلاح طلب حتی خودشان اساسنامه ای را که در حکم شرف و ناموس یک حزبه قبول ندارند چونکه اگر قبول داشتن از امسال کریمیان حمایت نمی کردنند ، چونکه کریمیان رای آنها را قبول نکرد و کنار نکشید به قول بعضی از دوستان شدن حزب باد

شهروند [دوشنبه 6 اردیبهشت 1395 | 07:45] پاسخ

امیدوارم جوابی برای این توهین داشته باشندچون فقط شعارمی دهندوبس..

کشاورز [دوشنبه 6 اردیبهشت 1395 | 19:50] پاسخ

با سلام
خدایی بجز عده قلیلی من اصلاح طلبی در استان ندیدم همگی فکر پست طلب بودند ودر هیچ دوره ای این جوری نبوده ونخواهد بود

شهروند [دوشنبه 6 اردیبهشت 1395 | 20:55] پاسخ

عجب آدمیه این امید کریمیان آدم چقدر میتونه منفعت طلب باشه
واقعا متاسفم تو که تا حالا مستقل بودی منفعت طلب

ناکام [سه شنبه 7 اردیبهشت 1395 | 08:45] پاسخ

توجه توجه

عثمان ، یادگار سیاچمانه

احتراما" بدینوسیله ما مردم آگاه و فهیم شهرستانهای مریوان و سروآباد اقدام ناپسند و ناشایست جناب آقای امید کریمیان و مشاوران منفعت طلب ایشان در همراه نمودن هنرمند مردمی و نام آشنای کردستان و یادگار فراموش نشدنی آواز سیا چمانه ( کاک عثمان ) با خود ، در منطقه اورامان را بشدت محکوم نموده و خواستار عذر خواهی آقای کریمیان از مردم و این هنرمند نامی و صادق که به قول خودش بدون وضو آوازی نخوانده و صداقت و پاکی هنر خود را آلوده هیچ چیز دیگری ننموده است و صدای دلنشین او بعد از قرآن ، آرام بخش دلها و تسکین دهنده آلام آنان در ادوار زندگی و همراه خوشی و ناخوشی های آنان بوده است ، هستیم . و این اقدام ناپسند را مصداق بارز سوء استفاده ، عوام فریبی ، کلاه برداری ، بازی با احساسات و عواطف پاک مردم و هنرمندان و خدشه دار نمودن وجهه هنری ایشان جهت کسب رای مردم می دانیم .
ایشان اگر واقعا" خادم مردم و در جایگاه نمایندگی موفق بودند اصلا" نیازی به این همه تبلیغات با هزینه های میلیاردی و اقدامات اینچنینی نبود و عملکرد چهار ساله ایشان برای مردم کافی بود. معمولا" این همه تبلیغ برای کسانی است که مردم او را نشناسند .
اگر حفظ پست و مقام برای ایشان و منفعت طلبی خود و تعدادی از اطرافیانش که هرکدام به نحوی بدنبال منافع شخصی هستند نبود ، این همه سرو صدا ، تبلیغ ، تخریب و قاطی کردن مسایل جناحی با احساسات و عواطف پاک مردم چرا ؟
در نهایت از ایشان می خواهیم بیش از این چهره هنرمندان را نزد مردم لکه دار ننموده و مواظب عملکرد خود نزد خدا و بندگانش باشد .
مردم با یک نگاه کلی به عملکرد چهار ساله و حمایت تعدادی افراد منفعت طلب و تغییر یک شبه ی نگرش و جناح ایشان ، خود قضاوت می کنند و نیازی به این همه تبلیغ و تخریب نیست .
از هنرمندان عزیز هم تقاضا داریم مواظب نقشه های شوم و سوءاستفاده همچنین افرادی باشند و وجهه و شخصیت هنری خود را که حاصل سالها زحمات و تلاش آنان بوده است را از بین نبرند .
کاک عثمان ، مگر آقای کریمیان در مدت چهار سال نمایندگی چه اقدامی برای هنرمندانی مثل جنابعالی کرد ؟ که حالا برای کسب رای و حفظ صندلی خود اینچنین دست به دامن شده است ؟
در پایان براین امر نیز واقفیم که کاک عثمان از روی صداقت و پاکی خود و بنا به سفارش تعدادی افراد منفعت طلب این همراهی را بدون هیچ چشم داشتی قبول نموده و از پشت پرده ماجرا بی خبر بوده و محبوبیتش نزد مردم کرد ( سوران و هورام ) کاسته نخواهد شد ولی امیدواریم بیشتر مواظب منفعت طلبان باشند .

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر