دوشنبه 30 فروردین 1395 / 16:44|کد خبر : 719|گروه : اجتماعی

یادداشتی برای روز معلم:

معلمی شغل انبیاست و هنر شگفت معلمی از آن خداوند عالم است

معلمی شغل انبیاست و هنر شگفت معلمی از آن خداوند عالم است

شرافت و مرتبت معلم زمانی اهمیت دارد كه بتواند شان خداوند و پیامبران را در وجود خود محقق سازد و پیوند انسان به هدف متعالی خلقت یعنی عبادت را برقرار سازد.

اورامانات، نقش کلیدی معلمان به عنوان مجریان آموزش عمومی و الگوهای اولیه دانش آموزان بسیار مهم جلوه می‌کند. چرا که معلمان جامعه، انسان سازان نسل بعدی‌اند، لذا نقش آنان به گفته حضرت امام خمینی (ره) همچون نقش انبیا است برای مردم.

 

در وصف معلمین عزیز هر چند هرچه بگوییم کم گفته ایم چون هرچه داریم از معلمین عزیز و والامقام است:

 

 ای معلم این تویی که هستی پهناور را در دستانت گرفته ای و آن را دگرگون می کنی تو چون خورشید فروزان بر آسمان دلم می تابی و قندیل سرد دلم را ذوب می کنی و بر دل سردم گرما می بخشی تو همانند گل خوشبو و زیبایی هستی که به دهکده وجودم آبادی و زیبایی هدیه می کنی.

 

چشمان نورانی تو می درخشند ونورشان ذهن تاریکم را نورانی وروشن می سازند در آسمان دلم ستاره ها می درخشند وتو همچون برکه ای زلال تصویرشان رانمایان می کنی و اجازه می دهی آنها بیشتر خود نمایی کرده و بدرخشند من با تو یاد گرفتم چگونه فرمول مهر ورزیدن را محاسبه کنم تو به من آموختی چگونه محبت را هجی کنم و معنی زندگی را بنویسم تو به من جهان را نشان دادی و گفتی چگونه نقاشی اش کنم .

 

در نقطه نقطه اینها وجودت موج می زند.چهره خندان تو صفحه های کتابم را پر پر می کند و من فقط به تصویر تو می نگرم و وجودت را در کنارم حس می کنم روح پاکت پر لطیف و سفیدی است که مرا نوازش می کند در این لحظه ابر چشمانم از این همه بزرگی می بارد و بر روح لطیف می چکد هم اکنون با طراوت می شوم و با علاقه هرچه تمام تر پروانه وار به دور شمع وجودت می چرخم و آواز زندگی رازمزمه می کنم .

 

شمع وجودت همچنان می سوزد و من رنگ و روی تازه تری می گیرم روشن و روشن تر می شوم و تا آسمانها وستارگان اوج می گیرم.

 

در آسمان آبی و صاف خورشید دلت مرا به خود می آورد تو هنوز بر من می تابی و آسمان بهشت علم و دانش مهربانی و زیبایی را درخشان تر از همیشه جلوه می دهی مردمک چشمانم از تماشای تو فرشته پاک و آسمانی حیرت زده شده اند همچنان پروانه وار به سویت می شتابم و تصویر مهربان و آسمانی ات را در ذهنم با زیباترین شکل مصور می کنم تا حک شود، بماند و بماند و بماند و هیچگاه و با هیچ پاک کنی پاک نشود.

 

پیشاپیش هفته معلم را به تمامی معلمین عزیز و بزرگوار تبریک عرض می نمایم.

یادداشت از سید علی فرخ نژاد

انتهای خبر/

برچسب ها :

روز معلمشغل انبیاهنر شگفتخلقتشهید مطهری

نظرات کاربران :

زهرا [یکشنبه 5 اردیبهشت 1395 | 13:57] پاسخ

درود بر همه معلمان زحمت کش

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار