پنجشنبه 29 بهمن 1394 / 16:47|کد خبر : 501|گروه : اجتماعی

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان سروآباد/

اجرای دقیق قانون و صیانت از آرای مردم بر عهده ی شورای نگهبان است

اجرای دقیق قانون و صیانت از آرای مردم بر عهده ی شورای نگهبان است

همایون خالدی در حاشیه دوره آموزشی ناظرین شورای نگهبان با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در 7 اسفند ماه، اظهارداشت: اجرای دقیق قانون و صیانت از آرای مردم که خواست موکد مقام معظم رهبری است و حفظ بی ‌طرفی و دقت در انجام وظایف دینی برعهده شورای نگهبان است.

به گزارش اورامانات، "همایون خالدی" در حاشیه دوره آموزشی ناظرین شورای نگهبان با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در 7 اسفند ماه، اظهارداشت: اجرای دقیق قانون و صیانت از آرای مردم که خواست موکد مقام معظم رهبری  است و حفظ بی ‌طرفی و دقت در انجام وظایف دینی برعهده شورای نگهبان است.

 

وی افزود: قانون اساسی به صراحت وظایف مهم هیات های نظارت شورای نگهبان در امر برگزاری انتخابات را مشخص کرده که این هیات در راستای وظایف و رسالت قانونی خود عمل خواهد کرد.

خالدی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در 7 اسفند ماه ، اظهارداشت: اجرای دقیق قانون و صیانت از آرای مردم که خواست موکد مقام معظم رهبری  است و حفظ بی ‌طرفی و دقت در انجام وظایف دینی برعهده شورای نگهبان است.


رئیس دفتر شورای نگهبان سروآباد با اشاره به اینکه بیش از 290 ناظر فعال شورای نگهبان در این شهرستان ساماندهی شده اند افزود: بیشتر ناظرین شورای نگهبان از کارمندان ادارات سطح شهرستان میباشند.

 

خالدی تاکید کرد: بر اساس ماده ۳۳ قانون هیچ یک از اعضای شعب رای گیری، ناظران و بازرسان نباید قرابت سببی و نسبی با کاندیداهای مجلس و با نامزدهای خبرگان داشته باشند.

 

وی خاطر نشان کرد: دفتر نظارت شورای نگهبان شهرستان سروآباد توانسته است با جذب، آموزش و برگزاری دوره های آموزشی و تخصصی در راستای تقویت سطح آگاهی و بینش سیاسی، دینی و ایجاد بصیرت تلاشهای ارزنده ای را برای ناظرین و اعضای آن انجام دهد.

 

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان شهرستان سروآباد با اشاره به اینکه قانون مداری در تمامی مراحل برگزاری انتخابات لازم و ضروری است گفت: قانون مداری در انتخابات یکی از اصولی است که باید مدنظر مجریان و هم چنین نامزدهای انتخابات باشد.

 

وی در پایان تأکید کرد: شورای نگهبان همیشه سعی خود را داشته تا به عنوان امانت‌داری صادق نظارت بر برگزاری انتخابات را به طور کاملاً مستقل و در چارچوب قوانین و رهنمود های مقام معظم رهبری عمل کند.

انتهای پیام/

برچسب ها :

شورای نگهباندفتر نظارت و بازرسی سروآبادناظرینصیانت از آرای مردم

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار