دوشنبه 6 مهر 1394 / 10:56|کد خبر : 40|گروه : فرهنگی

بوی ماه مهر/

گلایه های دانش آموزان و اولیای هورامان از وضعیت آموزشی مدارس

گلایه های دانش آموزان و اولیای هورامان از وضعیت آموزشی مدارس

مدارس شهر هورامان در اول مهر ماه مانند سایر شهرهای کشور شاهد مهری با محبت و پر شور و حال بود.

به گزارش خبرنگار هورامانات، با شروع سال تحصیلی جدید جنب و جوش دانش آموزان و اولیای  آنان برای آغاز هر چه بهتر یک بهار تحصیلی دیگر زیاد می شود.از خرید لباس نو گرفته تا لوازم التحریر نو همه از آمدن بهاری نوید می دهند که امید کاشت محصول آموزش برای برداشتی بهتر در آخر سال را دارند. مدارس شهر هورامان در اول مهر ماه مانند سایر شهرهای کشور شاهد مهری با محبت و پر شور و حال بود خبر نگار ما در این خصوص با چند نفر از دانش آموزان و اولیای هورامانی مصاحبه ای ترتیب داد.

  

یکی از دانش آموزان هورامانی از ترددی بودن دبیران و معلمان و خوابیدن سر کلاس درس گلایه داشت و گفت: با وجود اینکه همه دانش آموزان از اینکه معلمش سر کلاس نباشد یا با تاخیر حاضر شود و اینکه زود برود خوشحال میشوند ولی این موضوع برای من که خودم را آماده کنکور کرده و در موسسات هزینه کرده ام بسیار مشکل ساز است که امیدوارم مانند سنوات گذشته این مشکل بوجود نیاید.

 

یکی دیگر از آنها از نبود برنامه کامل و دبیر خوب و با تجربه معترض بود و یکی از دلایل افت تحصیلی و کم شدن قبولی های کنکور سنوات گذشته را این موضوع دانست و از موفقیت خودش در این ضمینه ابراز ناامیدی کرد و در ادامه از مسئولین اداره آموزش و پرورش خواست که در این خصوص پیگیری های لازم را انجام دهد.

 

دانش آموزان هورامانی درباره عدم انتقاد پذیری مربیان و دبیرانشان نیز اتفاق نظر داشتند و همگی آنها گلایه مندانه خواستار افزایش ظرفیت انتقاد در میان آنها شدند و به قول یکی از آنها بعضاً در جواب انتقاد دانش آموزان معلمان و مربیان برخورد شدید با آنها داشته و به بی انضباطی متهم می شدند.

 

اولیای این دانش آموزان در جواب سوال خبرنگار ما که درباره دلایل ترک تحصیل و افت تحصیلی دانش آموزان و کم شدن قبولی های کنکور به نسبت شهرهای دیگر اینگونه پاسخ دادند: با توجه به اینکه بیشترین آمار ترک تحصیل و افت تحصیلی در دبیرستان های دخترانه است و دلایل آن را بیشتر در ترددی بودن دبیران و دیر آمدن و زود رفتن آنها و بعضاً عدم حضور آنها در روزهای برفی و بارانی می توان مشاهده کرد.

 

یکی دیگر از این اولیا درباره ترک تحصیل این دانش آموزان گفت: بیشتر این خانواده ها با این قضیه که مرد مجرد دبیر دبیرستان دخترانه باشد مشکل داشتند و آنها را وادار به ترک تحصیل می نمودند و این موضوع باعث شده که بیشتر این خانواده ها از این ذهنیت پیروی کنند و از اینکه بخواهند دختر و یا خواهر خویش را به مدرسه بفرستند امتناع میکنند.

 

این گلایه ها و مشکلات دانش آموزان هورامانی و اولیای آنها در عدم موفقیت دانش آموزان نمود میکنند که امیدوارم مسئولین اداره آموزش و پرورش مدبرانه به آنها رسیدگی کنند و در صورت امکان در جهت رفع این مشکلات اقدام نمایند.

انتهای پیام/

برچسب ها :

هورمانمدارسگلایه های دانش آموزان

نظرات کاربران :

معلم [دوشنبه 20 مهر 1394 | 00:15] پاسخ

به عنوان یک معلم غیر بومی در اورامان موافقیم که از نیروهای بومی استفاده شود. و به نظر ما مشکل در سازماندهی و تقسیم نیروهاست، زمانی که آموزش و پرورش در این زمینه کوتاهی می کند و نیازهای منطقه را به درستی تشخیص نمی دهد .در این صورت مجبور است از نیروهای غیر بومی استفاده کند که نتیجه ی آن همین است که مشاهده می فرمایید.قطعا نیروهای غیر بومی دارای تجربه وتوانایی بالادر تدریس و آموزش می باشند اما به دلیل محل سکونت خانواده و شرایط آنها مجبور به تردد روزانه می باشند که این امر علاوه بر خطرات جانی باعث اختلال در فرآیندآموزش و افت تحصیلی می شود.
که راه حل آن استفاده از نیروهای بومی است که کارایی آنهابه دلیل بومی بودن و عدم تردد بیشتر خواهد بود.
از طرفی دیگر استفاده از نیروهای مرد در مدارس دخترانه به دلیل کمبود نیروهای خانم در رشته های مربوطه و ناتوانی اداره مربوطه در جذب این نیروهای خانم است که این امر نیز مشکلات خاص خود رادارد.

زهرا [پنجشنبه 7 آبان 1394 | 16:14] پاسخ

مگه مدیرشون انتقاد پذیره تا معلما انتقاد پذیر باشن !!!!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار