سه شنبه 15 دی 1394 / 17:26|کد خبر : 371|گروه : سیاسی

176 نامزد نمایندگی مجلس در استان کردستان تایید صلاحیت شدند

176 نامزد نمایندگی مجلس در استان کردستان تایید صلاحیت شدند

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان اعلام کرد: براساس آمار نهایی بررسی صلاحیت ها در 5 حوزه انتخابیه استان کردستان از میان 213 نفر داوطلب، تعداد 176 نفر توسط هیات های اجرایی تایید صلاحیت شدند.

به گزارش اورامانات به نقل از کردتودی علیرضا آشناگر رئیس ستاد انتخابات استان کردستان اظهار کرد: طبق جدول زمان بندی شده، امروز اعلام نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان حضور در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در 5 حوزه انتخابیه استان کردستان به وزارت کشور، هیات نظارت و نیز داوطلبان رد صلاحیت شده اعلام شد.

وی افزود: براساس آمار نهایی اعلام شده از میان 213 نفر داوطلب حضور در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، صلاحیت تعداد 176 نفر تایید و 32 نفر نیز رد صلاحیت شدند و 5 نفر نیز انصراف خود را از نامزد شدن قبل از بررسی هیات اجرایی در انتخابات اعلام کردند.

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان گفت: در حوزه انتخابیه شهرستان سنندج دیواندره و کامیاران  از میان 91 داوطلب، 77 نفر تایید صلاحیت، 11 نفر رد صلاحیت و 3 نفر انصراف داده اند.

وی افزود: در حوزه انتخابیه سقز و بانه از میان 33 نفر داوطلب، 26 نفر تایید صلاحیت، 7 نفر رد صلاحیت و کسی انصراف نداده است.

آشناگر ادامه داد: در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد از میان 41 نفر داوطلب، 32 نفر تایید صلاحیت، 9 نفر رد صلاحیت و کسی انصراف نداده است.

او گفت: در حوزه انتخابیه قروه و دهگلان از میان 18 داوطلب، 16 نفر تایید صلاحیت، 2 نفر رد صلاحیت و و کسی انصراف نداده است.

وی اضافه کرد: در حوزه انتخابیه بیجار از میان 30 داوطلب، 25 نفر تایید صلاحیت، 3 نفر رد صلاحیت و 2 نفر نیز انصراف داده است.

رییس ستاد انتخابات استان کردستان گفت: افراد رد صلاحیت شده می توانند طی چهار روز آینده اعتراض خود را به هیئت نظارت استان کردستان ارائه کنند.

وی اضافه کرد: اسامی داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی فردا در اختیار هیات نظارت قرار می گیرد.

آشناگر عنوان کرد: در بهمن ماه سال جاری اسامی کاندیداهای تایید صلاحیت شده قطعی از سوی شورای نگهبان به وزارت کشور ارائه می شود  و وزارت کشور نیز این اسامی را به فرمانداری ها اعلام می کند.

انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به صورت همزمان در روز هفتم اسفند در سراسر کشور برگزار می شود.

استان کردستان دارای شش نماینده در مجلس شورای اسلامی و دو نماینده در مجلس خبرگان رهبری است.

 

انتهای پیام/

برچسب ها :

کردستانانتخاباتنتایج تایید و رد صلاحیت کاندیداها

نظرات کاربران :

شاهو [پنجشنبه 17 دی 1394 | 08:03] پاسخ

با سلام چرا اسامی رد صلاحیت شده ها رو در سایت نمی گذارید

پاسخ مدیریت :
با سلام/ سوالی که امکان دارد برای بسیاری از مخاطبان باشد (دلیل عدم انتشار اسامی کاندیداهای رد صلاحیت شده است. کاربران گرامی در ابتدا باید عرض کنیم / بررسی تأیید و رد صلاحیت کاندیداها در (چند مرحله )انجام می شود. و ممکن است کسی که در مرحله اول رد می شود در مراحل بعدی تأیید شود. و در صورت اعلام اسامی توسط رسانه ها اخلاقی نخواهد بود.
در صورتی که خود کاندیداها رضایت داشته باشند مشکلی در خصوص انتشار اسامی وجود ندارد

جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي استان كردستان [شنبه 19 دی 1394 | 14:57] پاسخ

نامه ای خطاب به نامزدهای انتخابات دهمین دوری مجلس شورای اسلامی که در زمان مجلس نهم معطل مانده است ودر بلا تکلیفی بسر می بردا مید است که شعار انتخاباتی شماعزیران قراربگیرد وبه درستی انجام شود جهت رضای خداوند تبارک تعالی و پیروزی شما عزیزان در این عر صه مهم مارا از شیر مرغ بودن رها کنید {نامه ای (طرح تبدیل وضعیت کار کنان رسمی کار گری ادارات دولتی نظیر بهزیستی به رسمی کشوری )که سه سال است پشت درهای بسته مجلس خبری ازش نسیت و بلا تکلیف است } نامه ای به کلیه نمایندگان محترم مردم در سراسر کشور باعرض سلام خسته نباشیدخداقوت نمایندگان محترم مردم در خانه ملت طرح تبدیل وضعیت کار کنان رسمی کار گری ادارات دولتی روز چهارشنبه مورخ۱۳۹۲/۹/۲۰به تصویب نمایند گان محترم مجلس رسید و طرح مذکور فوریت دارشد وطی شماره ۱۶۲اعلام وصول گردیید و توسط رئیس جلسه وقت جناب آقای دکتر محمدرضا باهنر به کمسیون اجتماعی مجلس ارجاع گردید جهت بررسی لذا در مورخ ۱۳۹۴/۳/۳۱نایب رئیس کمسیون اجتماعی مجلس جناب آقای عمران علی محمدی در رسانه های خبری اعلام کرد که کمسیون اجتماعی مجلس طر ح تبد یل وضعیت نیروهای رسمی کار گری ادارات دولتی نظیر بهزیستی به رسمی کشوری تصویب کرد و طرح مذکور در روزهای آیند ه به صحن علنی مجلس خواهد آمد و آقای عمران علی محمدی عنوان کرد دولت مخالف این طرح نسیت چون بار مالی برای دولت ندارد نیروهای رسمی کار گری در بدنه دستگاه دولتی در حا ل انجام کار هستند از رئیس محترم مجلس از کلیه طراحان طرح تبدیل وضعیت کار کنان رسمی کار گری ادارات دولتی از رئیس محترم کمسیون اجتماعی مجلس از کلیه نماینده گان محترم سراسر کشور در مجلس شورای اسلامی عاجزانه خواستاریم طرح مذکور به صحن علنی مجلس شورای اسلامی بیاورند و بارای موافق (مثبت)طرح مذکور در صحن علنی مجلس به تصویب نهایی برسانیدجهت رضای خداوند تبارک تعالی ما کار کنان رسمی کار گری ادارات دولتی از هر دو قانون استخدامی محروم هستیم نه تابع قانون کار هستیم نه قانون خدمات کشور ضرب المثل معروف شتر مرغ قبلااز همکاری شما صادق ترین افراد کمال تقدیر تشکر داریم جمعی از کار کنان رسمی کار گری بهزیستی

جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي استان كردستان [سه شنبه 27 بهمن 1394 | 14:29] پاسخ

نامه ای که سالها پشت در بسته مانده/تعیین تکلیف وضعیت کارکنان رسمی کارگری بهزیستی کردستان
بهزیستی، کارکنان بهزیستی، نامه ای که پشت در مانده، تبدیل وضعیت کارکنان، کارکنان رسمی کارگری
کارکنان رسمی کارگری بهزیستی کشور منتظر جواب نامه ای هستند که سالها پشت درهای بسته دولت نهم و دهم و یازدهم در پاستور معطل مانده است. آیا باز هم باید معطل جواب بمانند؟ و شاهد بکارگیری نیروهای رسمی کارمندی به جای نیروهای رسمی کارگری داخل ادارات باشند؟ منتظر جوابی امیدوار کننده هستند که حق کارکنان رسمی کارگری که در ادارات استان و کشور کم نیستند بیش از این زیر پا نماند.
به گزارش کُردتودی، تعدادی از کارکنان در سراسر کشور و برخی ادارات شاغل هستند اما وضعیت استخدامی آنها ابهاماتی دارد، بسیاری از این افراد مدارک دانشگاهی بالا دارند و سابقه خدمت صادقانه تعدادی از آنها تا ۲۵ سال هم می‌رسد.
بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری، استخدام دستگاه‌های اجرایی یا باید رسمی و یا پیمانی باشد، لذا هر فرد مستخدمی یا باید تابع قانون مدیریت خدمات کشوری باشد یا کارگری؛ اما متاسفانه در احکام بسیاری از مستخدمین دولت عبارت «رسمی کارگری» قید شده که مبهم است و در هیچ قانونی وجود ندارد.
لذا نیاز است که با اصلاح قانون این وضعیت بهبود یابد زیرا این افراد از بسیاری از تسهیلات و امتیازات بی‌بهره هستند در حالیکه با اصلاح وضعیت‌شان و تبدیل‌شان به کارمند رسمی دولت یا حداقل کارمند پیمانی، می‌توانند از مزایای قانونی استفاده کنند.
طرح تبدیل وضعیت کارکنان رسمی کارگری به رسمی کشوری یا پیمانی در مورخ ۲۰ آذر سال ۱۳۹۲ به تصویب نمایندگان مجلس رسید; که بر اساس آن نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به یک فوریت طرح تبدیل وضعیت استخدامی کارمندان «رسمی کارگری» به «رسمی یا پیمانی» رای دادند.
بر اساس نظر طراحان این طرح، با تصویب نهایی طرح مذکور، شغل جدیدی به وجود نمی‌آید و لذا بار مالی بر دولت تحمیل نخواهد شد.
در صورت تصویب نهایی این طرح، دولت موظف خواهد بود احکام استخدامی کارکنان رسمی کارگری در دستگاه‌های دولتی را به رسمی کشوری یا پیمانی تغییر دهد؛ اما با گذشت ۲ سال از مطرح کردن این موضوع در مجلس، هنوز به تصویب نهایی نرسیده است.
در گزارشی که خبرنگار کُردتودی از جمعی از کارکنان رسمی کارگری بهزیستی کردستان تهیه کرده است، کارکنان مربوطه تقاضای آوردن طرح مذکور به صحن علنی مجلس را نموده اند تا با همت وتلاش نمایندگان مجلس به تصویب نهایی برسد.
یکی از کارکنان بهزیستی به خبرنگار ما گفت: ما کارکنان رسمی کارگری بهزیستی از هر دو قانون استخدام؛ خدمات کشور و قانون کار محروم هستیم نه کارگر هستیم نه کارمند. و تقاضا دارم که با تصویب نهایی این طرح ما را از این مظلومیت نجات دهید.
یکی دیگر از کارکنان رسمی کارگری بهزیستی می گوید: این طرح تبدیل وضعیت کارکنان رسمی کارگری به رسمی کشوری یا پیمانی که خبری ازش نیست و از همان تاریخ تصویب طرح در کمیسیون اجتماعی مجلس مانده است.

جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي استان كردستان [شنبه 4 دی 1395 | 11:09] پاسخ

جناب آقای دکتر علي ربيعي وزير محترم كار رفاه و تامين اجتماعي

با سلام و آرزوی توفیق
احتراما ضمن سپاس از توجهات حضرتعالی نسبت به کار کنان خدوم بهزیستی که ایثار گرانه در سنگر دفاع از کرامت انسانی جمعیت هدف سازمان ایفای نقش می نمایند به استحضار می رساند متاسفانه در جریان اجرای طرح طبقه بندی مشاغل کار کنان رسمی کار گری این سازمان در سنوات گذشته این طرخ صرفا جهت مشاغل خاصی تعریف گردیده حال آنکه امروز با عنایت به نیاز سازمان ومدارک علمی این کار کنان بخش عمده ای از
آنان در مشاغل کار شناسی فعالیت نموده و عملا به جهت عدم پیش بینی این مشاغل در طرح مذکور از مزایای مصرح قانونی پست های مر بوطه که شاغل در آن می باشند بی بهره بود واین امر تاثیر منفی در انگیز ه همکاران دارد لذا از محضر خضرتعالی تقاضا دارد دستور فرمائید ضمن بازنگری در طرح طبقه بندی مشاغل سازمان زمینه های بهره مندی از ظزفیت های کار ی همکاران ذینفع که بعنوان سر مایه انسانی سازمان میباشند فراهم گردد پیشاپیش از بذل توجه حضرتعالی نهایت امتنان رادارد باتشکر فراوان جمعی از کار کنان رسمی کار گری بهزیستی

جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي كشور [شنبه 2 بهمن 1395 | 14:25] پاسخ

بسمه تعالی
ریاست محترم دیوان عدالت اداری کشور

سلام علیکم
احتراما به استحضار میرساند ما کارکنان رسمی کار گری بهزیستی از هر دو قانون کار و خدمات کشوری محروم هستیم حقوق و مزایا ما از بند ((و)) تبصره ۱۹ اداره کل خزانه دریافتم میکنیم، اما در احکام کار گزینی ما نه مثل همکاران قانون کاریم نه مثل همکاران خدمات کشوری نه مثل همکاران قرارداد معین این سوال برای همه ما کارکنان رسمی کار گری بهزیستی پیش آمده که ما واقعاً چه نوع استخدامی هستیم؟

نه مثل کارگران مشمول قانون کاریم و نه مانند همکاران خدمات کشوری! نه مثل همکاران قرار داد معین لازم به ذکر است که ماها دارای مدرک کارشناسی و بالاتر مترتبط با کار بهزیستی هستیم اما هیچ پست سازمانی نداریم فقط با ابلاغ انشایی مشغول به خدمت در پستهای حاکمیتی هستیم بدون دریافت مزایای پستی که در آن کار میکنیم.

مسئولین باید به این امر توجه داشته باشند که ما کارگر شرکتهای خدماتی ویا کارخانه جات نیستیم بلکه به استخدام سازمانی کاملا دولتی در آمدایم از حضرتعالی عاجزانه خواستاریم که از ریاست محترم بهزیستی کل کشور بخواهید این مشکل مهم حل کنند(تبدیل وضعیت از رسمی کار گری به رسمی کشوری یاپیمانی ).

باتقدیر تشکر فراوان از طرف جمعی از کار کنان رسمی کار گری بهزیستی

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
آخرین اخبار
  مهترین راه جلو گیری از ورد به موج چهارم کرونا چیست ؟
   

  افزایش اطلاع رسانی ها

  33.3%

  تشدید محدودیت ها

  33.3%

  افزایش دورکاری ادارات

  0%

  رعایت جدی پروتکل های بهداشتی

  33.3%

آخرین اخبار