چهارشنبه 1 مهر 1394 / 13:20|کد خبر : 3|گروه : ورزشی

گفتگوی اختصاصی:

گفتگوی اختصاصی با لایق عبدالهی قهرمان سروآبادی سه دوره کونگ فوی جهان+تصاویر

گفتگوی اختصاصی با لایق عبدالهی قهرمان سروآبادی سه دوره کونگ فوی جهان+تصاویر

قهرمان سه دوره مسابقات جهانی کونگ فو، با بیان اینکه ورزش در شهرستان سروآباد بسیار ضعیف است، از مسئولین خواست به ورزش سروآباد و جوانان آن که از پتانسیل خوبی برخوردار است، توجه بیشتر کنند.

به گزارش هورامانات، لایق عبداللهی ورزشکار موفق و گمنام سروآبادی است، که با پشتکار و توان مثال زدنی خود توانسته است بسیاری از موفقیت های ورزش چه در عرصه شهرستانی ، استانی، کشوری و حتی جهانی به ارمغان بیاورد و در این میان بسیاری از مردم از کسب موفقیت های این ورززشکار محبوب، آرام و مودب سروآبادی بی خبرند.

گفتگوی اختصاصی با لایق عبدالهی قهرمان سروآبادی سه دوره کونگ فوی جهان+تصاویر


وی با کسب سه عنوان قهرمانی جهان در سال های 2005، 2008 و 2009 در کشورهای ترکیه، ارمنستان و لهستان به عنوان تنها ورزشکار موفق ایرانی است که توانسته 3 بار قهرمان مسابقات قهرمانی کونک فوی جهان شود.


پایگاه خبری تحلیلی هورامانات، با این ورزشکار موفق و محبوب سروآبادی به گفتگو نشست. که در ادامه سخنان جالب این ورزشکار آمده است.


هورامانات: با سلام، لطفاً خودتان را کامل معرفی کنید؟


لایق عبداللهی هستم، متولد سال 1361 در شهر سروآباد فرزند توفیق عبداللهی و هم اکنون نیز به عنوان عضو شورای اسلامی شهر سروآباد و معلم تربیت بدنی مدارس سطح شهرستان سروآباد مشغول خدمت هست.


اورامانات: بفرمایید از چه سالی به ورزش روی آوردید و اولین مربی شما چه کسی بود؟


بنده در سال 1373 برای اولین بار زیر نظر آقای کامل احمد زاده که معلم روستای دورود بود، به ورزش کونگ فو روی آوردم .


اورامانات: چطور شد که به ورزش کونگ فو روی آوردید؟


ورزش کونگ فو یک ورزش انسان ساز است و همین دلیلی شد که به این ورزش علاقه پیدا کنم.


اورامانات: لطفا از مقام ها و موفقیت های ورزشی خودتان بگویید؟


بنده در سال 1378 موفق به کسب اولین مقام شهرستانی شدم، در سال 1382 نائب قهرمان مسابقات کشوری شدم و در همان سال قهرمان مسابقات قهرمانی کونگ فوی دانشجویان کشور را بدست آوردم. در سال 1384 برای بار دوم قهرمان کشور شدم و به مسابقات قهرمانی جهان در کشورترکیه اعزام شدم و موفق به کسب مقام قهرمانی جهان (2005) در استانبول ترکیه شدم. همچنین در سال 85 در مسابقات کشور مقام دوم را کسب نمودم و در مسابقات سال آینده کشور (1386 ) دوباره قهرمان کشور شدم و در سال 1388 به مسابقات قهرمانی جهان در کشور ارمنستان (2008) که در سطح حرفه ای برگزار شد، با موفقیت توانستم برای بار دوم قهرمان جهان شوم و پرچم کشورم را به اهتزار درآوردم و در سال بعد یعنی سال 89 برای بار سوم (2009 ) موفق به دفاع از قهرمانی خود شدم و این بار در کشور لهستان این امر اتفاق افتاد و موفق به کسب طلای مسابقات کونگ فوی جهان و اهتزاز دوباره پرچم مقدس کشورم شدم.

گفتگوی اختصاصی با لایق عبدالهی قهرمان سروآبادی سه دوره کونگ فوی جهان+تصاویرگفتگوی اختصاصی با لایق عبدالهی قهرمان سروآبادی سه دوره کونگ فوی جهان+تصاویرگفتگوی اختصاصی با لایق عبدالهی قهرمان سروآبادی سه دوره کونگ فوی جهان+تصاویرگفتگوی اختصاصی با لایق عبدالهی قهرمان سروآبادی سه دوره کونگ فوی جهان+تصاویرگفتگوی اختصاصی با لایق عبدالهی قهرمان سروآبادی سه دوره کونگ فوی جهان+تصاویرگفتگوی اختصاصی با لایق عبدالهی قهرمان سروآبادی سه دوره کونگ فوی جهان+تصاویرگفتگوی اختصاصی با لایق عبدالهی قهرمان سروآبادی سه دوره کونگ فوی جهان+تصاویرگفتگوی اختصاصی با لایق عبدالهی قهرمان سروآبادی سه دوره کونگ فوی جهان+تصاویر

 


اورامانات: آقای عبداللهی افتخارات و عناوین شما بسیار مهم و جای تشویق و تقدیر ویژه دارد، بفرمایید مشوق اصلی شما چه کسی بود؟


مشوق اصلی من در دوران مسابقات مادر عزیزم بود که من موفقیت هایم را مدیون ایشان هستم.


اورامانات: مربیان شما چه کسانی بودند؟


مربیان بنده در ابتدا آقای کامل احمد زاده و بعداً زیر نظر مربیانی همچون استاد اسکندر مرادی (رئیس فعلی دانشگاه پیام نور استان کردستان )، آقای سبحان خدامرادی (رئیس صندوق مهر امام رضا (ع) مریوان) ، آقای قاسم منوچهری و هم اکنون نیز در خدمت استاد بزرگ ایران و قهرمان اسطوره ای جهان باقر محمدی هستم .


اورامانات: در کنار ورزش به چه فعالیت هایی می پردازید؟


من در کنار ورزش به مطالعه می پردازم و به غیر از کونگ فو سایر ورزش های دیگر همچون دومیدانی و بدنسازی را دوست دارم.

گفتگوی اختصاصی با لایق عبدالهی قهرمان سروآبادی سه دوره کونگ فوی جهان+تصاویر


اورامانات: لطفا از وضعیت درسی خود بفرمایید؟


بنده در زمینه درسی نیز دارای مدرک کارشناسی تربیت بدنی از دانشگاه کردستان و مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران هستم.


اورامانات: شما به عنوان یک ورزشکار موفق جایگاه ورزش شهرستان سروآباد و استان کردستان را چگونه می بینید؟


باید بگویم ورزش در شهرستان سروآباد اصلاً خوب نیست و روبه نابودی می رود، اصلاً به ورزش در این شهرستان توجهی نشده و به ورزشکاران توجه و بهایی داده نمی شود و چنانچه کسی بخواهد دلسوزی کند تخریب می شود، در کل ورزش در شهرستان سرواباد بسیار ضعیف است اما در استان جایگاه ورزش به مراتب در تمامی رشته ها بهتر است.


هورامانات: ورزش کونگ فو در شهرستان سروآباد را چگونه ارزیابی می کنید؟


باید بگویم پتانسیل جوانان سروآبادی در ورزش بسیار خوب است و می تواند قهرمانان استانی، کشوری و حتی جهانی نیز داشته باشد. در کل مناطق غربی کشور به علت روحیه جنگاوری و شهامت بالا در ورزش های رزمی بسیار موفق است.


هورامانات: مشکلات ورزشکاران سروآبادی را در چه چیزی می بینید؟


نبود فضای مناسب ورزشی، عدم حمایت مسئولین، کمبود امکانات و از همه مهمتر نبود مربی خوب و بسیاری دیگر از مشکلات.


هورامانات: چه در خواستی از مسئولین ورزشی دارید؟


بنده به عنوان عضو کوچکی از ورزش سرواباد از مسئولین می خواهم که به ورزش شهرستان و حفظ سلامتی مردم توجه کنند، به ویژه فرماندار محترم و جدید شهرستان و رئیس ورزش سروآباد جوانان را بیشتر درک کرده و سعی کنند ورزش شهرستان سروآباد را از این وضعیت فعلی بیرون بیاورند.


هورامانات: انتظارات شما چیست؟


انتظارات همیشه باید منطقی باشد، انتظار یک ورزشکار از مسئولین حمایت و دلگرمی دادن است، چه حمایت مادی و چه معنوی، ارزش گذاشتن به ورزش و ورزشکاران نیز می تواند در روحیه ورزشکاران مثمر ثمر باشد.


هورامانات: آقای عبداللهی لطفاً از مشکلات ورزشی خود بگویید؟


زندگی ورزشی من سرشار از سختی و مشکلات بود، ولی چون عاشق ورزش بودم، مشکلات و سختی ها به هیچ وجه در من اثری نداشت، و معتقدم انسان زمانی که هدف و برنامه ای داشت و برای رسیدن به هدفش علاقه و پشتکار داشته باشد، سختی و مشکلات در او اثر نمی کننند.


هورامانات: برنامه های شما برای آینده و هدف نهایی شما چیست؟


در حال حاضر به عنوان مربی تیم کونگ فوی استان کردستان مشغول آماده سازی تیم برای شرکت در مسابقات برون مرزی هستم و مهمترین هدفم در آینده ادمه تحصیل ( رشته تربیت بدنی ) در مقطع دکتری و رسیدن به جایگاه مربیگری در سطح ملی است.


هورامانات: جناب آقای عبداللهی از خاطرات خوب و تلخ ورزشی خود بفرمایید؟


بهترین خاطره ورزشی من کسب عنوان قهرمانی جهان در کشور ارمنستان بود که به مسابقات قهرمانی جهان در آمریکا نیز دعوت شدم ولی متاسفانه این امر اتفاق نیفتاد و تلخ ترین خاطره ورزشی ام باخت در فینال مسابقات کشوری در استان زنجان بود.


هورامانات: چه توصیه ای برای جوانان دارید؟


توصیه من به جوانان عزیز ورزش کردن در کنار درس خواندن است و در کنار ورزش نباید از درس خواندن غافل باشند، به اعتقاد من یک ورزشکار تحصیل کرده بهتر از ورزشکار تحصیل نکرده است. و همچنین خانواده ها نیز به ورزش کردن فرزندانشان توجه کنند و آنها را از ورزش منع نکنند.


هورامانات: در پایان حرف خاصی دارید، بفرمایید؟


حرف بخصوصی ندارم، فقط از همه شهروندان و علاقمندان به ورزش می خواهم که دست در دست هم دهیم و با اهمیت دادن به ورزش جامعه ای سالم داشته باشیم، چرا که بسیاری از بیماری های امروزی ناشی از عدم تحرک و ورزش نکردن است، فکر سالم در بدن سالم است و از مردم می خواهم ورزش کردن را در برنامه های خود جای دهند.


پـــایــگاه خبری تحلـــیلی هورامـــانـــات برای این ورزشــکار موفق و افتــخار آفرین سروآبــادی آرزوی موفقیت دارد.

برچسب ها :

لایق عبداللهیقهرمان کنگ فوسروآباد

نظرات کاربران :

شهروند [پنجشنبه 7 آبان 1394 | 16:51] پاسخ

ورزشکارا همیشه محبوب اند اگر خودشون باعث خودشون نشن. کاش شورای شهر نمیشدین تا محبوب می موندین

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار