پنجشنبه 21 آبان 1394 / 08:45|کد خبر : 213|گروه : اقتصادی

دولت بازاریاب خودروسازان؛

دست دولت و خودروسازان در یک کاسه!!!/ کلاه گشاد بر سرمردم؛ راهی برای تحریک تقاضا در بازار خودروسازان

دست دولت و خودروسازان در یک کاسه!!!/ کلاه گشاد بر سرمردم؛ راهی برای تحریک تقاضا در بازار خودروسازان

تا چندی پیش احساس می شد تسهیلات 25 میلیونی وام خودرو به هدف خروج اقتصاد از رکود است اما تغییراتی که در آغاز اجرایی شدن این طرح به وجود آمد، نشانگر حمایت بی قید و بند دولت از خودروسازان است نه تلاش در جهت خروج از رکود.

به گزارش اورامانات به نقل از کُردتودی، تا چندی پیش احساس می شد تسهیلات 25 میلیونی وام خودرو به هدف خروج اقتصاد از رکود است اما تغییراتی که در آغاز اجرایی شدن این طرح به وجود آمد، نشانگر حمایت بی قید و بند دولت از خودروسازان است نه تلاش در جهت خروج از رکود.

 

با گذشت فقط یک روز از اجرای طرح پرداخت وام 25 میلیونی، دبه کردن های خودروسازان یکی از پس از دیگری شروع شد بطوریکه اوایل، مدت باز پرداخت تسهیلات را 7 ساله اعلام کردند و در طی فقط یک روز به 4 سال کاهش دادند.

 

از طرفی اعلام سود 16 درصدی غیر واقعی بوده بطوریکه فقط ظاهر قضیه است و تا زمان ثبت نام متقاضیان، اطلاعات دقیق در رابطه با سود تعلق گرفته و اقساط پرداختی به متقاضی اعلام نمی شود.

 

به این صورت که در ابتدا سود 16 درصدی اعلام شد اما الان خودروسازان اعلام کرده اند با کاهش زمان بازپرداخت اقساط، سود تعلق گرفته به وام نیز افزایش می یابد و از طرفی این 16 درصد تنها به وام‌هایی تعلق می‌گیرد که متقاضیان آنها به صورت ماهانه به تسویه اقساط خود بپردازند، در غیر این صورت بهره‌ای مرکب که تنها خودروسازان از فرمول آن سر در می آورند به آن تعلق می گیرد.

 

تقریبا دریافت کنندگان وام به ندرت از نحوه محاسبه بهره مرکب بانک ها سر درمی آورند و اکنون متقاضیان وام خودرو نیز خود محاسبه کننده سود و اقساط پرداختی نیستند و به ناچار باید رقم تعیین شده توسط خودروسازی که دلش برای مردم ذره ای نمی سوزد، پذیرفته و پرداخت نماید.

 

دبه کردن ها فقط به کاهش زمان بازپرداخت وام و افزایش سود آن در قالب بهره مرکب ختم نشده بلکه خودروسازان در محاسبه اقساطی که برای متقاضیان دریافت وام خودرو مشخص کرده‌اند، مالیات بر ارزش افزوده را هم اضافه کرده و هر قسط را بر مبنای محاسبه این آیتم مالیاتی از متقاضی دریافت می‌کنند.

 

در جریان این طرح، محصولات دو شرکت خودروسازی ایران خودرو و سایپا در معرض فروش قرار می گیرند دو شرکتی که سال های اخیر از کیفیت خودروی تولید شده گرفته تا زمان تحویل خودرو در حق مردم اجحاف ها کردند و مردم خاطره چندان خوبی از آن ها ندارد.

 

همان رویه سابق فروش اقساطی خودرو را این بار به نام تسهیلات 25 میلیونی آب و رنگ داده اند و کلاه گشادی برای سر مردم ساخته اند تا بتوانند بازار بی رونق خود را رونق دهند.

 

خواسته مشتری ایرانی برای داشتن یک خودروی باکیفیت ایرانی نه برای خودروسازان مهم است و نه برای حامی آنها یعنی دولت!!

انتهای پیام/

برچسب ها :

کلاه گشاد بر سر مردمخودرو سازانوام خودرو

نظرات کاربران :

الی [پنجشنبه 21 آبان 1394 | 14:39] پاسخ

دولت اگر به فکر مردمه قیمت های دروغین خودرو رو بیاره پایین
چه جانفشانی هایی می کنه دلت واسه خودرو سازان!!!
این وسط مردم بدبختن که یه کلاه گشاد رفته رو سرشون

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار