چهارشنبه 25 بهمن 1396 / 12:42|کد خبر : 1949|گروه : اقتصادی

پرداخت پنج میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در منطقه هورامان

پرداخت پنج میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در منطقه هورامان

رئیس صندوق کارآفرینی امید شهرستان سروآباد گفت: پنج میلیارد ریال تسهیلات در راستای ایجاد اشتغالزایی در منطقه هورامان پرداخت شده است.

به گزارش هورامانات، سید بهنام کهنه پوشی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: در سفر اصغر نوراله زاده مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید کشور به شهرستان سروآباد که در اردیبهشت امسال انجام شد، 20 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به منطقه هورامان اختصاص داده شد.

وی با بیان اینکه تسهیلات در نظر گرفته شده برای منطقه هورامان خارج از اعتبارات استانی و شهرستانی بود، افزود: این میزان تسهیلات با توجه به پتانسیل و ظرفیت بسیار خوبی که در منطقه هورامان به ویژه در بخش گردشگری و صنایع دستی وجود دارد، اختصاص داده شد.

رئیس صندوق کارآفرینی امید شهرستان سروآباد تاکید کرد: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده از سوی نماینده مجلس، مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید استان کردستان و مسئولین شهرستان سروآباد پنج میلیارد ریال از تسهیلات در نظر گرفته شده تخصیص پیدا کرده و در طی هفته جاری به متقاضیان پرداخت شد.

وی یادآور شد: پرداخت این تسهیلات در راستای ایجاد اشتغال پایدار، تحقق شعار اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، اجرای طرح روستای بدون بیکار و تحقق چشم انداز صندوق کارآفرینی امید در راستای حمایت از مشاغل خرد و کوچک به افراد واجد شرایط و بومی منطقه هورامان پرداخت شد.

به گفته وی، پرونده متقاضیان واجد شرایط دریافت تسهیلات در طول ماههای گذشته تشکیل و آماده پرداخت بود.

کهنه پوشی با بیان اینکه همچنان پیگیر تخصیص 15 میلیارد ریال اعتبار باقی مانده اختصاص داده شده به منطقه هورامان است، افزود: تسهیلات اشتغالزایی به صورت مستقیم برای 30 نفر ایجاد اشتغالزایی کرده است.

وی اضافه کرد: تسهیلات اشتغالزایی در بخش های دامداری، زنبورداری، کشاورزی، صنایع دستی و مشاغل خویش فرمایی از قبیل ایجاد مغازه، فروشگاه صنایع دستی اورامان، تعویض روغنی، لاستیک فروشی، آپاراتی و قصابی پرداخت شد.

رئیس صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه بازپرداخت این تسهیلات بدون کارمزد است، یادآور شد: بازپرداخت تسهیلات پرداخت شده در بخش مشاغل کشاورزی به صورت سالانه و در بخش مشاغل خویش فرمایی و گردشگری به صورت ماهانه است.

وی با اشاره به آسان کاری در پرداخت تسهیلات افزود: در پرداخت تسهیلات به متقاضیان در بحث ضمانت آسان کاری شد به گونه ای که کسانی که ضامن کارمند نداشتند، سند ثبتی را به ضمانت گذاشتند.

کهنه پوشی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی می تواند گامی در راستای تحقق بخشی به شعار معظم باشد، تاکید کرد: منطقه هورامان باتوجه به وضعیت خاص توپوگرافی، معماری آن، قدمت بسیار تاریخی، وجود 72 نوع صنایع دستی در آن و همچنین وجود مردمانی سخت کوش بهترین مکان برای تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر معظم انقلاب است.

به گزارش ایرنا، یکی از مهمترین اهداف صندوق کارآفرینی امید تامین مالی کسب و کارهای خرد و روستایی است که در راستای نگاه ویژه دولت به این بخش است و دولت در راستای توسعه اشتغال در روستاها و کاهش مهاجرت روستائیان ها به شهرها 'طرح روستای بدون بیکار' را اجرایی کرده است.

در اجرای این طرح با شناسایی افراد بیکار خانوارها، ظرفیت های اشتغال و درخواست متقاضیان تسهیلاتی برای توسعه اشتغال واگذار می شود.

ایرنا

انتهای خبر/
برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار