یکشنبه 21 آبان 1396 / 10:02|کد خبر : 1905|گروه : اجتماعی

دبیر شورای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سروآباد تاکید کرد

سروآباد شهرستان سفید در بحث اعتیاد است/ ضرورت اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد

سروآباد شهرستان سفید در بحث اعتیاد است/ ضرورت اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد

دبیر شورای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سروآباد گفت: بهترین روش برای مبارزه هدفمند و موثر در بحث مقابله با اعتیاد کارهای فرهنگی و در کل اجتماعی کردن موضوع مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر است.

به گزارش هورامانات، سیدجلیل حسینی در جلسه شورای مبارزه با اعتیاد شهرستان سروآباد، اظهار کرد: سروآباد به واسطه فرهنگ بالا و همچنین اعتقادات دینی مردم آن از شهرستان‌های پاک در سطح استان است.

 

وی با اشاره به فعالیت سه 3 انجمن پیشگیری از اعتیاد در این شهرستان گفت: اقدامات بسیار خوبی در راستای فرهنگ‌سازی مبارزه با اعتیاد در این شهرستان انجام گرفته و در حال حاضر نیز نقاط پر خطر در زمینه اعتیاد در سروآباد وجود ندارد.

 

به گفته دبیر شورای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سروآباد ، وجود افراد معتاد در این شهرستان از تعداد انگشتان دست کمتر بوده و تلاش برای حفظ این جایگاه نیازمند مشارکت همه مردم در امر مقابله با اعتیاد است.

 

وی با بیان اینکه  در دنیای امروز با توجه به گسترش مواد مخدر از دو نوع صنعتی و سنتی دیگر اقدامات جبری در زمینه مقابله با این افیون سیاه جواب نمی‌دهد، افزود: بهترین روش برای مبارزه هدفمند و موثر در بحث مبارزه با اعتیاد کارهای فرهنگی و در کل اجتماعی کردن موضوع مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر است.

 

وی با تاکید بر اینکه اولویت شورای هماهنگی مبارزه با اعتیاد شهرستان سروآباد در حال حاضر اجتماعی کردن بحث پیشگیری از اعتیاد است، اذعان کرد: در این راستا توسعه آموزش‌های لازم در زمینه تاثیرات منفی استفاده از مواد مخدر برای اقشار مردم به ویژه کودکان و دانش‌آموزان به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است.

 

به گفته وی، سن کودکی بهترین زمان برای نهادینه کردن فرهنگ مبارزه با اعتیاد است و در این راستا اقدامات بسیار خوبی در سطح شهرستان انجام گرفته و آموزش‌های پیشگیرانه و مهارت نه گفتن به کودکان در مهدکودک‌ها ارائه داده می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه به مناسبت هفته مبارزه با اعتیاد از 22 تا 29 آبان ماه جاری در سطح مدارس این شهرستان برنامه‌های مختلفی برگزار خواهد شد، افزود: در همین راستا از ائمه جمعه و جماعت نیز خواسته شده که در سخنرانی‌ها به این موضوع مهم در راستای روشنگری هرچه بیشتر مردم بپردازند.

 

دبیر شورای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سروآباد خاطرنشان کرد: به منظور آگاه‌سازی بیش از پیش خانواده‌ها در این هفته در هر مدرسه این شهرستان یک برنامه با محور مبارزه و مقابله با اعتیاد برگزار خواهد شد.

 

حسینی استفاده از ظرفیت انجمن‌های مردم نهاد در بحث مبارزه با اعتیاد را از دیگر اولویت‌های شورای هماهنگی مبارزه با اعتیاد در این شهرستان عنوان کرد و گفت: سازمان‌های مردم نهاد به واسطه مردمی بودن نقش مهمی در ترویج و نهادینه کردن هر فرهنگی در بین عامه مردم دارند.

 

وی از فقر و بیکاری به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل در گرایش افراد به سمت اعتیاد در این شهرستان نام برد و گفت: مهاجرت‌هایی که به دلیل نبود کار در این شهرستان به استان‌ها و شهرهای دیگر انجام می‌گیرد موجب شده که متاسفانه برخی این افراد ناخواسته به دام اعتیاد گیر بیفتند.

 

دبیر شورای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سروآباد تصریح کرد: یکی از نیازهای اساسی برای جلوگیری از افزایش اعتیاد در این شهرستان و سفید باقیماندن آن ایجاد ظرفیت‌های اشتغال برای جلوگیری از مهاجرت‌های فصلی است.

منبع : فارس

انتهای پیام/
برچسب ها :


نظرات کاربران :

محمد [یکشنبه 21 آبان 1396 | 19:51] پاسخ

تشکر جناب دبیر با عرض پوزش لطفا لکه ای دراطراف دکه کنارجاده مریوان سنندج ( حاشیه بلوارشهدای سروآباد )گروهی ازافرادمشغول فروش موادو... هستند اگر سراغ اش رفتی بعد بگوسفید شده امیدوارم پیگیری فرمایید.

!! [دوشنبه 22 آبان 1396 | 09:14] پاسخ

جناب حسینی چرا روی میزت اینقدر شلخته و شلوغه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اون لیوان یکبار مصرف اونجا چکار میکنه ؟؟؟؟؟

شهروند [دوشنبه 22 آبان 1396 | 09:22] پاسخ

جناب حسینی چرا سرتنو مثل کبک کردین زیر برف و واقعیتو انکار میکنی؟کجای شهرستان سفیده آخه این همه معتاد داریم تو شهرستان جناب عالی میگی از تعداد انگشتان دست کمتره!!!!!!

حسینی [چهارشنبه 24 آبان 1396 | 13:24] پاسخ

این جناب سید جلیل از کی تا حالا خبرش رفته تو سایت که ما خبر نداریم
آخه دبیر ستاد شهرستان از کی تا حالا خبرش رو گذاشتند البته این بنده خدا دوست داره زیاد دیده بشه مهم نیست
چقدر هم خوشکله

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار