سه شنبه 11 مهر 1396 / 22:17|کد خبر : 1859|گروه : اجتماعی

چرا نوجوان امروزی خود را شیطان معرفی میکند / چون و چرای قتل فجیع نوجوان مهابادی ؟

چرا نوجوان امروزی خود را شیطان معرفی میکند / چون و چرای قتل فجیع نوجوان مهابادی ؟

نمیدانم به کدامین سو بنگرم بسوی مدل و نسل جدید حرکت کنم که از پیشرفت و مدرنیته سخن به میان می آورد که تاریخ هم انگشت به دهان سراپا متحیر است که چه نامد آن فیلم های بی حیایی را یا سمت و سویم همان سنت دیرینه پدرانم باشد که از انسان واقعی گرفته تا مورو ملخ برای افکار مبارکش سر تعظیم فرود می آورند .

به گزارش اورامانات، نمیدانم به کدامین سو بنگرم بسوی مدل و نسل جدید حرکت کنم که از پیشرفت و مدرنیته سخن به میان می آورد که تاریخ هم  انگشت به دهان سراپا متحیر است که چه نامد آن فیلم های بی حیایی را یا  سمت و سویم همان سنت دیرینه پدرانم باشد که از انسان واقعی گرفته تا مورو ملخ  برای افکار مبارکش سر تعظیم فرود می آورند . اخلاق جای خود را به فلاق و شلاق داده ، حسن ظن جای خود را به فتنه و آشوب داده ، جوان امروزی آنچنان خود را می ستاید که گاها کوهها هم خجالت زده میشوند . جایی دیدی به کسی سلامی کردی مستقیما به جای شنیدن علیک مشکوت میشوند .

 

عجب روزگاری "" روزگاری که محبت هم کینه می آورد و دشمن میسازد چون تارو پودش همان نفاق و دوروییست ، دوری از انسانیت در تمام طوایف انسانی موج میزند . نوای آرام  انسانیت جای خود را به موج وحشت ، ترس ، کشت و کشتار داده همه و همه از فراق و جدایی انسان با قرآن و دین حکایت دارد اما زمانیکه  صحبت از اسلام و شرافت به میان می آید  مورد سخره واقع می شویم ، کجاست انسانیتی که با قرآن و شرع مقدس آمیخته است .

 

جوانان نونهالی که از روی غرور شیطانی خود دم از انسانیت میزنند پدران و مادرانی که در اوج دلسوزی فرزندان خود را که گاها بوی حیوانات وحشی میدهند رها میکنند با خیال راحت روزها و ساعتها را در کنار بی شرمی و بی حیایی که عواقب آن خودکشی یا دگر کشسیت میگذرانند .

 

قتل و بی حیایی در میان جوانان امروز حرف اول را میزند رحم و محبت والدین قفل غفلت را بنام دلسوزی بر دهانشان بسته و بی توجه به روحیاتشان سگ مانند فرزندان خود را هار و خار میکنند تمام امکانات روز را در اختیارشان قرار میدهند  چشم و هم چشمی های بی سرو ته آن همسایگان از خدا بی خبررا به زندگی و حیات خود وارد میکنند مشت مشت هزینه کلاسهای پرت و پلای موسیقی پاپ را بر دوش خود مینهند و شبانه غافل از دور شدن از انسانیت فقط و فقط  با این نیت که مبادا دنبال ولگردی بگردند  درس وداع با انسانیت را از همان اوایل زندگی به آنان میدهند این در حالیستکه بر عکس آن اتفاق می افتد چنان تیشه ای بر ریشه انسانیت در ظهر و بطنشان میزنند مادام العمر باید پاسخگو خطاها و اشتباهایشان باشند  ولی برای همه عاقلان و صاحبان خرد جای سوال است که کجای موسیقی، گوشه یا ذره ای ازجای خالی انسانیت را پر کرده است ؟ آنهمه معماهای کاذب موسیقی که به اخلاق و انسانیت  رنگ و بو داده باید توسط چه کسی یا  کسانی حل شوند؟ و چراها و آیاهای دیگر ...

 

امروز دوری از قرآن و عدم پایبندی به ارزشهای اسلامی و هنجارهای موجود در جامعه هر روز از ایجاد اخبار و حوادث خطرناک و شیطانی حکایت دارد طبق تحقیقاتی که اخیرا توسط کارشناسان قرآن انجام شد در اکثر جاها و از100 درصد به خانواده هایی که درخواست شده بود فرزندان خود را به کلاسهای قرآن و اخلاق اسلامی بفرستید که بصورت رایگان آموزش ببینند تنها 5/22 درصد از این خانواده ها مشتاق بودند فرزندان خود را به این کلاسها بفرستند که قطعا در شهرهای دیگر هم همین آزمایشات با چنین روالی انجام خواهد شد دیگر آیا نباید انتظار داشت  محصول اخلاقی فرزندامان ، مواد مخدر، قتل ، خود کشی و روی آوردن به ناهنجاریهای اخلاقی باشد؟ یکی پاسخ دهد ؟

 

فرموده شریف (کلکم راع مسئول و کلکم مسئول ... را چه کسی باید تفسیر کند ؟ چرا باید هر جا سخن  از اسلام و اخلاق و انسانیت در مدار اسلام به میان آید تعدادی نوجوان و یا جوان وحشی صفت با جبهه گیری از چنین معیارهایی همیشه اسلام و مسلمین واقعی را زیر سوال ببرند ؟ آیا میدانید  علت ایجاد تمامی ناهنجاریها و هنجار شکنی های موجود در جامعه  توسط برخی از مخلان دوری از مبانی و ارمانهای قرآنی و اسلامیست؟

 

افسار قتل ، نقشه وحشیگری و آدم کشی را در همین برهه از زمان بدست فرزندانمان میدهیم و آنان را به گلهایی تشبیه می کنیم که بویشان ، آرامش و زندگی را به بار آورده است . تبلیغ و ترویج انسانیت و اخلاق انسانی تنها و تنها در پناه قرآن و اسلام میسر می باشد چون تبصره و قید و بندهای آنچنانی در قوانین آن وجود ندارد اسلام همانست که 14 قرن پیش با همان قانون و آداب خود جامع انسانی را به مدینه فاضله ای تبدیل نموده که هرجا رخنه ای در اثنای کار پیش آید صاحبان خرد بلافاصله کنش و واکنش های خود را سراسیمه وارد میکنند اما آیا مدیریت انسانی امروزه در کتب و آثار شخصی که مدتی در کلیسا ادرار رهبر مسیحیان را بعنوان تبرک می نوشید میتوان بنیادین دانست ؟ آیا کسی که خود را منادی صلح و مدافع حقوق بشر میداند اما هیچ گاه تاریخ و انسانیت جنایات فجیع و ضد بشری او را فراموش نمیکند باید بعنوان مدیر اخلاق در جامعه جهانی دانست که نوجوانان و جوانان ما او را الگوی خود قرار میدهند؟ تمسک واقعی به قرآن و پیروی از قوانین شرعی و تمکین به آداب و اخلاق اسلامی به آنهمه معاملات ضد بشری پایان خواهد داد و چنان نقشه ای جلو دیدگان اهل بینش ترسیم مینماید که تمام عیار به انسانیت معنا می بخشد .

 

آری ای انسان ، ای باوجدان ، ای کسی که از نطر اسلام شریفترین و کریمترین موجودی ، بیا تنها لحظاتی از عمز واقعیت را در روایت قتل فجیع صادق برمکی نوجوان مهابادی توسط نوجوانان دیگری که خود را شیطان نامیدند و یا جوان متدین دوریسانی بنام مهران علی نژاد آن چوپان با اخلاق بیندیش و باید و نبایدهای عقلانی و بشری  را در تراوزی افکار انسانی مورد سنجش قرار بده و نتایجش را بدون هیچ سانسوری اعلام کن ببین آیا نمیتوان گفت انسانیت همانست که اسلام آن را تعریف کرده نه چیزی دیگری....

 

همه ما روایت آن دوقتل وحشتناک را دیدیم و شنیدیم امیدوارم با تاسی از آرمانهای بنیادین شریعت اسلام و پایبندی به قوانین انسانی در مدار شریعت راه و رسم زندگی خود را آنچنان که هست بسوی بهتری بکشانیم و تلنگرها و پرانتزهای انسانگرایی را برای فرزندانمان کمتر کنیم و نقشه اصلی تربیت و تعلیم همراه با منطق را در مدار شریعت قرار دهیم تا همیشه فرزندانمان  ضمن اینکه پذیرش همه جانبه حق باشند جلوگیری از انسانیت کاذب را سرلوحه اعمال خود قرار دهند.


به امید فردایی بهتر برای جامعه بهتر


  نویسنده :  ناصح سعدی از فعالان مدنی و اجتماعی

 

انتهای پیام/
برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر