چهارشنبه 1 شهریور 1396 / 13:12|کد خبر : 1824|گروه : اجتماعی

دل نوشته ایی برای شورای پنجم شهر سروآباد/ زمزمه هایی که می شنویم

در انتخاب شهردار جدید تجدید نظر کنید

در انتخاب شهردار جدید تجدید نظر کنید

جای بسی تاسف و تامل است اگر که قبل از انتخابات شورای شهر شهردار جدید از قبل تعیین شده باشد و آنچه در کوچه و برزن شهرم زمزمه می شود شاید عاقبت عافیت داری برای دیارمان نباشد.

به گزارش اورامانات، شهروندان سروابادی و اهالی منطقه کم و بیش از مسایل و مشکلات شهر کوچک سروآباد آگاه و یا حداقل اهم مشکلات را دور و نزدیک رصد می کنند.

 

در یکی دو دهه اخیر متاسفانه مشکلاتی گریبانگیر شهرستان سروآباد شده که لاقل چون موریانه و خوره این منطقه را به زوال برده است که از جمله و گل سرسبد این مشکلات را می توان به نحوی عدم انتخاب افراد لایق و دلسوز در مدیریت شهرستان اشاره کرد(بلا نسبت مدیران عزیز فعلی ) متاسفانه و با شوربختانه همانگونه که از نظر جمعیت و جغرافیا شهرستانی کوچک هستیم به همان نسبت مسایل و مشکلات شهرستان زودتر و آشکارتر از هرجایی نمایان می شود ما برای رای و نظر مردم در انتخاب شورا ویا نماینده و .... احترام خاصی قائلیم  اما به صراحت و جرات می توان گفت که همین کوچکی جغرافیایی و کمی جمعیت گاها"ما را در انتخاب اصلح با مشکل مواجه می کند و با نیم نگاهی هم به اینکه بی تفاوتی و سلب مسئولیت از خود شهروندان مزید برعلت شده تا از طرف دولت هم در انتخاب مدیران دقت عمل لازم به عمل نیاید و هر آنچه را که در کسب رضایت ایکس و ایگرگ باشد به عنوان مدیریت در شهرستان تحمیل می کنند واین موضوع خود دارای  سر فصل خاصی است و جداگانه باید مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

 

اما بحث اصلی و اساسی انتخاب  خواسته شهروندان که همان شهردا ر است و به نحوی می توان گفت انتخاب غیر مستقیم شهروندان اگر بدون تعصب و عالمانه موشکافی شود از دور و نزدیک زمزمه هایی به گوش میرسد و ماحصل اینکه شهرادر محترم تا حدودی قبل از انتخاب شورا از طرف مردم گزینه ای از پیش تعیین شده بوده است و جای بسی تاسف و تامل است اگر این چنین باشد.

 

حقیر به عنوان شهروندی از این دیار فلک زده این حق را برای خود و همشهریانم مسلم می دانم که شورای اسلامی محترم شهر باید فاکتورهای خاص و در شان مردم و شهر برای انتخاب شهردار داشته باشد و این ملاک و شرایط را قبلا"به اطلاع شهروندان محترم خود رسانده باشد که فردی که سکانداری شناسنانه شهرستان به او محول می شود باید دارای چه خصیصه و شرایطی باشد تا بتواند در زیبا سازی و ساخت مرکز شهرستانی لایق شهروندان را بسازد دارا باشد . شاید باشند افرادی که در اداره و یا قلمرو کارکرد خود از بهترینها باشند ولی آیا همین افرد می توانند در جای دیگر نتیجه ای مطلوب بدست آورند .

 

 که لاجرم پاسخ شما عزیزان هم خیر خواهد بود حقیر قصد جسارت و اهانت به کسی را برای خود جایز نمی دانم اما آنچه را که به هر نحوی در سرنوشت این دیار دخیل باشد و چه نیک و چه نافرجام لازم میدانم در محضر ادبا و عالمان شهرستانم بیان دارم و به جرات در این دل نوشته اعلام میدارم که آنچه در کوچه و برزن شهرم زمزمه می شود شاید عاقبت عافیت داری برای دیارمان نباشد.

 

لذا عاجزانه از دوستان و منتخبین شهرم می خواهم که بلادرنگ در تصمیمات از قبل اتخاذ شده خود تجدید نظر نموده و بدور از هرگونه تعصب قومی عشیره گری و طایفه ای چاره ای بیندیشند که سروآباد بیش از پیش مورد عناب و کنج اندیشی نشود.

باشد که خداوند منان همه مارا در صراط مستقیم استوار نگه دارد ....  آمین

یادداشت: سید جلیل حسینی

مطالب ارسال شده به سایت خبری تحلیلی اورامانات، بیانگر دیدگاه و نظر نویسندگان آن است و درج آن دال بر تائید و یا رد آن توسط مدیریت سایت نمیباشد. این سایت در نظر دارد با انتشار نظرات صاحب نظرانی از طیف های گوناگون، چشم انداز متنوع و متوازنی از دیدگاه ها رابه کاربران خود در شهرستان سروآباد و استان کردستان ارائه دهد.(اورامانات منتظر مقالات شما می باشد). برای ارسال نوشته های خود به قسمت ارتباط با ما در صفحه نخست سایت که در آن آدرس ادمین های تلگرامی نیز قید شده مراجعه فرمایید.  

انتهای خبر/

برچسب ها :

انتخاب شهردارسروآبادهوراماناتشورای پنجم سروآباد

نظرات کاربران :

حسینی [چهارشنبه 1 شهریور 1396 | 15:26] پاسخ

کاش میشد همه بفهمیم این عزیزان چند گزینه را برای شهرداری پریزنت کردن و چه کسانی دیگری خواستار شهردار شدن بوده اند که اقای ......... رای اول را در بین انها کسب نموده است معلوم است که با کسی جلسه نداشته و به صورت دوستانه و زیرزمینی ایشان را انتخاب کرده اند چرا اجازه نمی دهید افراد دیگری رزومه و درخواست تحویل بدن
شوراها اومدن یە گزینە بومی رو برداشتن میخوان بازم یە گزینەی بومی رو بزارن چە دلیلی دارە غیر از تقسیم قدرت و ثروت در مابین فامیل
اقای .........با گرفتن رای اجباری و یا خرید رای اعضا سعی در تحمیل اقای س ف بر سرواباد رو دارند اقای .....ادم محترم و بزرگواری هستند اما ایشان تخصص و جسارت رویارویی با بحران کنونی شهرداری رو ندارند

کارمند فرمانداری [چهارشنبه 1 شهریور 1396 | 17:05] پاسخ

واقعیت امر این است کە س ف گزینە ی انتخاب شده برای پست شهرداری مورد تایید و پسند جناب مفاخری و مجموعه ی فرمانداری نیست چون قبلا در سمت بخشداری هورامان روابط متقابل تعریفی نداشت حتی ایشان از طرف نماینده و نهادهای امنیتی هم مورد حمایت قرار نگرفته که این انتخاب تیشه زدن به ریشه توسعه ی سرواباد است امیدوارم شوراها هرچه زودتر به خود بیایند و این نوید را هم بدهم که در صورت انتخاب ایشان ، در آینده ای نه چندان دور اختلاف و شکاف لاینحلی بین اعضای شورا اتفاق خواهد افتاد که در مجموع قربانی این تصمیمات عشیره ای و مستبدانه تنها مردم سرواباد خواهند بود

اصلاح طلب [جمعه 3 شهریور 1396 | 13:49] پاسخ

احسنت جناب حسيني

اين شخص گزينه ي نهايي البت از نوع تحميلي بر شورا س ف نميدونم چرا خجالت نميكشه ...

مدتي بعد مشاور فرماندار...


بعد يه سري سريش ميشه به اصلاح طلبان و بخشدار ميشه


بعد جنگ و جدال صوري استعفا ميده

بعد ميشه كارمند ثبت احوال مريوان

بعد مدتي ريشه رييس ثبت احوال استان رو درمياره تا دوباره رييس بشه....


حالا هم رييس شده باز ول كن نيست شهرداري رو هم ميخواد....


الله اعلم

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
آخرین اخبار
  مهترین راه جلو گیری از ورد به موج چهارم کرونا چیست ؟
   

  افزایش اطلاع رسانی ها

  33.3%

  تشدید محدودیت ها

  33.3%

  افزایش دورکاری ادارات

  0%

  رعایت جدی پروتکل های بهداشتی

  33.3%

آخرین اخبار