دوشنبه 11 آبان 1394 / 10:01|کد خبر : 180|گروه : فرهنگی

نامه سرگشاده اهالی بیساران به وزیر آموزش و پرورش/

جناب وزیر تاوان گران شدن مصالح تعطیلی ساخت مدرسه نیست!!/بیساران با جمعیت یک شهرستان در قالب روستایی محروم/ سال آینده کلاسهای درس را در مساجد برگزار میکنیم+تصاویر

جناب وزیر تاوان گران شدن مصالح تعطیلی ساخت مدرسه نیست!!/بیساران با جمعیت یک شهرستان در قالب روستایی محروم/ سال آینده کلاسهای درس را در مساجد برگزار میکنیم+تصاویر

مدرسه نیمه ساخت روستای بیساران بزرگترین روستای ایران در شهرستان سروآباد که از سال 87 مراحل ساخت آن آغاز شده ولی به دلایلی هنوز ناتمام مانده که منجر به پیگیری جدی اهالی روستا به خصوص خیر فعال و همیشه در صحنه اهل این روستا محمد رئوف ذبیحی شده است

به گزارش هورامانات مدرسه نیمه ساخت روستای بیساران بزرگترین روستای ایران در شهرستان سروآباد که از سال 87 مراحل ساخت آن آغاز شده ولی به دلایلی هنوز ناتمام مانده که منجر به پیگیری جدی اهالی روستا به خصوص خیر فعال و همیشه در صحنه اهل این روستا محمد رئوف ذبیحی شده است.

اختلافات مسئولین در این مدرسه ناتمام که نیمی از هزینه های آن را خیرین متقبل شده اند به دلایل مشکلات فنی در ساخت که به خاطر سهل انگاری در نظارت صورت گرفته باعث تاخیر و یا تعطیلی در ساخت آن شده است.

در نامه محمد رئوف ذبیحی به وزیر آموزش و پرورش آمده است:

«جناب وزیر؛ در استان کردستان روستایی محروم از جهات مختلف به خصوص آموزشی، به نام بیساران از توابع شهرستان سروآباد با جمعیتی قریب به ده هزار نفر وجود دارد.

این روستا که قریب به 700 نفر دانش آموز دارد ولی آیا فضای 700 نفری برای آن تهیه شده است؟ از همکارانتان بپرسید که چه مقدار فضا برای این تعداد نیاز است و آنها چند اتاق دارند؟

جناب وزیر؛ روستای بیساران در هر کجای ایران غیر از کردستان اگر می بود به یقین در تقسیمات کشوری شهرستان میشد، در استان های دیگر که مدافع و بلندگوی دارند جمعیت ساکن بالای 5 هزار نفر را شهر مینامند و از امکانات شهری استفاده میکنند.

مردم شریف و نجیب بیساران با تمکین و احترام به قوانین جاری کشور با وجود مشکلات عدیده صبورانه تحمل میکنند تا بلکه روزی مسئولین توجهی هر چند ناچیز به آنها کنند.

جناب وزیر؛ من و سایرین متن ده صفحه ای از مسئولیت هایتان را در سایت خواندیم ولی اگر درصدی از آن ده صفحه عملی میشد سهمی هم به روستای ما میرسید.«لم تقولون ما لا تفعلون»!!!

جناب وزیر؛ ما هنوز با حوزه ریاست جمهوری مکاتبه نکرده ایم اگر ایشان را دیدید از قول ما سلامی عرض کنید و به وی بگوئید ما بیشترین رای را به او دادیم چون زمان تبلیغات و سخنرانی وی کلید به دست با دادن وعده رفع تبعیضات قومی، نژادی و مذهبی و ... به صحنه آمد اما بعد از دو سال دریغ از کمترین اقدامی عملی برای این روستای بزرگ ایران.

البته فراموش نمیکنیم در رسانه ها و مصاحبه هایتان وعده های دلگرم کننده می شنیدیم ولی «یقولون بافواههم ما لیس فی قلوبهم» بود نه عمل.

جناب وزیر با توجه به اینکه در حال حاضر کلاس ها در دو شیفت برگزار میشوند و بعضاً دختر و پسر مختلط هستند وضعیت نامطلوبی دارند و برای سال 95 نیاز مبرم به مدرسه داریم و ما همچنان به پیگیری ادامه میدهیم.

رسم شده مقامات به استانها می روند، وعده میدهند که البته در مواردی زحمت کلنگ زدن هم به خودشان میدهند ولی به همان وضعیت باقی می ماند و دور بعدی دیدار این بار وعده تکمیل این پروژه ها را میدهند.

که البته این شیوه جا افتاده در بیساران هم صورت گرفته ، چند سالی کلنگ مدرسه زمین زده شده و در دور دوم سفرها دو طبقه در حد سقف خالی بالا رفته و با همین وضعیت حدود 5 سال رها شده که قاعدتاً در حال تخریب است.

طی مکاتبات مکرر با اداره نوسازی استان کردستان و ذکر مصیبت نامه خود در جواب بهانه گران شدن مصالح را دلیل توقف این پروژه اعلام کردند.

شاید این مدیر کل تصور میکنند اگر این پروژه دوسال دیگر بخوابد مصالح ارزانتر میشود یا مردم در آینده دیگر رغبتی به تحصیل ندارند.

جانب وزیر؛ در جواب این مدیر کل باید گفت خسته نباشی!! تاوان گران شدن مصالح را توقف پروژه ترجیح داده اند نه پیشرفت آموزشی!!!

تصور میکنیم چون مدیر کل نوسازی استان بومی نیست و اصلاً نمیداند بیساران در کجای کردستان واقع شدهای کاش ایشان هم به تاسی از مسئولین دیگر هرچند هم کاری نکنند ولی مناطق تحت مسئولیت خود را بازدید کنند.

به خاطر وضعیت نا مطلوب آموزشی در این روستای بزرگ تعداد زیادی از ساکنین بنابر اجبار و علاقه مندی به ادامه تحصیل فرزندانشان اقدام به مهاجرت و حاشیه نشینی و روی آوردن به شغل های کاذب در شهرهای همجوارنموده اند.

در پایان عرایض مصراً تقاضا داریم دستور فرمائید پروژه ناتمام مدرسه بیساران هر چه سریعتر به اتمام برسد تا مجبور نباشیم سال تحصیلی آینده کلاسهای درس را در مساجد روستا برگزار کنیم.»

گویا یک خیر تهرانی که از دوستان محمد رئوف ذبیحی نیز بوده هزینه کل سنگ کاری نما و کف و بدنه این پروژه را متقبل شده که البته با مخالفت نوسازی مدارس مواجه شده اند.

شایان ذکر است محمد رئوف ذبیحی در این روستا خدمات شایانی برای اهالی انجام داده است که از جمله آنها میتوان به « خرید تمام لوازم آزمایشگاه فوق تخصصی پزشکی، خرید تمام لوازم دندانپزشکی بصورت کامل، خرید دستگاه نوار قلب، خرید چند دستگاه فتوکپی و رایانه برای مدارس و درمانگاه بیساران، اهدا هزاران جلد کتاب به کتابخانه عمومی بیساران و مدارس بیساران، و جدیدا دایر نمودن آموزشگاه کامپیوتردر کتابخانه عمومی بیساران» اشاره کرد.

 

جناب وزیر تاوان گران شدن مصالح تعطیلی ساخت مدرسه نیست!!/بیساران با جمعیت یک شهرستان در قالب روستایی محروم/ سال آینده کلاسهای درس در مساجد برگزار میکنیم+تصاویرجناب وزیر تاوان گران شدن مصالح تعطیلی ساخت مدرسه نیست!!/بیساران با جمعیت یک شهرستان در قالب روستایی محروم/ سال آینده کلاسهای درس در مساجد برگزار میکنیم+تصاویر

با تشکر از عدنان ذبیحی و نوری شهابی

انتهای پیام/

برچسب ها :

بیسارانمدرسه نیمه ساختنامه به وزیر

نظرات کاربران :

عدنان ذبیحی [دوشنبه 11 آبان 1394 | 10:34] پاسخ

امیدوارم کلیدزنگ زده آقای روحانی بااین هشدارها اندک چرخشی داشته باشد

shahabi nori [دوشنبه 11 آبان 1394 | 12:04] پاسخ

ده ستا وه ش بوو،

اهل بیساران [دوشنبه 11 آبان 1394 | 16:01] پاسخ

آقای مدیر کل مگه تو این مملکت چیزی ام ارزون میشه- این نوسازی مدارس چرا از خواب زمستونیش بیدار نمیشه اون از مدرسه دورود اینم از مدرسه بیساران.

خواننده [دوشنبه 11 آبان 1394 | 16:02] پاسخ

والا ما هیچ جای دنیا ندیدیم مسئول انقدر بی خیال باشه. باعث تاسفه که این خیرین بیچاره اینطور جواب زحماتشون رو بدن. واقعا خجالت آوره

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار