سه شنبه 9 خرداد 1396 / 10:08|کد خبر : 1710|گروه : اجتماعی

یادداشت/

اینجا سروآباد است شهرستانی با طعم آزمایشگاه

اینجا سروآباد است شهرستانی با طعم آزمایشگاه

چه بسیار با سهمیه استخدام این شهرستان آمدند و با بی مهری رفتند و از آن به عنوان یک روستای محروم و بی امکانات یاد کردند اما مردمش هنوز به پیشرفت آن امید دارند.

به گزارش خبرنگار اورامانات، سروآباد از 81 به عنوان یک شهرستان در تقسیمات جغرافیایی کشوری شناخته شده است هر چند اکثر هم استانی هایمان آن را هنوز بخشی از مریوان می شناسند و در گفته ها و نوشته هایشان از آن به عنوان سروآبادِ مریوان یاد می کنند و نقشه های هواشناسی نیز ما را ندید و نشناخت اما ساکنانش آن را شهرستان سروآباد می نامند و در آن به خوبی و با صفا و صمیمیت زندگی می کنند.

 

حدود ٦ سال است که در اين دیار زندگی میکنم و چه بسیار مردان وزنانی را دیدم که از شهرها واستانهای دیگربرای خدمت به این دیار آمدند و چه تجربه هایی که کسب نکردند و یاد گرفتند پخته شدند و رفتند .

 

استخدام هایی با سهمیه این شهرستان در اداراتی مانند آموزش وپرورش ، مرکز بهداشت ، جهاد کشاورزی و دیگر ادارات وارگانهای دولتی بدون هیچ سابقه ی خدمتی، مدیریتی، پزشکی و اجرایی، صفر کیلومتر آمدند در مرکز این شهرستان خود را در معرض آزمایش وخطا قرار دادند و در کلاسهای درس غلط درس دادند در بیمارستان ودرمانگاه اشتباهی آمپول زدند و نسخه نوشتند و پس از آن کارشناس وباسابقه به دیار خود بازگشتند بی آنکه پشت سر خود را هم نگاه کنند .

 

کارمندان و مسئولین اداراتی که علارغم اینکه اغلب اوقات ترددی بودند و چه بسا برای تعجیل در انتقالی به دیار خود ساز ناسازی را کوک کردند مدیران این افراد هم برای درگیر نشدن با آنها زود موافق رفتنشان شدند .

 

اینجا شهری است که از دیگر جاها می آیند معلم می شوند دکتر می شوند بانکدار وکارمند نمونه می شوند وبعد می روند دیار خودشان واین شهر همچنان آزمایشگاهی است برای پخته شدن نیروهای غیر بومی که پس از انتقالی از اینجا به عنوان کوره دهاتی که از محرومیت رنج می برد یاد می کنند دریغ از اینکه محرومیت را خود ما با کم کاری و دلسوزی های نداشته به پای آن ریخته ایم.

 

اکنون که افراد دلسوزی هم برای سرمایه گذاری و آبادانی آن پا پیش گذاشته اند و کمر همت به توسعه ی آن بسته اند برخی ها می خواهند در کمال بی انصافی پشیمانشان کنند که این شهرستان ارزش سرمایه گذاری ندارد و جمعیتش جوابگوی این همه طرح و پروژه نیست. اما در اینجا میخواهم به این عزیزان بگویم که همین شماها هستید با ترک این دیار چرخ های توسعه ی آن را فلج کردید و اگر می ماندید قطع به یقین وضعیت چیز دیگری بود و ورق بر می گشت.

 

پس همتی می خواهد به بلندای کوسالان و زمان آن است که فرزندان این شهرستان خود علمدار حل مشکلات شهر و دیارشان شوند واین آزمایشگاه را یک بار برای همیشه تعطیل کنند و به فرزندان خود اعتماد كنند.

 

 به اميد روزی که ادارات سطح شهر را از افراد غير بومي كه در صف اين آزمايشگاه نشسته اند خانه تکانی کنیم تا اجازه تكرار مديريت شهرستان از شهرستان و استان های ديگر تكرار نشود.

 

و باید این را بدانند شهر سروآباد قحط الرجال نيست و چه جوانان تحصیل کرده ای از جنس خود مردم این شهرستان در صف استخدام و خدمت به هموطنانشان ایستاده اند.

مطالب ارسال شده به سایت خبری تحلیلی اورامانات، بیانگر دیدگاه و نظر نویسندگان آن است و درج آن دال بر تائید و یا رد آن توسط مدیریت سایت نمیباشد. این سایت در نظر دارد با انتشار نظرات صاحب نظرانی از طیف های گوناگون، چشم انداز متنوع و متوازنی از دیدگاه ها رابه کاربران خود در شهرستان سروآباد و استان کردستان ارائه دهد.(اورامانات منتظر مقالات شما می باشد). برای ارسال نوشته های خود به قسمت ارتباط با ما در صفحه نخست سایت مراجعه فرمایید.

 

تصویری از شهر سروآباد با حجم بالا با کلیک روی آن حجم وقعی آن را دانلود کنید

اینجا سروآباد است شهرستانی با طعم آزمایشگاه

برگرفته از دل نوشته ی ناصح خالدیان

انتهای خبر/

برچسب ها :

شهر سروآبادعکس شهر سروآبادآزمایشگاه

نظرات کاربران :

سروآبادی [سه شنبه 9 خرداد 1396 | 13:22] پاسخ

جناب خالدیان چرا فقط کارمندان و کارشناسان را مطرح می کنی؟
چرا سایر مسئولین را مطرح نمی کنید؟
بزرگترین بدبختی سروآباد در مقایسه با سایر شهرستان های استان کردستان این است که همیشه از افرادی استفاده شده که یک سروگردن از بقیه پایین تر بوده است

هوار [چهارشنبه 10 خرداد 1396 | 07:40] پاسخ

اقای خالدیان بهتره به مشکلات کارخانه ارد بپردازه که ....

شهروند [چهارشنبه 10 خرداد 1396 | 08:22] پاسخ

دوست عزیز اگه 20 سال هم توی سروآباد زندگی کنیم همین مردم سروآباد مارو غیره بومی میدونن چه بسیارند عزیزانی که بیش از 30 سال است در سروآباد ساکن هستند و پسران ودخترانشاندر همین شهر زندگی میکنن سرمایه گذاری کرده اند و.... ولی در کمال ناباوری اهالی سروآیاد آنان را غیره بومی و غیره خودی مینامند.در هیچ جای قانون هم مشخص نکرده که کارمندی که استخدام شد باید تا زمان بازنشستگی در آن محل باشد....

شهروند [چهارشنبه 10 خرداد 1396 | 14:08] پاسخ

الانشم داریم که بومی هستند و چندین ساله که در راس مدیریت قرار دارند و اگه بگردی نمونه هاشو پیدا می کنید چه بسا اگه غیر بومی بود بهتر عمل می کرد.در ضمن خیلی از نیرو های بومی هم هستند که سروآبادو ترک می کنن.

ابد [پنجشنبه 11 خرداد 1396 | 08:06] پاسخ

واقعا ؛ از خواندن این مقاله کمال استفاده رو بردم ؛ درد دل بیش از 98 درصد مردم منطقه رو گفتید ؛ هر جا که پا بزاری از ادارات و مدارس و بیمارستان و.... همش غیر بومی ؛ غیر بومی تا چه حد بابابه خدا ماهم انسانهای شایسته ای داریم که ازشون محلی نمی گیرن ؛ همه مدیران ادارات غیر بومی اند فقط چون در فلان حزب در ستاد بوده اند به واسطه لابی گری بر منطقه حکم می رانند ؛ این هم نوعی سیاست است همه بدانند ؛ مگه ما خودمان آدم نداریم ؟
میایند اینجا کوله بارشونو پر می کنند و میرن یه جای دیگه سرمایه گذاری میکنن که مثلا ما هیچی نداریم

فقط و فقط متاسفم ..........

مقید [جمعه 12 خرداد 1396 | 04:46] پاسخ

آقای خالدیان.کمتر به این کشور اون کشور میره بنده خدا...خودش هم توسروآباد زندگی میکنه..

شهروند [جمعه 12 خرداد 1396 | 14:33] پاسخ

دوستان عزیز بین بومی بودن و بومی نبودن نیست بحث اصلی اینه چرا در این شهر کارمند هستند اما خیر وبرکتش میره جیب شهرهای سنندج و مریوان،چرا در این شهر سکونت ندارند؟؟اگر نمیتونند در این شهر زندگی کنند باید از کارشون هم استعفا دهند تا نیروهای بومی جایگزین شود،مشکل اصلی شهر سروآباد نبود مدیرانی دلسوز،آگاه برای این شهر می باشد،انهایی هم به پست ریاست اداره و جایی رسیدند بالابی گری نماینده مجلس رئیس شدند بدون هیچ تجربه کاری نمونه ش ریس بهزیستی شهرستان،شواری شهر جدید هم برید رزومه کاریشون رو نگاه کنید؟کدومشون به مباحث برنامه ریزی شهری،اقتصاد شهری،برنامه ریزی توسعه شهری،مهندس،معماری آشنایی دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مردم شهر منتظر باشید که به دوران سابق برگردیم

همشهری [پنجشنبه 18 خرداد 1396 | 04:07] پاسخ

با سلام
دوستان نگاه کنید صرفا انتخاب یک مدیر باعث پیشرفت و یا توانایی یک دستگاه نیست ، چون همین مدیر باید با استان و فرمانداری رایزتی نماید جهت جذب اعتبار برای طرح های شهرستانی باید دید قدرت لابیگری یک مدیر چقدر هست و در این زمینه چقدر توانایی دارد اینکه فقط مسئله بومی و؛ غیر بومی را مطره کنیم شاید درست نباشد بعنوان مثال دکتر بهمنی یکی از موفق ترین نیروهای غیر بومی که با نبود اعتبار در سال ۹۴ بالاترین اعتبار استانی را جذب نمود. در خصوص مسئله دوم آقای خالدیان که در خصوص توسعه و پیشرفت سروآباد نگران هستید چرا خرید منزل و حتی میوه خود را در شهر مریوان انجام می دهید در حالیکه در شهر سروآباد هم مغازه میوه فروشی وجوددارد و هم وانت ها کناره خیابان ، ای کاش قبل از بازی با احساسات مردم و مطرح نمودن شخص خویش در زمینه کاری خود که هر روز در بحث آرد و نان که همشهریان در دو شهرستان با نان مواجه بوده و کمترین اعتنایی دارید اقدام می نمودید چون نان در سفره هم فقیر و غنی هست . با تشکر

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار