چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 / 08:46|کد خبر : 1685|گروه : سیاسی

در کارزار انتخابات:

با نردبان دروغ و روش های غیر اخلاقی به هیچ جا نمی رسیم

با نردبان دروغ و روش های غیر اخلاقی به هیچ جا نمی رسیم

متأسفانه امروزه، به ویژه در مبارزات انتخاباتی، چنین به نظر می رسد که موضوع فوق‌العاده مهم رعایت اخلاق، از سوی برخی از کاندیداها، اندکی مغفول واقع شده است.

به گزارش اورامانات، اخلاق نیک و رفتار جوانمردانه، برای هرکسی و در هر دین و مسلک و آئینی، پسندیده و دلپذیر است، جوانمردی خصلتی زیباست، برازنده مردان بزرگ است، از پیامبر عظیم الشأن ما، در قرآن مجید با اخلاق نیکو، کرامت و اسوه بودن، ستایش شده، حتی زمانی که امام حسین(ع)، در صحرای کربلا با سپاه خصم روبرو شد، فرمودند اگر دین ندارید، حداقل آزاده باشید.

 

رعایت جوانمردی و عطوفت با دوستان و حتی دشمنان، در مولا علی(ع) تجلی یافت، آنجا که بر پیکر زبیر، دشمن خروج کرده اش، دشمنی که به جنگ آمده بود، گریست، به یاد سالهایی که در رکاب پیامبر(ص) همرزم و همراه هم بودند.

 

نقل می کنند که در بحبوحه ی اولین دوره انتخابات ریاست جمهوری، از شهید مظلوم بهشتی در مورد کاندیدای اصلح سؤال می کنند، همان زمان، جریان های انحرافی همچون چپ ها و مجاهدین خلق، بهشتی را آماج بدترین تهمت ها و توهین ها کرده بودند، ایشان زیر شدیدترین حملات بودند، اما شهید بهشتی می فرمایند مسعود رجوی، رهبر مجاهدین خلق(منافقین) اگر التقاط نداشت، توان مدیریتی بالایی دارد، این بزرگمرد تاریخ حتی برای دشمن قسم خورده ی خود، انصاف و عدالت و جوانمردی را فراموش نمی کردند، به دقت و با وسواسی عجیب، رعایت می کردند که حقیقت را قربانی مصلحت نکنند، حتی در زمان تظاهرات بر ضد رژیم ستمشاهی، وقتی عده ای شعار دادند: «شاه زنازاده است، خمینی آزاده است»، برآشفته شدند و فرمودند: این چه شعاری است؟ ما می دانیم رضاخان ازدواج کرده، چرا تهمت ناروا می زنید؟ با نردبان دروغ، با روش های غیراخلاقی، به هیچ جا نمی رسیم.

 

در بیانیه ی زیبای رهبری، پس از مرگ آیت الله منتظری، علیرغم تمام اختلافاتی که با ایشان و مواضعشان داشتند، از پیشوند مرحوم استفاده کرده و به سوابق مبارزاتی آن مرحوم اشاره فرمودند، آری، مردان بزرگ تاریخ چنین اند، اسوه های ما، رهبران ما و بزرگان ما چنین اند، رادمرد، آزاده، جوانمرد، صادق، منصف، اخلاق مدار و...

 

متأسفانه امروزه، به ویژه در مبارزات انتخاباتی، چنین به نظر می رسد که موضوع فوق‌العاده مهم رعایت اخلاق، از سوی برخی از کاندیداها، اندکی مغفول واقع شده است.

 

متأسفانه کاندیداهای محترم به جای اینکه برنامه های خود را اعلام کنند، به جای اینکه نقاط قوت خود را بیان کنند، فقط ضعف های رقیب را بزرگنمایی می‌کنند، در بدگویی از رقیب، اغراق می‌کنند.

 

به جای تبلیغ برای خود، دیگران را تخریب می کنند، می بینیم که چگونه به رقبا می تازند، چگونه کاندیدا هراسی می کنند، حتی صراحتاً مردم را می ترسانند که اگر بعضی‌ها! رأی بیاورند، چنین می شود و چنان می شود.

 

جناب آقای کاندیدا!

فرض کنیم ادعای شما صحت دارد، رقیب ایراد دارد، خوب چرا باید به شما رأی بدهیم؟

بد بودن دیگران، لزوماً به معنای خوب بودن شما نیست، چرا باورِ غلطِ «انتخاب میان بد و بدتر» را در ذهن مخاطبان ایجاد می کنید؟

 

آیا تخریب و نقد غیر منصفانه سایر کاندیداها، توهین و حتی سیاه نمایی نیست!؟

فراموش نکنیم که تمامی این آقایان، اولاً سالها از مدیران ارشد نظام بوده، ثانیاً از فیلتر شورای نگهبان رد شده و ثالثاً به دفعات از رهبری معظم انقلاب، نمره ی قبولی گرفته اند، آیا ایراد اینگونه اتهامات، ظلم به نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست؟

آیا دامن زدن به این فضا، در راستای منافع ملی است؟

انصافاً چنین ادبیاتی در شأن ملت عظیم الشأن ایران است؟

غیر از دشمنان، چه کسی برنده ی این بازی زشت است؟

 

نکته ی پایانی اینکه بدترین خصلت برای هر انسانی این است که از رازهای زمان دوستی با رفیقش، در زمان دشمنی یا رقابت، به عنوان حربه استفاده کند...

 

سخنرانی یکی از کاندیداها و ایراد  جملاتی چون «شما اینها را نمی شناسید، من اینها را می شناسم»، «اگر اینها رأی بیاورند، دمار از روزگار شما جوانان در می آورند» و... به هیچ وجه و با هیچ یک از معیارهای اخلاقی و چهارچوب های شرعی و عرفی قابل پذیرش نیست.

 

مجدداً تأکید می نماییم ما ملت باصفای ایران، ما مردمان جوانمرد ایران اسلامی، رئیس جمهوری جوانمرد می خواهیم، رئیس جمهوری اخلاق مدار، رئیس جمهوری در طراز جمهوری اسلامی ایران، ولاغیر!

انتهای خبر/

برچسب ها :

انتخابات ریاست جمهوریمناظرات انتخاباتیاخلاق کاندیداتورهاسروآبادشهید بهشتی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار