دوشنبه 21 فروردین 1396 / 12:31|کد خبر : 1639|گروه : اجتماعی

جولان کاندیداهای شورای شهر در فضای مجازی/ قانون شکن‌هایی که می‌خواهند قانون گذار شهر باشند

جولان کاندیداهای شورای شهر در فضای مجازی/ قانون شکن‌هایی که می‌خواهند قانون گذار شهر باشند

در حالی که هنوز زمان قانونی تبلیغات کاندیداهای شوراهای شهر و روستا آغاز نشده است اما از ماه ها قبل برخی از کاندیداها تبلیغات خود را در فضاهای مجازی شروع کرده اند.

به گزارش اورامانات،  به نظر می‌رسد سرنوشت این دوره از شوراهای شهر و روستا که قرار است همانند دوره قبل همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود تا حدود زیادی به فضای مجازی وابسته باشد.

 

 نتایج انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سال 94 و دور دوم آن در سال 95 که تحت تاثیر تبلیغات مجازی بود، کاندیداهای احتمالی شورای شهر را بر آن داشته است تا با استفاده حداکثری از ظرفیت فضای مجازی و در راس آن تلگرام از همین حالا گوی سبقت را از رقبای خود در کسب رای پیش بگیرند.

 

در روزهای اخیر اما رقابت های کاندیداهای شورای شهر در تلگرام به شدت رو به افزایش است،چنانکه روزانه شاهد آغاز فعالیت گروه یا کانال تلگرامی یکی از این کاندیداها هستیم.

 

اما جدای از اینکه کثرت این گروه‌ها باعث سردرگمی مخاطبین  و بعضاً به دلیل عضو گیری بی اساس و بدون اجازه از مخاطبین موجب آزردگی آنها می‌شود نکته اساسی که وجود دارد این است که فعالیت این محافل انتخاباتی مجازی تا چه حد قانونی است.

 

طی چند ماه گذشته با وجود اینکه که مرحله ثبت نام رسمی از متقاضیان شوراهای شهر و روستا هنوز آغاز نشده بود اما بسیاری از افرادی که سودای حضور در شورا را داشتند بدون توجه به اینکه تبلیغات زودهنگام و خارج از عرف خلاف قانون است، خود را جلوتر و فراتر از قانون دیده و بدون در نظر گرفتن این موضوع که ممکن است در مرحله تایید صلاحیت به دلایل مختلف رد شوند تبلیغات انتخاباتی خود را به صورت علنی در فضای مجازی شروع کرده بودند.

 

برخی از این کاندیداهای احتمالی در این مدتی که هنوز تبلیغات رسمی برای شوراهای شهرو روستا مشخص نشده فعالیتشان در فضاهای مجازی به گونه ای محرض و علنی صورت می گیرد.

 

این تبلیغات تلگرامی در حالی انجام می‌شود که به گفته معاون سیاسی وزیر کشور هر گونه تبلیغات زودرس انتخاباتی ممنوع بوده و کلیه فعالیت‌ها و تبلیغات مجازی نیز رصد می‌شود تا در مرحله تایید صلاحیت داوطلبان مورد توجه قرار بگیرد.

 

اینکه تخلف های داوطلبان در زمینه تبلیغات انتخاباتی آن هم در فضای مجازی تا چه اندازه تاثیر گذار خواهد بود سوالی است که باید منتظر ماند و در زمان تایید صلاحیت‌ها آن را مشاهده کرد،اما آنچه که از اهمیت زیادی برخوردار است این است که همین افرادی که امروز محافل تبلیغاتی در فضای مجازی به راه انداخته و به قانون بی اعتنایی می‌کنند، قرار است برای کرسی قانون گذاری در حوزه شهری رقابت کنند، و بواقع آیا افرادی که به راحتی هر چه تمام تر برای نفع شخصی خود قانون را زیر پا می‌گذارند، فردا روزی چگونه می توانند در قانون گذاری و تصمیم‌گیری‌ها بر منافع شخصی غلبه کرده و بر اساس قانون و به نفع مردم تصمیم گیری کنند؟!

 

انتهای پیام/

برچسب ها :

تبلیغات شوراهای شهر وروستاتبلیغات زود هنگامرد صلاحیتآغاز تبلیغاتانتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا

نظرات کاربران :

محمد [پنجشنبه 24 فروردین 1396 | 08:26] پاسخ

انتظار داریم مسؤلین با خاطیان پرداخت برخورد کنن
از جمله ن س هنوز تایید صلاحیت نشده رفته کانال زده

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار
  شهید حسن فهمیده نوجوان 13 ساله در چه تاریخی به شهادت رسید؟
   

  13آبان 1358

  0%

  22مهر 1360

  0%

  8آبان 1359

  100%

  10آبان 1357

  0%

آخرین اخبار