چهارشنبه 6 آبان 1394 / 12:08|کد خبر : 163|گروه : حوادث

خودکشی دانش آموز:

فشار روانی آموزش و پرورش به دانش آموزان برای اخذ مبلغ هدیه به مدرسه/شایعه ارتباط خودکشی دانش آموز اشنویه ای با هزینه هدیه به مدرسه در حال بررسی است

فشار روانی آموزش و پرورش به دانش آموزان برای اخذ مبلغ هدیه به مدرسه/شایعه ارتباط خودکشی دانش آموز اشنویه ای با هزینه هدیه به مدرسه در حال بررسی است

فشار روانی آموزش و پرورش و معلمان به دانش آموزان برای اخذ مبلغ هدیه به مدرسه در حالی ادامه دارد که شایعه خودکشی یک دانش آموز اشنویه ای به دلیل نداشتن پول هدیه به مدرسه در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود.

به گزارش هورامانات چندین سال است که آموزش و پرورش به دلیل نداشتن بودجه کافی جهت تامین هزینه های بازسازی، تجهیز و به طور کلی تامین نیازمندی های مدارس، هرساله مبلغی از والدین دانش آموزان تحت عنوان " هدیه به مدرسه" اخذ می کند.

 

دریافت پول به عنوان هدیه به مدرسه که به گفته والدین دانش آموزان با فشارهای روانی به دانش آموزان توام است همواره باعث رنجش خانواده ها و دانش آموزان عمدتاً فقیر و بی بضاعت می شود.

یکی از والدین بی بضاعت اشنویه ای در این رابطه به شنوباس می گوید: بنده کارگر ساختمانی و دارای 4 فرزند دانش آموز هستم که مجبورم هرساله مبالغی هرچند ناچیز به عنوان هدیه به مدرسه پرداخت کنم.

وی می افزاید: معلمان و مدیران مدارس بارها عنوان کرده اند که اخذ هزینه هدیه به مدرسه اجباری نیست ولی به صورت غیرمستقیم و با روش های مختلف به دانش آموزان فشار روانی وارد می کنند که در نهایت والدین با اصرار دانش آموز مجبور به پرداخت هزینه هدیه به مدرسه می شوند.

 

وی با انتقاد از شیوه اخذ هزینه هدیه به مدرسه می گوید: بعضی از والدین ثروتمند ، سالانه مبالغ زیادی به عنوان هدیه به مدرسه پرداخت می کنند که والدین بی بضاعت از پرداخت این مقدار پول ناتوان هستند، در نتیجه دانش آموزان فقیر در مقابل دانش آموزان دارا احساس حقارت می کنند و احساس نابرابری در میان دانش آموزان ایجاد می شود.

 

یکی دیگر از والدین دانش آموز اشنویه ای که تاکید می کند نامش فاش نشود می گوید: هرساله که فرزندم درخواست پول هدیه به مدرسه می کند، به دلیل وضعیت بد مالی ناچارم پول کمی در پاکت هدیه به مدرسه بگذارم که فرزندم با به رخ کشیدن دوستان خود از پول کمی که هدیه می کنم ناراحت می شود.

 

شایعه خودکشی دانش آموز ششم ابتدایی در اشنویه به خاطر نداشتن پول هدیه به مدرسه

یکی از شایعاتی که چند روزی است در شبکه های اجتماعی رد و بدل می شود ، خودکشی پسر 12 ساله و دانش آموز ششم ابتدایی در اشنویه به خاطر نداشتن پول هدیه به مدرسه است.

براساس این شایعه که پدر و مادر متوفی آن را رد می کنند؛ ه.ق ساکن محله تاج الدین آباد اشنویه بعداز اینکه پدر و مادر کارگر وی از پرداخت مبلغ هدیه به مدرسه ناتوان یا خودداری می کنند، اقدام به خودکشی با طناب می کند.

 

رئیس آموزش و پرورش اشنویه: موضوع در حال بررسی است

شیرین جهانگیری رئیس اداره آموزش و پرورش اشنویه در گفتگو با شنوباس در واکنش به پخش شایعه ارتباط خودکشی دانش آموز ششم ابتدایی با هزینه هدیه به مدرسه گفت: موضوع از طریق یک تیم تحقیقاتی در حال بررسی و پیگیری است.

 

وی افزود: به محض کسب نتیجه و داشتن رابطه خودکشی با هزینه هدیه به مدرسه، جزئیات از طریق همین رسانه به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید.

 

شایان ذکر است: صبح روز دوشنبه 4 آبان ماه پسر 11 ساله اهل محله تاج الدین آباد اشنویه با حلق آویز کردن خود به زندگی اش پایان داد.

گفته می شود وی چند روز قبل از خودکشی خانواده خود را به انجام این اقدام تهدید کرده بود که در نهایت صبح روز دوشنبه در میان بهت و اندوه خانواده و اهالی محله تاج الدین آباد خود را به طناب دار آویخت.

جسد بی جان این نوجوان 11 ساله که در مقطع ششم ابتدایی مشغول به تحصیل بوده است توسط اهالی محل به بیمارستان نبی اکرم اشنویه منتقل شده.

این دومین خودکشی در محله محروم تاج الدین آباد اشنویه است. حدود دو ماه قبل نیز نوجوان 18 ساله به دلیل اختلافات خانوادگی در این محله دست به خودکشی زد.

منبع: شنوباش

انتهای پیام/

برچسب ها :

آموزش و پرورشخود کشی دانش آموزاشنویه

نظرات کاربران :

بینام [دوشنبه 11 آبان 1394 | 17:09] پاسخ

اگر این موضوع درست باشد سریعا باید وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استان و شهر و مدیر مدرسه استعفا بدهند و بخاطر این فاجعه بزرگ از ملت ایران عذر خواهی کنند و متعهد شوند که دیگر هیچ پست دولتی را اشغال نکنند البته اگر از غصه دق کنند سزاوار تر است

سروآبادی [چهارشنبه 25 آذر 1394 | 00:43] پاسخ

یعنی تا این حد برای آموزش و پرورش مایه میگذارند که پایه و اساس هر کشوری بستگی به آموزش وپروش آن کشور دارد؟ ... واقعا متاسفیم برای کسانی که به دنبال خصوصی سازی آ.پ هستند . بعد یعنی سران مملکت نمیدانند که تربیت شدگان کلیه دستگاه ها خروجی شان از آ.پ است . واقعا دست مریزاد..................... همین

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
آخرین اخبار
  مهترین راه جلو گیری از ورد به موج چهارم کرونا چیست ؟
   

  افزایش اطلاع رسانی ها

  0%

  تشدید محدودیت ها

  50%

  افزایش دورکاری ادارات

  0%

  رعایت جدی پروتکل های بهداشتی

  50%

آخرین اخبار