چهارشنبه 13 خرداد 1394 / 12:32|کد خبر : 16|گروه : اجتماعی

مرور یک گزارش قدیمی به درخواست برخی از کاربران/

پارکی زیر نور ماه/شهروندان سروآبادی محروم از امکانات شهری+تصاویر

پارکی زیر نور ماه/شهروندان سروآبادی محروم از امکانات شهری+تصاویر

با وجود اینکه حدود 13 سال از شهرستان شدن سروآباد می گذرد متاسفانه پیشرفت چشم گیری در بافت شهری و امکانات رفاهی و تفریحی در آن صورت نگرفته است.

به گزارش اورامانات، با وجود اینکه حدود 13 سال از انتخاب سروآباد به عنوان شهرستان در تقسیمات می گذرد و در این مدت بسیاری از فرمانداران و شهرداران آمدند و رفتند، ولی متاسفانه هیچگونه پیشرفتی در بافت شهری و امکانات رفاهی و تفریحی در این شهر اتفاق نیافتاده است.

 

در حالیکه مسئولین و مدیران شهرستانی و استانی حرف از نبود بودجه و اعتبارات قطره چکانی می زنند، شهروندان سروآبادی اغلب به خاطر دست یافتن به امکانات رفاهی و پارک کودک استاندارد برای فرزندانشان در حال ترک این شهر بوده و هستند.

 

پارک کودک سروآباد واقع در شهربازی آن که در کنار بیمارستان این شهر واقع شده، با داشتن امکانات ناچیز و غیر استاندارد و محوطه سنگ لاخی  و خاکی، اولین و اصلی ترین مکان تفریحی شهرستان به حساب می آید.

پارکی زیر نور ماه/شهروندان سروآبادی محروم از امکانات شهریپارکی زیر نور ماه/شهروندان سروآبادی محروم از امکانات شهری

دومین و آخرین پارک کودک سروآباد در خروجی این شهر به سمت مریوان و در کنار بلوار اصلی واقع شده، که اگر به خصوصیات آن اشاره ای داشته باشیم از لحاظ وسایل بازی غیر استاندارد و ناچیز و محوطه ی سنگلاخی مشابه پارک اصلی بوده ولی یک چیز آن که به چشم نمی خورد و آنرا متمایز می سازد، روشنایی پارک است!!!

پارکی زیر نور ماه/شهروندان سروآبادی محروم از امکانات شهریپارکی زیر نور ماه/شهروندان سروآبادی محروم از امکانات شهریپارکی زیر نور ماه/شهروندان سروآبادی محروم از امکانات شهری

اگر شبانه قصد استفاده از این پارک را داشتید، توصیه میکنم که شب مهتابی مراجعه کنید تا از نور ماه برای بازی بچه ها استفاده کنید و گرنه باید با چراغ قوه دنبال کودکتان بگردید.

خبرنگار ما وقتی در مورد دلایل ترددی بودن برخی از کارمندان و مدیران شهرستان از آنها پرسید اکثر آنها به موضوع امکانات تفریحی و پارک های کودک اشاره کردند.

یکی از کارمندان گفت: ترجیح میدهم که تردد کنم و فرزندم از امکانات و وسایل تفریحی استاندارد استفاده کند تا اینکه او را در زیر نور ماه با زمین سفت و سنگلاخی و این وسایل بازی رها کنم.

یکی دیگر از آنها به نبود استخر در این شهر اشاره کرد و افزود: بدلایل پزشکی  حتماً باید هفته ای دو تا سه بار به استخر بروم و این شرایط در سروآباد برایم مقدور نیست.

ای در حالیست که وقتی برخی افراد هم با شک و تردید اقدام خرید تجهزات تفریحی و قصر بادی در مکان های سرپوشیده میکنند، با توجه به هزینه بالای خرید این وسایل و نیز سابقه ی بد بازار این شهر با مخالفت از طرف اطرافیان همراه بوده و اغلب پشیمان می شوند.

به هر حال امیدواریم مدیران و مسئولین شهری هر چه زوردتر و در اسرع وقت به فکر تدابیری برای احداث فضای مناسب تفریحی و ورزشی و فرهنگی باشند، تا بیشتر از این شاهد خالی از سکنه شدن شهرمان نباشیم.

انتهای خبر/

برچسب ها :

پارکزیر نور ماهسروآبادامکانات شهریشهروندان سروآبادیبافت شهری

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار
  شهید حسن فهمیده نوجوان 13 ساله در چه تاریخی به شهادت رسید؟
   

  13آبان 1358

  0%

  22مهر 1360

  0%

  8آبان 1359

  100%

  10آبان 1357

  0%

آخرین اخبار