شنبه 21 اسفند 1395 / 19:50|کد خبر : 1580|گروه : اجتماعی

آماری تأمل‌برانگیز از یک نظرسنجی:

نتیجه نظر سنجی میزان رضایت شهروندان ازعملکرد شورای شهر سروآباد/دلایل خود را در قسمت نظرات سایت منتشر کنید

نتیجه نظر سنجی میزان رضایت شهروندان ازعملکرد شورای شهر سروآباد/دلایل خود را در قسمت نظرات سایت منتشر کنید

نظرسنجی میزان رضایت از شورای شهر ومدیریت شهری سروآباد در طی مدت محدودی توسط اورامانات ارائه و مورد سنجش قرار گرفت و البته با بیان برخی از دلایل و راهکارها مورد بررسی و موشکافی قرار گرفته است.

به گزارش اورامانات، بعنوان یک شهروند سروآبادی برای برون رفت سروآباد از معضلات و قرار گرفتن در مسیر توسعه پایدار همه جانبه نیاز به یک تحول سازمانی و مدیریتی می باشد.

 

باید از طریق رسانه های گروهی به مردم جامعه آگاهی داد که برای انتخابات شوراهای شهر اهمیت ویژه قائل شوند، و چنان آگاهی جمعی ارتقاء یابد که عشیره گرائی و باند بازی و احساسات  فامیلی، موجب کنار زدن انسانهای صاحب نظر و متخصص نشود.

 

علارغم اینکه تعداد قابل ملاحظه ای از مسئولین شهر در مسائل مختلف سرآمد و استاد هستند و این عزیزان در راستای رشته ی تحصیل خود می توانند به جامعه خدمات شایان توجهی داشته باشند، هم اکنون  به زعم خود  مسئولیت هایی را تقبل کرده اند که براستی در عمل و ارائه ی راهکار بسیار نا کارآمد می باشند. و متاسفاته در مسائل مهم مانند زیبا سازی شهری، بازیافت ، بهینه سازی مصرف انرژی ،محیط زیست،فضای سبز ،حق و حقوق شهروندی ،رفاه شهروندان ،عمران و معماری و تاسیسات شهری و مدیریت و سازماندهی بصورت علمی و تحقیقی نه تنها  صاحب نظر نبوده، بلکه با تصمیمات منفعلانه و احساسی گره مشکلات را محکم تر می نمایند.

 

 امیدواریم در آینده ی نه چندان دور به جای برسیم که هر کسی در این جامعه به دور از فرافکنی و هیاهو در حد توان علمی خود مدعی خدمت شود، تا بیشتر از این شاهد عقب ماندگی شهرمان از دیگر شهرهای کردستان و ایران نگردیم .

 

نظرسنجی میزان رضایت از شورای شهر سروآباد در طی مدت محدودی که توسط اورامانات ارائه و مورد سنجش قرار گرفت هم اینک نتایج آن به شرح ذیل اعلام می گردد:

 

 درباره ی عملکرد شورای شهر سروآباد طی این دوره نکاتی لازم به یادآوری است که در اینجا توسط اورامانات ذکر خواهد شد:

 

 لازم بود که محرومیت های منطقه ی سروآباد به صورت کارشناسانه بررسی شده و به رفع این کاستی ها و  محرومیت ها پرداخته می شد. اما آنچه که بیشتر در عملکرد شورای شهر سروآباد دیده می شود اقداماتی نمادین و سطحی است که بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته و هر کدام به گونه ای خواهان جذب حمایت حداکثری شهروندان هستند و کار جمعی کمتری از این عزیزان دیده شده است.

 

  عدم استفاده ی شورای شهر سروآباد از نظرات و مشاوره جوانان تحصیلکرده و با درایت در اخذ تصمیمات منطقه که قطعاً  می توانست در حل بسیاری از مشکلات راهگشا باشد. به جای مشورت با چنین افرادی، شورای شهر احتمالاً با کسانی که کفایت لازم را برای مشاوره در این امور ندارند تعامل بیشتری داشته است که برای شورای این دوره و همینطور شورای دوره های بعدی بازنگری در این زمینه بسیار لازم است.

 

به صورت شفاف و با نظری واحد با شهروندان سروآباد در تعامل باشند.متاسفانه شورای شهر و شهرداری در این زمینه  تاحدودی خوب عمل نکرده است. هجمه های داخلی عدیده ای در شورای شهر و در جهت تخریب یکدیگر به وجود آمده است که شایسته ی اعضای خوشنام شورای شهر نیست که بازیچه ی این افراد شوند.

 

  شورای شهر باید در تصمیمات خود منافع فامیلی و شخصی را در نظر نگیرد و برای بکارگیری نیروهای لازمه ی شهری  از افرادی توانا و معتمد استفاده کند که همواره اعتماد اکثریت شهروندان را با خود به همراه داشته باشد.

 

 در نهایت برای شورای زحمتکش سروآباد آرزوی موفقیت و توفیق روافزون داریم و امیدواریم که بتوانند با اخذ تصمیمات سنجیده راه های پیشرفت منطقه را هموار نمایند.

 

در همین راستا مخاطبین گرامی پایگاه خبری اورامانات می توانند نظرات و دیدگاه های خود را در باره عملکرد دوره چهارم شورای اسلامی شهر سروآباد را در قسمت درج نظر همین خبر (کاربران عزیز توجه داشته باشید نظراتی که شامل توهین و افترا و یا به قصد کینه ورزی و مغرضانه درج شود منتشر نخواهد شد این پایگاه خبری تلاش می کند تا با انتشار دیدگاه های متعدد از اقشار مختلف جامعه به توسعه و پیشرفت شهرمان کمک هر چند ناچیزی کرده باشد.)

 

نظر سنجی دو ماهه ی پایگاه خبری اورامانات از عملکرد سه ساله شورای شهر و مدیریت شهری سروآباد به صورت زیر بوده است:

 

نتیجه نظر سنجی میزان رضایت شهروندان ازعملکرد شورای شهر سروآباد/دلایل خود را در قسمت نظرات سایت منتشر کنید

انتهای خبر/

برچسب ها :

نظر سنجیعملکرد شورای شهر سروآباداوراماناتنظر شهروندان سروآبادی

نظرات کاربران :

رضایی، کارشناس ارشد جامعه شناسی [شنبه 21 اسفند 1395 | 23:59] پاسخ

بی شک مهمترین مسائل مربوط به شورای شهر ورود برخی افراد غیر متخصص به شوراهای شهر که منجر به ناکارآمدی در عرصه مدیریت شهری میشود. ضرورت دارد اعضای شورا به گونه ای در قالب ائتلافها به تفکیک به دور از هرگونه مناسباتووابستگیهای فامیلی و طائفه ی در فرایند انتخابات ورای گیری توسط مردم انتخاب و در قالب تخصصهای مرتبط نیاز کمیسیونهای موجود درشورا تامین کنند. اولویت دادن به تخصصهای ذیل میتواندنیازهای تخصصی کمسیون های شوراها را تامین کند:برنامه ریزی و مدیریت شهری، جامعه شناسی شهری، عمران، معماری و شهرسازی، فضای سبز... امیدواریم با خرد جمعی و عقلانیت همگانی در دوره جدید کرسی های شورای شهر سروآباد به متخصصین واگذارشود.

دانشجو [یکشنبه 22 اسفند 1395 | 10:28] پاسخ

این شوراها با این عملکرد نابود برای همه شناخته شده اند تو سرواباد کوچک گیر کرده بودن الان میخوان والا مقامهای تو خالی برن مریوان کاندید بشن خخخخخخخخخخخخخخ از خنده سنگ کوب کردم با شنیدن این جوک

مردم [یکشنبه 22 اسفند 1395 | 11:42] پاسخ

مسئولین کاری با سرواباد کردن که برای 300 ساله دیگه جبران نمیشه فقط تقصیر .....................

پاسخ مدیریت :
کاربران گرامی مدیریت سایت از انتشار دیدگاه افرادی که به قصد اغماض و کینه ورزی و به دور از هر گونه انتقاد سازنده و کارساز در مورد مسئولین ارشد شهرستان دیدگاه خود را ارائه می دهند به طور جدی امتناع نموده و از تمامی کاربرانی که به این پایگاه خبری در شهرستان سروآباد عنایت داشته و ایده پردازی می کنند کمال تشکر و قدردانی را دارد.

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر