چهارشنبه 18 اسفند 1395 / 09:00|کد خبر : 1572|گروه : اجتماعی

پس از گذشت 50 روز:

عکس العمل مدیریت آموزش و پرورش سروآباد پس از رسانه ای شدن تنبیه بدنی دانش آموز دختر

عکس العمل مدیریت آموزش و پرورش سروآباد پس از رسانه ای شدن تنبیه بدنی دانش آموز دختر

پس از گذشت بیش از یک ماه از تنبیه بدنی دانش آموز دختر در یکی از روستاهای سروآباد و رسانه ای شدن موضوع بالاخره مدیریت آموزش و پرورش سروآباد در مدرسه نارین حضور یافت.

به گزارش خبرنگار اورامانات، اگر چه طبق قوانین آموزش وپرورش، تبیه بدنی دانش‌آموزان در مدارس تخلف است اما متاسفانه هر سال شاهد تکرار چنین معضلی هستیم به گونه‌ای که گاه تنبیه‌های اعمال شده منجر به آسیب جسمی دانش‌آموز می‌شود که این اعمال به جز آسیب های روانی به دانش آموز در بسیاری از موارد موجب ترک تحصیل نیز شده است.

 

تنبیه در سیستم آموزشی کشور به معنای متوجه و آگاه کردن دانش‌آموز از خطای خود است اما هم‌اکنون این مقوله با کتک زدن دانش‌آموزان یکسان شده است و اگرچه پرونده‌ معلمان مرتکب این تخلف گاهاً به هییت رسیدگی به تخلفات اداری ارجاع داده می‌شود اما جای سوال است که چگونه این معضل همچنان درمدارس کشور مشاهده می‌شود؟

 

در همین رابطه یکی از معلمان به خبرنگار ما گفت:‌ در بحث تنبیه بدنی معمولا تلاش می‌کنند با وساطت رضایت خانواده دانش‌آموز را کسب کنند البته اگر شکایت قضایی توسط خانواده دانش‌آموز صورت بگیرد بحث طبق روال قانونی پیش خواهد رفت اما باید توجه داشت که هم‌اکنون معلمان مکانیزم خاصی را برای تنبیه یا تشویق دانش‌آموزان خود در کلاس درس ندارند و عمده آنها برای تنبیه دانش‌آموز خاطی یا به نمره متوسل می‌شوند یا به تهدید به کتک زدن و به ندرت نیز متوسل به برخورد فیزیکی با دانش‌آموز می شوند که البته هیچ یک از این موارد تأثیر‌گذار نیست.

 

چندی پیش نارین عزیزی دختر دانش آموز کلاس سوم ابتدایی اهل روستای کرآباد از توابع شهرستان سروآباد بر اثر تنبیه بدنی معلم دچار خونریزی از ناحیه بینی شده بود که بعد از گذشت حدود 50 روز این حادثه همچنان بینی این دختر دانش آموز خونریزی دارد. این موضوع در حالی باعث ناراحتی اقشار مختلف مردم و خود معلمان شد که تا روز گذشته از سوی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اقدام جدی برای پیگیری این موضوع صورت نگرفته بود.

 

پدر نارین در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به این موضع که تا قبل از رسانه ایی شدن موضوع تنبیه بدنی دخترش نارین عزیزی در رسانه های محلی هیچ اقدام جدی از سوی آموزش و پرورش صورت نگرفته بود گفت: امروز پس از گذشت بیش از یکماه از خونریزی دخترم در نتیجه تنبیه بدنی توسط معلمش مسئولین آموزش و پرورش در مدرسه حضور یافتند.

 

کامل عزیزی ادامه داد: من تا بهبودی کامل دخترم و توقف خونریزی بینی اش که در نتیجه ضربه معلم به صورت نارین موجب پارگی در مویرگ های این قسمت شده است رضایت نخواهم داد و البته پزشک معالج به وی پیشنهاد انتقال بیمار به تهران یا کرمانشاه جهت معالجه کامل را داده است.

 

وی ادامه داد: دختر من تا قبل از این برخورد و تنبیه هیچ مشکل جسمانی نداشته و طی مراجعات متعددی که به بیمارستان های مختلف و انجام آزمایشات مختلف محرز شده و پزشکان نیز اذعان کرده اند که نارین هیچ مشکل جسمانی نداشته و کاملاً سالم بوده است اما حالا هر لحظه باید منتظر خونریزی شدید از سوی دخترمان باشیم که این خیلی نگران کننده است.

http://hawramanat.com

گویا طی روزهای گذشته مدیر کل آموزش پرورش از این موضوع اظهار بی اطلاعی نموده بود و قول پیگیری موضوع را به خبرنگاران داده بود و تاکید کرده بود که هر نوع تنبیه بدنی از سوی هر فردی در مدارس غیرقانونی است و با خاطیان برخورد قانونی و انضباطی خواهد شدو البته به محض انتقال گزارش این اتفاق بازرسی و مسئولین نظارتی و انضباطی به این موضوع  رسیدگی خواهند نمود.


به گفته قربانی همچنین در جامعه معلمان کمتر از 1 صدم و درصد از روش بسیار بد و نادرست تنبیه بدنی استفاده می کنند و بیش از 99 درصد معلمان با عشق و علاقه به دانش آموزان رسیدگی می کنند و نباید برخورد نامناسب افراد بسیار اندک نقش و جایگاه معلمان را نادیده گرفت.

 

البته نباید فراموش کنیم که در کنار تنبیه های گاه و بیگاه برخی از معلمین اغلب و به وفور نیز فداکاری هایی مثال نزدنی از سوی آموزگاران و معلمین که دنبال رو شغل انبیا هستند نیز رخ می دهد که نمونه های آن در این شهرستان و شهرستان های همجوار نیز کم نیستند مانند معلمی که برای همدردی با دانش آموزش سرش را تراشید تا به دنیا بفهماند که در این سرزمین اینگونه افراد فداکار کم نیستند .این پایگاه خبری طی روزهای آتی نمونه دیگری از  چندها ازخود گذشتگی های معلمان فداکار این دیار را به تصویر خواهد کشید. 

 

انتهای خبر/

برچسب ها :

نارین عزیزیدختردانش آموزسیلیتنبیه بدنیکرآباددانش آموز دختر سروآبادی

نظرات کاربران :

ولی دانش آموز [چهارشنبه 18 اسفند 1395 | 14:58] پاسخ

آفرین به خبرنگار حقیقت یاب

یک دوست... [پنجشنبه 19 اسفند 1395 | 08:15] پاسخ

آقایون به اصطلاح فرهنگی، شماهایی که در سال کمتر از دو ماه کار می کنید ولی دوازده ماه حقوق می گیرید، همیشه خدا هم از پائین بودن حقوق ناله می کنید، مسافرکشی و دلالی بنگاه و مغازه داری و الا ماشاءالله بقیه شغل های شریف و غیرشریف دیگر را اشغال کرده اید، بازهم عطش سیری ناپذیر به مادیات دارید...
جالب اینه که با این همه درآمد، سطح زندگی تان، واقعاً شرم آوره، خساست و لئامت شما، زبانزد خاص و عام است، آنقدر خود را بی ارزش کرده اید که متاسفانه هر بی سروپائی به خود اجازه می دهد به ساحت والای معلم توهین کند...
چه کنیم!؟
پذیرفته ایم که شمایان چنینید، اما این را چه کنیم؟
کتک زدن حتی در شأن حیوان هم نیست، واقعاً که!

یک دوست... [پنجشنبه 19 اسفند 1395 | 08:37] پاسخ

آقای محمد عزیزی مدیر آموزش و پرورش سروآباد
بدون هیچ توضیحی بدون هیچ سخن اضافه ای استعفا دهید.
این از بی لیاقتی و سوء مدیریت شماست
اگر کوچکترین اعتقادی به ادعاها و قمپزهای گذشته خود دارید استعفا کنید.
یادتان هست؟
شما قبلاً اصلاح طلب (در واقع همان فتنه گر سابق!) بودید.خیلی پاسخگو پاسخگو می کردید.حالا چی شده؟چرا پاسخگو نیستید؟لابد به منفعت اربابانتان نیست؟

ب [پنجشنبه 19 اسفند 1395 | 19:30] پاسخ

"ولا تزر وازره وزره اخری"خداوند فرموده است که :درروزحساب هیچ کس بارگناه دیگری را به دوش نمی کشد.بزرگواران گرامی به نظر شما اقای عزیزی معلم مربوطه را آموزش داده؟یااورااستخدام نموده ؟آیااگرشما رئیس یا وزیرآموزش وپرورش بودید این اتفاق نمی افتاد؟من قصدجانبداری ندارم.ولی انصاف زیورهرانسان آزاده ایست.موج سواری وبهره برداری سیاسی وجناحی شایسته هیچ انسان وارسته ای نیست.شاید انتقاداتی به آموزش وپرورش واردباشد،ولی اگرشما واقعا"یک دوست "داناهستید،توجه بفرماییدانتقادباتخریب فرسنگ هافاصله دارد.وبه خداقسم اولین کسی که زودتروبیشترازهمه بعدازتنبیه بدنی ناراحت ووجدانش دچارعذاب می گردد همان معلمیست که ناخواسته وازروی لبریزشدن کاسه صبراقدام به این کارمی کند.تنبیه بدنی ممنوع ومنسوخ است وقابل دفاع نیست. حالتی رادرنظرآورید که هنگام تنبیه وعصبانیت بافرزندانمان برای همه پدرومادرهاپیش می آیدوبعد ازآن دهها مرتبه فرزندمان رامی بوسیم وازوی دلجویی می کنیم وازکارخودپشیمانیم.

ب درپاسخ "یک دوست" [پنجشنبه 19 اسفند 1395 | 19:45] پاسخ

بزرگوار!متن وانشایتان نشانه اینه که تحصیل کرده اید.ولی انصاف رااصلا رعایت نفرموده اید.ضمن احترام به نظر ورای جنابعالی به خدمت عرض کنم که ادبیات کلام وانتخاب جمله وکلمه ،می تواند نشانه خیلی چیزهاباشد!گناه یک نفررابه پای همه نوشتن زیبنده انسان باسوادی چون شما نمی باشد.اگربه خودتان زحمت بدهید وسری به دفترمدارس بزنید می بینید که هم وغم معلمان این روزها جمع آوری مبالغیه برای کمک به دانش آموزان بی بضاعت ،تاشایدبتوانند لبخندی هرچندکوچک برلب دانش آموزی بنشانند.این گونه آتش به دست گرفتن وتروخشک راباهم سوزاندن دورازانصاف است.درحادثه فوت "خانم مولودی "هیچ خبرنگاری با بازماندگانش مصاحبه نکرد وواکنش هانیز درمقایسه خیلی کمتربود که اگربادیدی تحلیلی ومنصفانه بررسی گردد،شاید ریشه وغرض این همه سنگ به سینه زدن ها مشخص گردد.

یک دوست... [دوشنبه 23 اسفند 1395 | 12:44] پاسخ

جناب آقا یا خانم ب
عنایت داشته باشید که وقتی کسی ریاست یک جائی را می پذیرد، مسئولیت تمام مسائل و مشکلات آن مجموعه را پذیرفته است...
نمی دانم با چه زبانی با شماها صحبت کنم؟
شما خود را به خواب زده اید، خود را به ندانی و کوری و کری زده اید،
راستش را بخواهید از هدایت شما به اصطلاح فرهنگیان! (در واقع بی فرهنگ هایی که جامه ی مقدس معلمی را به ناحق سرقت کرده اند) ناامید شده ایم، در تمام کشورهای دنیا، برای چنین حادثه ای قطعاً وزیر آموزش و پرورش باید استعفا می کرد، نه مدیر دون پایه و دون مایه ی چون آقای عزیزی...
نمی دانم الگوی شما کدام کشور است؟
اما لطفاً اندکی وجدان داشته باشید، جگرگوشه ی یک خانواده بر اثر عمل ....... و ......... یک ......... ، یک .......... انسان نما، آسیب دیده است، آن وقت کسی مانند شما وقیحانه در حال دفاع از مدیر و یا معلم جنایتکار است؟

21 [سه شنبه 24 اسفند 1395 | 10:26] پاسخ

واقعا جای تاسف داره که حق این دانش آموز ضایع شد

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
آخرین اخبار
  مهترین راه جلو گیری از ورد به موج چهارم کرونا چیست ؟
   

  افزایش اطلاع رسانی ها

  0%

  تشدید محدودیت ها

  50%

  افزایش دورکاری ادارات

  0%

  رعایت جدی پروتکل های بهداشتی

  50%

آخرین اخبار