یکشنبه 8 اسفند 1395 / 09:42|کد خبر : 1553|گروه : سیاسی

یادداشت/

پس پرده عزل و نصب های سروآباد زاده کدام تفکر است؟

پس پرده عزل و نصب های سروآباد زاده کدام تفکر است؟

پس از برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، ناخودآگاه و بی پروا کُری بین فرد پیروز بزنگاه انتخابات با مدیر ارشد دولت تدبیر!!! و امید!!! شهرستان در نخستین جلسات شورای اداری شروع شد.

رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند                  چنان نماند چنین نیز هم نخواهد ماند

من ار چه در نظر یار خاکسار شدم                    رقیب نیز چنین محترم نخواهد ماند

                                                حافظ

به گزارش اورامانات، در بازی های دربی فوتبال، در هر نقطه ای از دنیا چندان اهمیتی ندارد که تیم ها و شهر و اقلیم کی و کجاست؟

 

اما مهم آن است که از مدیر، هوادار، بازیکن و حتی مسئولین و مدیران در رده های مختلف شهر برای هم کُری می خوانند، رد و بدل شدن گفته ها و شنیده ها جای خود، اما آنچه مهم است بسته به عنوان بازی اگر لیگ باشد سه حالت دارد، برد، باخت و مساوی و اگر رقابت حذفی باشد، حکم به باخت و برد یکی از تیم هاست و اما ....

 

اما کمی آن طرف تر از بازی های ورزشی، بازی های سیاسی است، کُری ها و رجز خوانی هایی که پس از کارزار انتخابات و برد جناحهای مختلف سیاسی در انتخابات صورت می گیرد، که مابین جناح برنده انتخابات و مدیر جناح حکومتی بلادرنگ آغاز خواهد شد، آن هم به قدرت طرفین بستگی دارد، که کدام یک قدرت و جسارت کُری خواندن آشکار در محافل و مجالس رسمی و غیر رسمی را داشته باشد، وانگهی گذشت زمان کارنامه ی دو طرف را رو خواهد کرد .

 

اگر به شهرستان سروآباد منصفانه بنگریم و فرافکنی نکنیم، پس از برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، ناخودآگاه و بی پروا کُری بین فرد پیروز بزنگاه انتخابات با مدیر ارشد دولت تدبیر!!! و امید!!! شهرستان در نخستین جلسات شورای اداری شروع شد.

 

البته در این میان هیچکدام نتوانستند خویشتن داری نموده و یا از شاخ و شانه کشیدن پرهیز کنند، آنچه که میان حضرات رد و بدل شد آنچنان در لفافه نبود که مخاطبان برای معنی و تفسیر آن، چندان زحمتی به خود دهند، همه جماد و جمود به روشنی درک می کردند که به گفته نماینده دولت، نماینده منتخب مردم حق دخالت در عزل و نصب مدیران را ندارد، این مهم در سطح ادرات کم اهمیتی که حتی نقش چندانی در موجودیت خود هم ندارند مصداق می یابد، اما کمی آنسوتر، حتی بیسوادترین و بی تفاوت ترین شهروندان شهرستان می دانند که در بعضی از عزل و نصب ها، نه نماینده ی مردم  در مجلس شورای اسلامی، بلکه نماینده اسبق السابقین که هیچ، بلکه نفرات دوم و سوم آنها هم، سهم و نقش آفرینی می فرمایند.

 

آنچه قابل بحث و تأمل برانگیز است، این است که آیا شرایط احراز پست مدیریت، در پست هایی که جابجا شده اند، سنجیده شده و یا مورد توجه قرار گرفته است و آیا در عزل و نصب ها مصلحت مردم و شهرستان مد نظر قرار گرفته است؟

 

آیا به آنچه که در جلسات رسمی و غیر رسمی، با حضور اکثر قریب باتفاق مدیران و معتمدین شهرستان  برای عدم دخالت در جابجائی ها گفته شده، وفای به عهد شده است یا آنکه همه گفته ها باد هوا بوده و تنها برای راحتی الحال گوینده اظهار شده است.

 

آیا انتصاب برخی از افراد در پست های مدیریتی و بدون هیچ تجربه مدیریتی و حتی فاقد دانش لازم، تنها به خاطر تکمیل ضلع سوم مثلث فرهنگیان و سیطره کامل بر پیکره نحیف مدیریت ارشد شهرستان نیست، آیا می توان معنی دیگری به آن بخشید؟

 

امیدواریم آنهایی که مدعی پاسخگوئی هستند، آنهایی که دم از آزادی و دموکراسی می زنند، پاسخی و لو اندک، به این مطالبه ی عمومی شهروندان داشته باشند و سؤال کننده را به سیاه نمایی، توهین و یا بی سوادی متهم نکنند.

 

به قلم ع - م

 

«مطالب و نظرات ارسال شده به سایت خبری تحلیلی اورامانات، بیانگر دیدگاه و نظر نویسندگان آن است و درج آن دال بر تائید و یا رد آن توسط مدیریت سایت نمی باشد. این سایت در نظر دارد با انتشار نظرات صاحب نظرانی از طیف های گوناگون، چشم انداز متنوع و متوازنی از دیدگاه ها رابه کاربران خود در شهرستان سروآباد و استان کردستان ارائه دهد.(اورامانات منتظر مقالات شما می باشد). برای ارسال نوشته های خود به قسمت ارتباط با ما در صفحه نخست سایت که در آن آدرس ادمین های تلگرامی نیز قید شده مراجعه فرمایید.»

انتهای خبر/

برچسب ها :

انتخابات مجلس شورای اسلامیکُری بین مسئولینانتصابات در سروآباداورامانات

نظرات کاربران :

دوست [یکشنبه 8 اسفند 1395 | 13:46] پاسخ

انتساب چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شهردارمحترم ....میدان اصلی سروآباد را نگاه کنید چاله ای داره هر ماشین بیفته داخلش باید با جرثقیل بیاد بیرون

نازاز [یکشنبه 8 اسفند 1395 | 15:12] پاسخ

نمونه اش رییس بهزیستی سروآباد که خدای توانایی حرف در جلسات رو مداره چه برسه به ریاست.متاسفیم برای نماینده

شهروند [دوشنبه 9 اسفند 1395 | 08:32] پاسخ

بنظر بنده این حق هر مدیر ارشدیه که افرادی همسو با خود و تفکراتش را در پستهای پایین تر قرار دهد تا بتواند بدون دغدغه به امورات مردم برسد اما افرادی که توسط هر فرد معرفی و انتخاب می شود نشان دهنده بضاعت کاروان ایشان هستند. بقولی انتخابهای بی مایه و کم توان اولین ضررش متوجه خود مدیران ارشد خواهد شد. این یک فاکتور اساسی است که افرادی که معرفی می شوند نه تنها از مدیران قبل از خود نباید چیزی کم داشته باشند بلکه باید یه سروگردن بالاتر باشد تا روال تعالی در جامعه ادامه پیدا کند اما معرفی افرادی که توان بالایی ندارند نه تنها قابل قبول نیست بلکه ظلمی به جامعه می باشد.

فتح الله [دوشنبه 9 اسفند 1395 | 09:31] پاسخ

واقعان درمرویوان وسروآباد جو بدی حاکمه که نماینده دنبال مدیر عوض کردنه البته نماینده این دوره هیچ دخالتی نداره بنده خدا فقط کسانی روکه از طرف دوست وحامی اش معرفی میشه روتایید ومنصوب میکنه

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر