شنبه 9 بهمن 1395 / 15:06|کد خبر : 1473|گروه : اجتماعی

در پی سوال برخی از والدین؛

توضیحات آموزش و پرورش کُردستان در خصوص تعطیلی مدارس

توضیحات آموزش و پرورش کُردستان در خصوص تعطیلی مدارس

در پی سئوال و انتشار برخی مطالب در خصوص تصمیم گیری و اطلاع رسانی روند تعطیلی مدارس در هنگام بارش برف ، برودت هوا و لغزندگی معابر ، اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان اطلاعیه ای صادر کرد.

"علیرضا منتشلو" رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان در گفتگو با ایرنا با اشاره به اینکه تصمیم گیری و اطلاع رسانی به موقع در خصوص فعالیت مدارس در روزهای زمستان به اولیای محترم و دانش آموزان از اولویت های شورای سیاست گذاری اطلاع رسانی است گفت:  طبق هماهنگی به عمل آمده قبلی در سطح استان، بر اساس پیش بینی وضعیت هوا و شرایط حاکم بر نقاط مختلف استان از نظر بارش و برودت هوا ، در ابتدای امر مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق ، ضمن بررسی وضعیت ، موضوع را با فرمانداران هماهنگ و تصمیم نهایی و اتخاذ شده را به روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اعلام می نمایند.


وی افزود: بعد از جمع بندی پیشنهادات و تصمیمات شهرستانها و مناطق در خصوص تعطیلی مدارس، در صورت موردی بودن تعطیلی، مراتب بعد از اطلاع رسانی به مسئولین ذی ربط و در صورت تعطیلی کلیه مدارس استان، موضوع با هماهنگی استانداری محترم تعطیلی اعلام می شود.   


منتشلو به زمان و نحوه اطلاع رسانی تعطیلی مدارس نیز اشاره کرد و گفت: در صورت بارش برف در اوایل شب، تصمیم شهرستانها و مناطق تا ساعت 21 اخذ و از طریق بخش های خبری صدا و سیمای مرکز کردستان و رسانه های گروهی استان اطلاع رسانی می شود و یا در ادامه از طریق زیر نویس برنامه های سیمای مرکز کردستان به اطلاع هم استانی عزیز خواهد رسید.


وی ادامه داد: در صورت وقوع بارش در اول صبح این موضوع از ساعت 5 صبح در کل استان رصد و شهرستانها و مناطق تصمیمات خود را تا ساعت 6 صبح به استان اعلام و بعد از جمع بندی نهایی تا ساعت شش و نیم صبح مراتب به رسانه های گروهی استان اطلاع رسانی می گردد.


رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان به روند تصمیم گیری و اطلاع رسانی تعطیلی مدارس در روز شنبه نهم بهمن ماه جاری نیز اشاره کرد و گفت: تصمیم شهرستانهای کامیاران و منطقه موچش، سروآباد و بیجار شب قبل از طریق برنامه های صدا و سیما و اخبار خبرگزاری های محترم اطلاع رسانی شد.


وی با بیان اینکه بارش روز شنبه از ساعت 30/5 صبح آغاز و در ساعت شش الی شش و نیم شدت گرفت، گفت: بعد از اخذ تصمیم شهرستانها و مناطق، اولین اطلاعیه در خصوص وضعیت فعالیت مدارس استان به ویژه شهر سنندج مبنی بر تعطیلی مدارس ابتدایی سطح شهر و کلیه مدارس روستایی در ساعت شش صبح صادر و به رسانه ها و از جمله صدا و سیمای مرکز کردستان اطلاع رسانی شد.


منتشلو افزود: در ادامه با توجه به شدت گرفتن بارندگی از ساعت 7 صبح و درخواست های مکرر و انتظارات همشهریان محترم و بررسی روند و با فرض اینکه هنوز بخش اعظمی از دانش آموزان دوره متوسطه اول و دوم به علت اوج بارندگی و مشکلات تردد موفق به حضور در مدرسه نشده اند ، مدارس متوسطه اول و دوم نیز تعطیل و مراتب از طریق صدا و سیما اطلاع رسانی شد.


رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان ضمن درخواست از اولیای محترم برای رصد آخرین اخبار تعطیلی مدارس از طریق برنامه و بخش های خبری صدا و سیمای کردستان و رسانه های گروهی استان، دغدغه مسئولین و دست اندرکاران امر را اطلاع رسانی به موقع و جلب رضایت اولیای گرامی و هم استانی عزیز عنوان کرد.


وی در پایان با اشاره به گلایه های صورت گرفته در خصوص عدم اعتنای آموزش و پرورش به پیش بینی وضعیت هوا گفت: اتفاقا کلیه تصمیمات بر اساس پیش بینی و با مشورت کارشناسان محترم هواشناسی استان صورت می گیرد، ولی به جهت اطمینان خاطر و با لحاظ اینکه هوای کل استان یکسان نیست و حتما باید وضعیت بارش بررسی و با توجه به شرایط موجود تصمیم گیری صورت گیرد اظهار داشت: چون در برخی از مواقع علی رغم پیش بینی های صورت گرفته ، بارشی در کار نبوده و اعلام تعطیلی زود هنگام نیز دارای مسئولیت بوده و با عدم موافقت مراجع تصمیم گیر و اعتراض اولیای محترم مواجه خواهد شد.

 

انتهای پیام/

برچسب ها :

تعطیلی مدارسآموزش و پرورش کُردستانبارش برف

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
آخرین اخبار
  مهترین راه جلو گیری از ورد به موج چهارم کرونا چیست ؟
   

  افزایش اطلاع رسانی ها

  0%

  تشدید محدودیت ها

  50%

  افزایش دورکاری ادارات

  0%

  رعایت جدی پروتکل های بهداشتی

  50%

آخرین اخبار