دوشنبه 13 دی 1395 / 12:00|کد خبر : 1423|گروه : علمی

راه اندازی کمپین یک دو سه در روستای دگاگا شهرستان سروآباد+تصاویر

راه اندازی کمپین یک دو سه در روستای دگاگا شهرستان سروآباد+تصاویر

کمپین 'یک، دو، سه' با هدف آگاه سازی مردم در زمینه اصلاح الگوی رژیم غذایی مناسب و کاهش مصرف نمک، چربی و قند در روستای دگاگا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اورامانات، کمپین یک دو سه با عنوان جشنواره غذای سالم صبح امروز در مدرسه راهنمایی روستای دگاگا با حضور مسئولین شهرستانی و اهالی این روستا برگزار شد.

بخشدار مرکزی سروآباد در این مراسم با اشاره به ضرب المثل ' عقل سالم در بدن سالم است' ، اظهار کرد: انسان برای داشتن عقل و جسم سالم نیازمند تغذیه مناسب و دوری کردن از رژیم های غذایی چرب، شور و قندی است.

سید عطا حسینی ادامه داد: ریشه بسیاری از بیماری های امروزی افراد جامعه در نتیجه گسترش و استفاده از غذاهای ناسالم است که باعث به خطر افتادن سلامت جسمی و روحی افراد جامعه شده است.

وی از مردم خواست برای داشتن جسم سالم و افزایش امید به زندگی به توصیه های بهداشتی کارشناسان شبکه بهداشت و درمان توجه کرده و از مصرف غذاهای پرچرب، شور و قندی دوری کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروآباد در این خصوص به خبرنگار ما گفت: این کمپین با عنوان بسیج ملی تغذیه سالم  با هدف آگاه سازی مردم نسبت به یک رژیم غذایی مناسب و مصرف نکردن مواد قندی، چربی و نمک دار است.

ایوب غلامی افزود: یکی از رویکردهای مهم وزارت بهداشت در رابطه با بیماری های غیرواگیر، سوق دادن مردم به استفاده از رژیم های غذایی سالم و مناسب است.

وی خاطرنشان کرد: وجود یک برنامه غذایی مناسب و متعادل در برنامه روزانه خانواده ها بهترین روش برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های غیر واگیردار است.

اجرای یک نمایش با موضوع تاثیرات منفی مصرف مواد قندی، چربی و نمک دار بر بدن انسان، بازدید از جشنواره غذاهای سالم بومی محلی منطقه و اهدای جوایز به کسانی که غذاهای آنها کمتر مواد قندی، نمک دار و چربی  داشتند، از مهمترین برنامه های این مراسم بود.

راه اندازی کمپین یک دو سه در روستای دگاگا شهرستان سروآبادراه اندازی کمپین یک دو سه در روستای دگاگا شهرستان سروآبادراه اندازی کمپین یک دو سه در روستای دگاگا شهرستان سروآبادراه اندازی کمپین یک دو سه در روستای دگاگا شهرستان سروآبادراه اندازی کمپین یک دو سه در روستای دگاگا شهرستان سروآبادراه اندازی کمپین یک دو سه در روستای دگاگا شهرستان سروآبادراه اندازی کمپین یک دو سه در روستای دگاگا شهرستان سروآبادراه اندازی کمپین یک دو سه در روستای دگاگا شهرستان سروآبادراه اندازی کمپین یک دو سه در روستای دگاگا شهرستان سروآبادراه اندازی کمپین یک دو سه در روستای دگاگا شهرستان سروآبادراه اندازی کمپین یک دو سه در روستای دگاگا شهرستان سروآبادراه اندازی کمپین یک دو سه در روستای دگاگا شهرستان سروآبادراه اندازی کمپین یک دو سه در روستای دگاگا شهرستان سروآبادراه اندازی کمپین یک دو سه در روستای دگاگا شهرستان سروآبادراه اندازی کمپین یک دو سه در روستای دگاگا شهرستان سروآباد

 

انتهای پیام/

برچسب ها :

اوراماناتکمپین یک دو سهغذای سالمجشنواره غذای سالمسروآباد

نظرات کاربران :

مهدی [سه شنبه 7 شهریور 1396 | 16:44] پاسخ

سلام په ی دگاگای

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار