دوشنبه 29 آذر 1395 / 08:46|کد خبر : 1390|گروه : علمی

به مناسبت هفته ی پژوهش:

اولین همایش توسعه و پژوهش در شهرستان سروآباد برگزار شد

اولین همایش توسعه و پژوهش در شهرستان سروآباد برگزار شد

همایش توسعه و پژوهش با هدف بررسی ظرفیت های توسعه شهرستان سروآباد و تجلیل از برگزیدگان یادداشت های علمی و پژوهشی با حضور مسوولان شهرستانی و استانی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اورامانات، در اولین همایش پژوهش و توسعه ظرفیت های توسعه ی سروآباد که با حضور رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کردستان، مدیر کل امور اجتماعی استانداری کردستان، رئیس دانشگاه آزاد و پیام نور مریوان، فرماندار سروآباد و جمعی از مسئولین و اساتید دانشگاههای سطح استان کردستان در محل سالن تبلیغات اسلامی سروآباد برگزار شد، مهمترین موانع و مشکلات موجود بر سر راه توسعه و پیشرفت شهرستان سروآباد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اولین همایش توسعه و پژوهش در شهرستان سروآباد برگزار شد

شهرستان سروآباد در بسیاری از زمینه ها چزو شهرستان های پیشرو بوده است

در ابتدای این همایش فرماندار سروآباد اظهار کرد: شهرستان سروآباد با دارا بودن پتانسیل ها و قابلیت های بسیار خوبی که در تمامی زمینه های مختلف به ویژه در بحث گردشگری، باغداری و کشاورزی دارد، جزو شهرستانهای پیشرو استان کردستان بوده که با شکوفا کردن این استعدادها و توجه بیشتر به آنها می توانیم شاهد توسعه و پشرفت در این شهرستان باشیم.

علی مفاخری به دلایل برگزاری این همایش اشاره کرد و  ادامه داد: در همین راستا و با اشاره به وجود اینگونه پتانسیل ها در این شهرستان اولین همایش توسعه و پژوهش را در سطح این شهرستان برگزار کردیم و از همه صاحب نظران و اساتید دانشگاهها و کسانی که می توانستند به توسعه این شهرستان کمک کنند، درخواست کردیم مقالاتی را به این همایش ارسال کنند.

وی در مورد استقبال و احساس مسئولیت از این همایش توسط نخبگان و افراد دست به قلم در سروآباد  اضافه کرد: تعداد 25 مقاله به دبیرخانه این همایش در شهرستان ارسال شد که از این تعداد پنج مقاله به عنوان مقالات برتر انتخاب شدند که یقینا در بحث توسعه و آینده شهرستان سروآباد مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

فرماندار سروآباد از برگزاری دومین همایش توسعه و پژوهش در سال آتی در این شهرستان خبر داد و افزود: بدون تردید با توجه به مشارکت بالای مردم شهرستان و پیشگام بودن آنها در بحث توسعه، در آینده شاهد پیشرفت و توسعه آن در تمامی زمینه ها و مطرح شدن بیشتر این شهرستان در سطح استان کردستان خواهیم بود.

اولین همایش توسعه و پژوهش در شهرستان سروآباد برگزار شد

توسعه ی پایدار یک شبه اتفاق نخواهد افتاد

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کردستان نیز در ادامه این همایش، استفاده ی درست و صحیح از منابع و ظرفیت ها را لازمه توسعه پایدار دانست.

مسعود الماسی با اشاره به اینکه باید در مسیر توسعه و پیشرفت صبور بود و یک شبه به توسعه پایدار نمی توان رسید، اظهار کرد: ایجاد توسعه و پیشرفت با عجله و با شتاب حاصل نمی شود، بلکه ابتدا باید مهمترین ظرفیت ها و پتانسیل های جامعه را شناسایی و به سمت بهره گیری و شکوفا کردن آنها در راستای ایجاد توسعه حرکت کنیم.

وی همچنین یکی از ثروت ها و داشته های استان کردستان برای توسعه را توسعه نیافتگی این استان تلقی کرد و گفت: در سطح استان کردستان و شهرستانهای آن پتانسیل ها و ظرفیت های بسیار خوبی برای ایجاد توسعه و پیشرفت وجود دارد که باید شناسایی و بیشتر به آنها توجه کرد.

به گفته وی، پتانسیل ها و ظرفیت های شهرستانهای استان کردستان متفاوت است به طور مثال در غرب استان کردستان پتانسیل گردشگری وتوریسم فرهنگی وجود دارد و در مقابل در شرق استان پتانسیل معدن وجود دارد.

الماسی اظهار کرد: ما منکر تکمیل زیر ساختها و پروژه های زیر بنایی در استان و شهرستان نیستیم اما به این موضوع معتقدیم که باید به فرهنگ و رسوم مردم منطقه که دارای فرهنگی غنی از صنعت توریسم هستند بیشتر بها داد.

اولین همایش توسعه و پژوهش در شهرستان سروآباد برگزار شد

توسعه و پیشرفت نیازمند تفکر توسعه گرا است

مدیر کل امور اجتماعی استانداری کردستان نیز در ادامه این همایش با اشاره به ظرفیت های بسیار خوب شهرستان سروآباد اظهار کرد: مهمترین حوزه ای که دولت در سطح این شهرستان می تواند سرمایه گذاری کند، در حوزه آبخیزداری است.

ارشدی ادامه داد: وجود مراتع بکر و دست نخورده، طبیعت بسیار زیبا به ویژه در منطقه اورامان، محیط زیست و منابع طبیعی از مهمترین قابلیت های شهرستان سروآباد است که توجه بیشتر به این ظرفیت ها می تواند در راستای توسعه بیشتر این شهرستان تاثیرگذار باشند.

وی افزود: برای ایجاد توسعه و پیشرفت در یک مکان نیازمند تفکر توسعه گرا هستیم و در این راستا همه افراد جامعه باید با همدیگر فعالیت، تعامل و مشارکت داشته باشند.

وی اضافه کرد: در جامعه علمی همه افراد آن تفکر توسعه گرا دارند و در جامعه غیر علمی که یک جامعه بسته و اسیر خرافات است، علم و دانش هیچ معنا و ارزشی ندارد، بنابراین ایجاد توسعه و پیشرفت نیازمند تولید دانش و علم است.

وی گفت: در جامعه علمی نخبگان به عنوان سرمایه های اصلی آن جامعه جایگاه و ارزش بسیار بالایی دارند و برعکس جامعه غیر علمی که بحث تبعیض در آن وجود دارد، در این جامعه بحث نخبه پروری و شایسته سالاری مطرح است.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری کردستان با بیان اینکه برای توسعه فرهنگی باید مردمی باشد، اظهار کرد: دولت تدبیر و امید در سطح این استان قدم های بسیار خوبی را در راستای توسعه و پیشرفت برداشته و به سازمانهای مردم نهاد و غیر دولتی به عنوان بازوان دولت توجه ویژه ای داشته است.

وی افزود: خوشبختانه در سطح استان کردستان تفکر توسعه گرا خیلی سریع در بین افراد جامعه رشد کرده است و در این جامعه علمی آزادی بیان، آزادی اندیشه و آزادی قلم به عنوان یک ارزش مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

در پایان این همایش از مقالات برتر با اهداء لوح تقدیر و تندیس تجلیل شد.

اولین همایش توسعه و پژوهش در شهرستان سروآباد برگزار شد

انتهای خبر/

برچسب ها :

هفته پژوهشسروآبادیادداشت های علمیتوسعه ی سروآباد

نظرات کاربران :

؟؟؟؟ [دوشنبه 29 آذر 1395 | 09:00] پاسخ

مدیر محترم اورامانات خبر !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
وقتی نظرات رو سانسور میکنی دیگه مردم نمیان از اخباری که میذاری بازدید کنن چون جانبدارانه و طرفدارانه خبرها و نظرات رو درج می کنی .
واسه همینه که مخاطب کم داری . از زریبار خبر یاد بگیر دوست عزیز که بی پرده و بدون سانسور اخبار رو میذاره

پاسخ مدیریت :
با سلام خدمت شما کاربر گرامی
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
والبته پیام هایی که از یک نفر با نام های متفاوت و برای یکی از اخبار درج شده باشد منتشر نخواهد شد.
با یک نگاه اجمالی به پیام ها و نظراتی که کاربران عزیز با دیدگاه های مختلف برای اخبار متفاوت درج نموده اند متوجه خواهی شد که هیچگونه جانبداری از هیچ شخص یا حزب و یا گروه خاصی نشده در صورت امکان پیامی که شما در مورد آن ابهام دارید را بار دیگر در همین خبر درج نمایید تا کاربران دیگر نیز در مورد آن نظرات مختلف بدهند.
با تشکر

امین محمدی [دوشنبه 29 آذر 1395 | 14:16] پاسخ

من کل همایش رو دیدم و خیلیم دقت کردم تنها چیزی که تو همایش نبود سرواباد و سروابادی بودن .شهردار .رییس هواشناسی و رییس و روسای دیگه نبودن .چرا؟؟؟؟؟؟؟

هم نظر با کاک امین [سه شنبه 30 آذر 1395 | 08:19]

ای ده س خوش کاک امین عزیز .
این جلسه که گذاشتن اصلا ربطی به سروآباد و سروآبادی نداشت چون این دوستانی که در جلسه شرف حضور دارند آیا تا بحال حتی یک شب در سروآباد مانده اند که بدانند مشکلات و مسائل سروآباد چی هستن و چطور این مشکلات رو برطرفشون کنند ؟؟؟؟؟؟
اصلا یکی بیاد و خروجی و نتیجه نهایی این جلسه چی بوده ؟؟؟؟؟؟؟

آسفالت [سه شنبه 30 آذر 1395 | 18:35]

آخه کی از تو یکی نظر خواست

خداییش نه خداییش چرا تو چیزی که در تخصص تو نیست دخالت میکنی تو باید در مورد فاصله ی مثلا فرمانداری تا پمپ بنزین یا ترخان آباد تا هزارخانی یا فاصله ی دقیق فرمانداری تا استانداری که چند کیلو متره تو در این موارد باید نظر بدی

پس دیگه خواهشن اظهار نظرهای بی مورد نفرما که یهو دیدی یه جایی فازت پرید و دیگه نیومد

واقعا که ...... [سه شنبه 30 آذر 1395 | 08:22] پاسخ

خدائیش راست میگه من بجر آقای عزیزی رئیش آموزش و پرورش و آقای خالدی رئیس ارشاد اسلامی کسی رو از سروآباد در جلسه نمیبینم که ساکن سروآباد هم باشه.

رضایی [شنبه 4 دی 1395 | 18:14] پاسخ

درخصوص موضوع و ارسال مقاله اطلاع رسانی یسیارضعیف بوده است

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار