شنبه 13 آذر 1395 / 22:01|کد خبر : 1352|گروه : اجتماعی

یادداشتی به مناسبت حلول ماه مبارک ربیع:

هر سال در ماه ربیع دلهای غبار گرفته به شادی زاد روزت روحی تازه می گیرند

هر سال در ماه ربیع دلهای غبار گرفته به شادی زاد روزت روحی تازه می گیرند

یا رسوالله دعایی بفرما تا باز آن دم مسیحایی به این امت در این صحرای درماندگی, عزت و وحدتی دوباره ببخشد .

اورامانات: السلام علیک یا رسو الله هرسال در ماه ربیع دلهایمان به زاد روزت تازه می گردد. در اوج پریشانی حالی خود و دیگران به پیروی از آن پرچمدار و هادی امت دلخوشیم.  یارسوالله میلادت برما و برهمه انسان مبارک باد و امید است  این ماه را بهانه ذکر نامت و وجودت و سیره پر خیر و برکتت سازیم.

یا رسول الله, شما علیرغم القائات تاریخی در جامعه ای ادبی حضور یافتید که خداوند با زبان  قرآن با آنان صحبت فرمود. اما ادبیاتی که ره گم کرده بود. ادبیات و شعری که در خدمت عیش و سرمایه بود.ادبیاتی که در آن معرفت حق ناشناخته و «لَهْوَ الْحَدِيثِ » بود. ادبیاتی که بجای آنکه مردم را در قبال هستی و خالق آن بصیر کند عمق دور اندیشی آنان را در پرستش بت و دست ساخته محدود ساخته بود. یارسوالله ریشه کن نمودن جهالتی که از طریق نثر و نظم  بر جامعه مستولی شود رسولی توانمند و محبوب همچون آن عزیز درگاه حق می طلبد.

شما در جامعه ای ظهور یافتید که تجارت رونق داشت. ارتباط بین شام و مکه مداوم بود و سرمایه داران و بازرگانانش راه تجارت را به خوبی می شناختند و شما شخصا بارها این مسیر را طی فرموده بودید.

یا رسوالله مردم از گوشه و کنار حجاز برای زیارت کعبه بعنوان مکانی شریف حضور می یافتند تا دعای ابراهیم و وعده الهی محقق گردد.

یا رسوالله آنچه شما را آزار می داد نفس کانون شعرا و ادبای وقت نبود. کاروان  پر رونق تجاری نبود. شیک پوشی و سرخوشی سرمایه داران بعضا سنگدل نبود. آنچه شما را زجر می داد انقطاع ادبا و شعرا  و تجار از معرفت حق و شناخت حق تعالی بود.تا آنجا که خدا در سوره شعرا فرمود «و شاعران را گمراهان پيروى مى كنند (۲۲۴)»  شعرای که  موجب وادار نمودن  بنی آدم و وراثان ابراهیم و موسی و عیسی علیهم السلام به سرگشتگی و سرشکستگی در برابر بت های خود ساخته بودند. آنانیکه خود باور داشتند که بت بی ارزش است ولی برای گمراه ساختن دیگران بت ساختند. همانهای که قلبا کافر بت بودند در برابر بت پرستان هم منافقانه عمل کردند تا بازارشان کساد نگردد و چون شما اعلام نبوت فرمودید باز دست از نفاق در برابر بت پرستان برنداشتند ولی آگاهانه کافر خدای یکتا گشتند چون ممکن بود سرخوشی مستانه اشان از کف برود.

یا رسوالله این رویه و رویکرد ادبا و شعرا در قبال جامعه بود که شما را آزار می داد و برای استغفار و دوری از این جهالت ادیبانه راه حرا در پیش می گرفتید و همین تفکر بعدها سد راه شما گشت و در حالیکه مهاجرت نزد هیچ پیامبری مسبوق به سابقه نبود موجب مهاجرت شما گردید. تنها یونس علیه السلام مایوس از عدم توان انجام ماموریت از قومش گریزان و نهایتا به دهان نهنگ افتاد.

دروغ سرمایه داری شعر و ادب  برای حفظ سرمستی عده ای قلیل , تا گروه کثیری را در جمود فکری و جهالت فرهنگی حفظ نمایند و رسم برده داری را برای سوار شدن بر گرده دیگران تداوم بخشند. و چه خطرناک است آنگاه شعر و ادب و رسانه در خدمت سرمایه دار ظالم باشد.

یارسوالله نگرانی شما از ترویج بت پرستی در خانه توحید با شعر زیبا و شستشوی بت با آب زمزم بود. دیگران را به کشتن ذره ذره عزیزان با ریختن خاک مجبور می کردند و میدانستند  کسی از جان عزیزش با نفرت و گاهی با عذاب وجدان گذشت به سادگی کوله بر دیگران خواهد گشت, چرا که در واقع عزت خود را زنده بگور کرده است.

 یا رسول الله جهالتی که سرمایه داران شاعر برای مردمی نادان و به سخره گرفته شده به ارمغان آورده بودند ,شما را آزار می داد. یا رسول الله این جهالت شعر و سرمایه هنوز امت اسلامی را شکنجه می دهد. سرمایه دارانی که تا دیروز برای هم بمب ویرانگر اتم ساختند و جنگ گرم و سرد راه می انداختند و ظاهرا راه می اندازند, امروز در مسلمان کشی با هر عنوانی هیچ اختلاف و تردیدی ندارند واز کشتن انسانیت هم هیچ ابایی ندارند. امروز بسیاری از ماهواره ها و رسانه ها و مکتوبات حکم همان شعرای مکه را بازی می کنند.  گویا حاکمان خوابیده بر بالش دلار و نفت و سرمایه این بار با تفسیرهای گزینشی از قرآن و حدیث چماق دست کدخدایان گشته اند و نفت هم همان حکم دخترکان زنده بگور را بازی می کند. یا رسوالله سالهاست بخشی از این امت با نگاه گزینشی سیره آنحصرت را مرور می کند. در این سالها گاه بخشی از تاریخ حذف می شود و گاه بخشی از تاریخ برجسته می گردد. اما آنچه کمتر برجسته می گردد سیره رئوف آنحضرت در قبال هم کیش است و معجزه شاعر سوز قرآن  است و قطعا لایق شکوه آن حضرت در قیامتیم.

یا رسوالله دعایی بفرما تا باز آن دم مسیحایی به این امت در این صحرای درماندگی, عزت و وحدتی دوباره ببخشد و در نبرد همه جانبه فرهنگی کنونی که  هدفش استیلای همه جانبه بر ذهن و فکر انسان است به قرآنی رجوع کنیم  که توانست شعر اغواگر و ابرقدرتهای صدر اسلام را به زانو در آورد.

هر سال در ماه ربیع دلهای غبار گرفته به شادی زاد روزت روحی تازه می گیرند

یادداشت با قلم زیبای محمود رستمی تبار آذرماه 95

انتهای خبر/

برچسب ها :

محمود رستمی تبارماه ربیعیا رسو ل اللهاوراماناتماه مولود پیامبر

نظرات کاربران :

آسمان [یکشنبه 14 آذر 1395 | 10:07] پاسخ

لعنت بر کسانی که مولودی را انکار میکنند و هم سو با یهود هستند

کنعان [دوشنبه 15 آذر 1395 | 01:16]

آمین

واقع بین [سه شنبه 16 آذر 1395 | 22:30] پاسخ

هزار لعنت بر دشمنان پیامبر (ص )

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر