سه شنبه 23 شهریور 1395 / 08:29|کد خبر : 1123|گروه : اجتماعی

با دعوت نماینده ی مردم سروآباد در مجلس شورای اسلامی:

بررسی مشکلات حوزه ی ارتباطات با حضور تمامی مدیران کل این حوزه در سروآباد

بررسی مشکلات حوزه ی ارتباطات با حضور تمامی مدیران کل این حوزه در سروآباد

با دعوت نماینده ی مردم سروآباد و مریوان جلسه ای با حضور 7 تن از مدیران کل حوزه ی ارتباطات استان کردستان برای رفع مشکلات ارتباطی و اینترنت شهرستان سروآباد در مرکز این شهرستان تشکیل شد.

به گزارش اورامانات، منصور مرادی در جلسه بررسی مشکلات حوزه فناوری و ارتباطات شهرستان سروآباد که با حضور 7 تن از مدیران کل حوزه ی ارتباطات استان کردستان که با دعوت وی برای رفع این مشکلات به این شهرستان سفر کرده بودند، افزود: یکی از مطالبات اصلی گردشگران و مهمانانی که به شهرستان تاریخی و کهن سروآباد سفر می کنند، اینترنت پرسرعت است.

بررسی مشکلات حوزه ی ارتباطات با حضور تمامی مدیران کل این حوزه در سروآباد

وی افزود: متاسفانه در روستاهای این شهرستان که هدف گردشگری بوده و می توانند به رونق و توسعه پایدار شهرستان کمک کنند، مشکلات و ضعف ارتباطی وجود دارد.

 

نماینده شهرستان های سروآباد و مریوان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باتوجه به شرایط منطقه و کمبود امکانات مشکل اصلی در شهرستان سروآباد نبود زیرساخت های لازم است که نیازمند توجه بیشتر مسئولین استانی است.

 

به گفته وی مشکلات آنتن دهی موبایل در روستاهای تابعه این شهرستان، نبود تلفن ثابت در تعدادی از روستاهای شهرستان، دسترسی نداشتن به شبکه های تلویزیونی در برخی از نقاط روستایی، نبود باجه بانکی و عابر بانک در شهر اورامان، مشکلات WLL در بیشتر روستاهای تابعه شهرستان سروآباد و سرعت پایین اینترنت از مهمترین مشکلات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در این شهرستان است.

 

وی با بیان اینکه پیگیر ایجاد و افتتاح باجه بانکی در شهر اورامان است، افزود: این مشکل را ابتدا در استان و سپس از طریق بانک ملی مرکزی در تهران پیگیری کرده ام و در آینده ای نزدیک شاهد افتتاح و راه اندازی یک باجه بانکی در شهر توریست پذیر و زیبای اورامان خواهیم بود.

 

مرادی با اشاره به اینکه 90 درصد بودجه کشور صرف هزینه های عمرانی می شود، اظهار کرد: تنها 10 درصد کل بودجه کشور صرف اعتبارات عمرانی می شود و تاکنون نیز 30 درصد اعتبارات عمرانی تحقق یافته است.

 

وی با بیان اینکه مردم از مسئولان انتظار هزینه کردن اعتبارات را دارند، گفت: هنوز بودجه کشور برای سال جاری تامین نشده است بنابراین مشکل از مسئولان نیست، مشکل از عدم تامین بودجه است.

 

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان بر لزوم پیگیری و حل مشکلات حوزه فناوری و ارتباطات شهرستان سروآباد تاکید کرد و افزود: وظیفه مسئولان خدمات رسانی به مردم بویژه به روستائیان است و در این شهرستان برخی از روستاهای دور افتاده آن در بحث تلفن ثابت و عدم آنتن دهی موبایل مشکل جدی دارند.

 

وی اضافه کرد: توسعه زیرساخت های لازم و برطرف شدن مشکلات ارتباطی در شهرستان سروآباد که یکی از شهرستان های هدف گردشگری در استان و کشور است، موجب توسعه پایدار و افزایش صنعت توریسم و گردشگری می شود.

مرادی افزود: باتوجه به قول مساعد مدیر کل مخابرات استان کردستان انشاالله تا پایان سال شاهد تحولات بسیار خوبی در حوزه فناوری و ارتباطات در شهرستان سروآباد خواهیم بود و اینترنت پرسرعت نسل سوم و چهارم نیز در این شهرستان فعال خواهد شد.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 50 درصد نمایندگان استان کردستان در کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون اقتصادی مجلس دهم شورای اسلامی عضو هستند، افزود: این یک ظرفیت و پتانسیل برای استان کردستان و از همه مهمتر برای مدیران کل این استان است که مشکلات حوزه خود را بیشتر پیگیری کنند و ما نیز به عنوان خادم مردم در مجلس شورای اسلامی پیگیر مشکلات خواهیم بود.

 

وی با اشاره به مناقصه گذاشتن تونل یک هزار و 550 متری باغان و جاده کامیاران سروآباد بدون تخصیص یک ریال خاطرنشان کرد: به مناقصه گذاشتن طرح ها و پروژه های کلان در استان و تعیین پیمانکاران بدون اینکه یک ریال در سال جاری تخصیصی داشته باشد، نشانه دلگرمی مدیران و مسئولان استانی به نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

 

مرادی تاکید کرد: بدون شک در راستای پیگیری مشکلات توسعه ای استان و به سرانجام رساندن پروژه ها و طرح های کلان استان کردستان به ویژه در شهرستان های سروآباد و مریوان همراه با سایر نمایندگان استان کردستان تمام تلاش و توان خود را بکار خواهیم بست.

بررسی مشکلات حوزه ی ارتباطات با حضور تمامی مدیران کل این حوزه در سروآباد

علی مفاخری فرماندار شهرستان سروآباد نیز در این جلسه اظهار کرد: از مجموع 73 روستای تابعه شهرستان 49 روستا تلفن ثابت دارند و بقیه روستاها از نعمت تلفن ثابت بی نصیب هستند.

وی ادامه داد: 42 روستای این شهرستان دارای اینترنت هستند که هشت روستای آن به صورت Dial-Up است و مراکز آی تی سی نیز در 23 روستا فعال است. فرماندار سروآباد اضافه کرد: متاسفانه تعداد روستاهای پوشش دهنده موبایل 58 روستا است و 15 روستا فاقد آنت دهی تلفن همراه هستند.

وی با بیان اینکه وضعیت ارتباطات شهرستان سروآباد بسیار ضعیف است، افزود: این شهرستان باتوجه به موقعیت خاص آن و گردشگر پذیر بودن آن نیازمند فعال بودن اینترنت پرسرعت در تمامی روستاهای آن برای استفاده گردشگران و مهمانان است.

وی به منطقه اورامان اشاره کرد و گفت: اورامان یک منطقه توریستی و گردشگری است که هرساله مسافران و گردشگران زیادی از داخل و خارج کشور به این منطقه سفر می کنند ولی متاسفانه در این منطقه مشکلات ارتباطی در حوزه دیجیتال و فناوری داریم.

مفاخری افزود: اورامان یک شهر است ولی متاسفانه حتی یک دفتر آی سی تی در این شهر فعال نیست و حتی یک باجه بانکی و یک عابر بانک نیز در این شهر وجود ندارد و مردم این منطقه و گردشگرانی که این منطقه مهم گردشگری سفر می کنند، با مشکل روبرو می شوند.

نماینده عالی دولت در شهرستان سروآباد خطاب به مدیران کل استانی حوزه فناوری و ارتباطات گفت: شهرستان سروآباد را باید بسیار ویژه دید و زیر ساخت های لازم برای توسعه شبکه فناوری و ارتباطات را در این شهرستان فراهم کرد.

وی تاکید کرد: شهرستان سروآباد باید متحول شود و مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری آن باید برطرف شود و زمینه لازم و زیرساخت های لازم برای توسعه پایدار آن به ویژه در مناطق گردشگری آن را فراهم کرد.

وی خواستار استقلال شرکت مخابرات این شهرستان از مریوان شد و گفت: در شهرستان سروآباد وجود یک پست بانک ضروری و الزامی است .

بررسی مشکلات حوزه ی ارتباطات با حضور تمامی مدیران کل این حوزه در سروآباد

مدیرعامل شرکت مخابرات استان کردستان نیز در نشست بررسی مشکلات حوزه فناوری و ارتباطات شهرستان سروآباد طی سخنانی گفت: با حمایت های ویژه نماینده مردم سروآباد و مریوان در مجلس شورای اسلامی و همچنین پیگیری های فرماندار سروآباد تصمیمات و برنامه ریزی های خوبی برای توسعه زیرساخت های این شهرستان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات خواهیم داشت.

 

وی ادامه داد: تا پایان سال شاهد پیشرفت های بسیار خوبی در حوزه دیجیتال و ارتباطات در شهرستان سروآباد خواهیم بود که قسمتی از آن در حوزه تلفن ثابت روستایی است.

 

آزاد حکمت اضافه کرد: در توافق نامه ای که میان این شرکت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منعقد شده است ، هفت روستای شهرستان سروآباد به پیشرفته ترین تکنولوژی روز در حوزه ارتباطات مجهز خواهند شد.


وی افزود: در بحث اینترنت پرسرعت از لحاظ کمی و کیفی نیز شاهد پیشرفت های بسیار خوبی در شهرستان سروآباد خواهیم بود و تا پایان سال چندین روستای شهرستان از اینترنت پرسرعت بهره مند خواهند شد.
بررسی مشکلات حوزه ی ارتباطات با حضور تمامی مدیران کل این حوزه در سروآباد

** 98 درصد از روستاهای سروآباد به اینترنت پرسرعت مجهز خواهند شد


مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان نیز در این جلسه اظهار کرد: مشکلات حوزه فناوری و اطلاعات شهرستان سروآباد در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نوید های بسیار خوبی را برای مردم این شهرستان در آینده ای بسیار نزدیک خواهیم داشت.


فردین سعیدی افزود: توسعه تلفن روستایی به زودی در این شهرستان انجام می شود و خوشبختانه در زمینه اینترنت نیز از مجموع 73 روستای تابعه بیش از 40 روستا به اینترنت پرسرعت مجهز است.


وی ادامه داد: با اجرای این فاز از طرح uso امید می رود بیش از 98 درصد روستاهای این شهرستان از اینترنت پرسرعت بهره مند شود.


وی اظهار کرد: با توجه به هماهنگی و همکاری بسیار خوبی که بین مدیران کل حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان وجود دارد و با توجه به پیگیری های نماینده مجلس شورای اسلامی و فرماندار سرواباد امید می رود تا پایان سال جاری و شش ماهه اول سال 96 پروژه های بسیار خوبی در شهرستان سروآباد در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهره برداری برسد.

 

گفتنی است، در این جلسه فرماندار شهرستان سروآباد، مدیرعامل شرکت مخابرات استان کردستان، مدیر کل پست بانک استان کردستان، مدیر کل پست استان کردستان، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان، مدیر کل شرکت ارتباطات و زیرساخت های استان کردستان، مدیر کل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات منطقه غرب و مدیر اداره کل مخابرات کردستان حضور داشتند.

ایرنا

انتهای خبر/

برچسب ها :

حوزه ی ارتباطات سروآبادمنصور مرادیآزاد حکمتشهرستان سروآباد

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار