پنجشنبه 4 شهریور 1395 / 08:33|کد خبر : 1072|گروه : سیاسی

سومین جلسه ی شوری اداری شهرستان سروآباد چگونه گذشت؟

اولویت های مردم این شهرستان محقق شده است/تکمیل جاده کامیاران تا پایان سال مالی/احداث ساختمان جدید پیام نور در سروآباد امری غیر ممکن است

اولویت های مردم این شهرستان محقق شده است/تکمیل جاده کامیاران تا پایان سال مالی/احداث ساختمان جدید پیام نور در سروآباد امری غیر ممکن است

در سومین جلسه ی شورای اداری شهرستان سروآباد به عملکرد دولت در شهرستان و همچنین برخی از عوامل توسعه و پتانسیل های سروآباد اشاره شد.

به گزارش اورامانات، ظهر دیروز سومین جلسه ی شورای ادرای شهرستان با حضور مدیریت سازمان و برنامه ریزی استان کردستان، رئیس دانشگاه پیام نور استان، فرماندار سروآباد ، ائمه ی جمعه و کلیه ی مسئولین شهرستانی در محل سالن جلسات فرمانداری سروآباد برگزار شد.

اولویت های مردم این شهرستان محقق شده است/تکمیل جاده کامیاران تا پایان سال مالی/احداث ساختمان جدید پیام نور در سروآباد امری غیر ممکن است

مردم سروآباد شایسته ی بیشترین توجه مسئولین هستند

در ابتدای این جلسه امام جمعه ی سروآباد ضمن تبریک هفته ی دولت بازگشای مرز مله خورد و تکمیل بیمارستان شهید چمران را دریچه ای بزرگ به سوی توسعه ی شهرستان تلقی کرد و بر لزوم تکمیل و آسفالت جاده ارتباطی کامیاران سروآباد تاکید کرد.

 

ماموستا سید احمد سجادی مردم سروآباد را مرمانی غیور، مرزدار و وفادار به انقلاب خواند و با توجه به محرومیت توسعه در منطقه آنان را شایسته هر گونه خدمتگذاری و توجه ویژه مسئولین دانست.

محله ی شیخان وضعیت نا مناسبی دارد

در ادامه ی این جلسه امام جمعه ی موقت شهرستان نیز به وضعیت نامناسب کوچه و خیابان های محله ی شیخان اشاره کرد و از خواستار پیگیری جدی مسئولین استانی و شهرستانی برای حل مشکلات این منطقه از شهر شد.

 

وی ضمن تشکر از تلاش های مدیریت شهری در انجام امورات محوله ی خود این شهرداری را فاقد درآمد پایدار و اعتبار کافی برای انجام اقدامات کافی در رع مشکلات موجود دانست.

اولویت های مردم این شهرستان محقق شده است/تکمیل جاده کامیاران تا پایان سال مالی/احداث ساختمان جدید پیام نور در سروآباد امری غیر ممکن است

اصلی ترین مطالبات مردم سروآباد توسط محقق شده است

فرماندار سروآباد نیز طی سخنانی در این جلسه با اشاره به توجه ویژه ی مسئولین استانی در توسعه  و پیشرفت شهرستان اذعان داشت: از زمانی که به عنوان فرماندار این شهرستان عهده دار این مسئولیت شده ام اصلی ترین مطالبات مردم این شهرستان از دولت محقق شده است.

 

علی مفاخری تجهیز و افتتاح بیمارستان 32 تخته خوابی شهید چمران شهرستان و بازگشایی مرز کوله بری مله خورد بعد از 15 از بسته شدن آن که باعث رونق و اشتغال برای مردم منطقه شده را از مهمترین دستاورد های دولت در شهرستان سروآباد دانست.

 

او به برخی از مشکلات شهرستان سروآباد نیز اشاره کرد و افزود: نامناسب بودن راه های ارتباطی روستایی، کمبود فضاهای آموزشی و وجود مدارس تخریبی، افزایش منطقه حفاظت شده، نبود درآمد پایدار در سطح روستاهای تابعه که موجب مهاجرت روستاییان شده، تکمیل نشدن سایت اداری، عمران شهری، نبود درآمد ثابت شهرداری های این شهرستان و کمبود آب شرب در برخی از مناطق شهرستان از مهمترین مشکلات شهرستان سروآباد هستند.

 

مفاخری به پتانسیل های ارزشمند و اصلی این شهرستان را سرمایه گذاری در باغداری و گردشگری دانست و افزود: با توجه به وضعیت توپوگرافی و خاص منطقه و پیش رو بودن این شهرستان در تولید بسیاری از محصولات کشاورزی در استان و همچنین جاذبه های طبیعی و گردشگری موجود در منطقه ، با توجه ویژه مسئولان به این پتانسیل ها می توان شاهد ترقی و شکوفایی این شهرستان بود.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان سروآباد به اعتبارات اختصاص یافته به این شهرستان اشاره کرد و گفت: اختصاص بیش از 200 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی، استانی و ماده 180 برای این شهرستان در سالجاری نشان از توجه ویژه مسئولان استان و عزم دولت برای حل مشکلات مهم این شهرستان است.

 

مفاخری به افتتاح پروژه ها و طرح های هفته دولت در قسمت های برق رسانی، طرح های بنیاد مسکن، طرح های کشاورزی، عمرانی، خدماتی و حمایتی اشاره کرد و گفت: در هفته دولت 15 پروژه کلان با اعتباری افزون بر 36 میلیارد ریال در سطح شهرستان افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

اولویت های مردم این شهرستان محقق شده است/تکمیل جاده کامیاران تا پایان سال مالی/احداث ساختمان جدید پیام نور در سروآباد امری غیر ممکن است

احداث ساختمان جدید دانشگاه پیام نور امری غیر ممکن است

رییس دانشگاه پیام نور استان کردستان نیز در ادامه این جلسه، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص استان کردستان گفت: توسعه استان فرهنگی کردستان از تاکیدات رهبری است و این یک پتانسیل و ظرفیت را برای ترقی و پیشرفت بیشتر این استان فراهم و ایجاد کرده است.

 

اسکندر مرادی به پتانسیل های شهرستان سروآباد اشاره کرد و افزود: وجود رودخانه خروشان سیروان در این شهرستان، وجود زمینهای مساعد و حاصلخیز، مردمانی سخت کوش و مهمان نواز و مرزدار و وجود نخبگان علمی و فرهنگی در این شهرستان از مهمترین پتانسیل های موجود در سروآباد است که توجه به آنها اشتغال، رونق و توسعه پایدار را در پی خواهد داشت.

 

رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان توسعه و پیشرفت شهرستان را در همت مضاعف و متقابل مسئولین با کمک مردم دانست و از مسئولین شهرستانی خواستار اقدام و عمل و همت گماشتن در تحقق شعار امسال برای توسعه ی سروآباد شد.

 

این مقام مسئول ضمن گلایه از مسئولین شهرستانی برای عدم استفاده از نیروهای بومی و نخبه در پست های مدیریتی این شهرستان خواستار بکار گیری نیروهای نخبه و فرهنگی شهرستان سروآباد در پست های اجرایی شهرستان و استان شد.

اولویت های مردم این شهرستان محقق شده است/تکمیل جاده کامیاران تا پایان سال مالی/احداث ساختمان جدید پیام نور در سروآباد امری غیر ممکن است

موتور های محرک سروآباد را باید راه انداخت

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان در ادامه ی این جلسه با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان سروآباد گفت: گردشگری، زراعت و کشاورزی، شیلات و آبزی پروری، محورهایی هستند که می تواند به عنوان موتورهای محرک توسعه پایدار این شهرستان باشند.

 

بهرام نصرالهی زاده وجود منطقه گردشگری اورامان و پیرشالیار در این منطقه را غنیمتی دانست که اگر در هر کشور دیگری بود، به عامل توسعه یک استان تبدیل می شد.

 

وی ادامه داد متاسفانه از گردشگری اورامان فقط زحمت و مشقت و زباله های آن نصیب شهرستان شده و مردم آن در کنار گردشگری درآمدی کسب نمی کنند و مزیت خاصی برای آنان ندارد.

 

این مقام مسئول استانی داشتن امنیت در نقاط صفر مرزی را در گرو داشتن توسعه و اشتغال در آن مناطق دانست و افزود: در صورت داشتن اشتغال و امکانات مردم در دورترین نقاط مرزی در امنیت هستند.

 

به گفته وی وجود ظرفیت گردشگری طبیعی یا همان اکوتورسیم شهرستان سروآباد، مکانهای دیدنی و تاریخی، فرهنگ کهن و غنی منطقه و آداب و رسوم خاص این منطقه در هیچ نقطه ای از کشور و حتی جهان وجود ندارد و بسیاری از مردم استانهای کشور در حسرت داشتن این ظرفیت ها و پتانسیل ها هستند.

 

وی همچنین ظرفیت زراعت و کشاورزی و همچنین شرایط خوب آب و هوایی شهرستان سروآباد را یک پتانسیل مناسب تلقی کرد و پیش بینی کرد که در این شهرستان ظرفیت ایجاد 5 هزار هکتار باغات کشاورزی وجود دارد.

 

نصرالهی زاده مجتمع پرورش ماهی سردآبی دیوزناو را یکی دیگر از عوامل توسعه در شهرستان دانست و افزود: در صورت ارتقا و افزایش این مجتمع و تکمیل فاز دوم آن از 38 مزرعه به 150 مزرعه این مجتمع به بزرگترین مجتمع پرورش ماهی سردآبی خاورمیانه مبدل خواهد شد که باعث مهجرت معکوس بسیار بالای خواهد شد.

 

او خطاب به فرماندار سروآباد گفت: دو پروژه مهم و تاثیر گذار در سطح شهرستان که مردم از ثمرات آنها بهره مند شوند را معرفی کرده تا در سال جاری نسبت به تکمیل آنها اقدام شود.

 

وی به مسیر ارتباطی سروآباد کامیاران اشاره کرد و گفت: با نظر ویژه استاندار کردستان و تامین  اعتبارات این پروژه تا پایان سال مالی امسال یعنی تیر ماه 96 شاهد افتتاح و تکمیل آن خواهیم بود.

 

نصراللهی زاده با بیان اینکه 90 هزار میلیارد ریال پروژه شروع شده ناتمام زخمی شده در سطح استان کردستان وجود دارد که برای تکمیل شدن به دهها سال زمان نیاز دارند، خاطرنشان کرد: علی رغم کمبود اعتبارات و وجود پروژه های ناتمام درسطح استان تلاش خواهیم کرد دو پروژه مهم را در شهرستان سروآباد به نتیجه برسانیم.

 

در پایان این جلسه برخی از مدیران فعال و تلاشگر شهرستانی توسط سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان سروآباد با اهدای لوح تقدیر تجلیل شدند.

اولویت های مردم این شهرستان محقق شده است/تکمیل جاده کامیاران تا پایان سال مالی/احداث ساختمان جدید پیام نور در سروآباد امری غیر ممکن استاولویت های مردم این شهرستان محقق شده است/تکمیل جاده کامیاران تا پایان سال مالی/احداث ساختمان جدید پیام نور در سروآباد امری غیر ممکن استاولویت های مردم این شهرستان محقق شده است/تکمیل جاده کامیاران تا پایان سال مالی/احداث ساختمان جدید پیام نور در سروآباد امری غیر ممکن است

انتهای خبر/

برچسب ها :

جلسه ی شورای اداریشهرستان سروآبادهفته ی دولتتکمیل جاده ی کامیارانپتانسیل های سروآبادرئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان

نظرات کاربران :

مریوان [پنجشنبه 4 شهریور 1395 | 12:44] پاسخ

امیدوارم با تاکید بر آسفالت فوری
جاده ی کامیاران سروآباد به بهره برداری برسد و این شهر از بنبست دراید و باعث ترقی سروآباد شود

فرهنگی [پنجشنبه 4 شهریور 1395 | 22:48] پاسخ

کی به فکر جوانان این شهر بوده؟ناو یه کا سووکین همیشه

حرف زدن شرط نیست آدم بودن شرط است [جمعه 5 شهریور 1395 | 17:24]

جناب خانم با آقای فرهنگی اگر بقیه از نظر تو با این دید ترجمه میشوند بدانید این آینه فکر تو عکس خودت را نشان داده وگر نه ما مردم به چشم احترام به یکدیگر می‌نگریم شما را نمیدانم ولی هر دیدی داری فقط زاده ی ذهن بیمار خودته
واقعا عجب فرهنگی دارن

فرهنگی2 [پنجشنبه 4 شهریور 1395 | 22:49] پاسخ

چقدر فعال بودند ماشا...

دکتر [چهارشنبه 10 شهریور 1395 | 22:19] پاسخ

جلسات اداری ما مثل فضای مجازی شده . همه خوب هستند . همه 20 می گیرند . همه به یکدیگر احترام می گذارند . و همه ی مسئولین خوب ما حرفهای خوب خوب می زنند فقط حرفهای خوب

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر