یکشنبه 19 مهر 1394 / 08:44|کد خبر : 107|گروه : اجتماعی

بازار سروآباد:

وجود ساختمان های اداری در مرکز شهر سروآباد، رونق را از بازار ربوده/ارمغان کسادی بازار نتیجه بی مهری مردم+عکس

وجود ساختمان های اداری در مرکز شهر سروآباد، رونق را از بازار ربوده/ارمغان کسادی بازار نتیجه بی مهری مردم+عکس

یکی از بازاریان سروآباد گفت: یکی از مشکلات عمده کسادی بازار و بی رونقی آن وجود ساختمان های اداری با حیاط های بزرگ در خیابان اصلی و بازار آن می باشد.

به گزارش خبرنگار هورامانات، بازار کساد و درآمد کم، کسبه سروآباد یکی از دغدغه های مردم این شهرستان و دلایل نارضایتی مردم بوده است همین امر خبرنگار ما را مجاب کرد تا به میان بازاریان برود و از مشکلات آنها گزارشی تهیه کند.

 

بازار یکی از عمده عناصر رشد اقتصادی جوامع است و وجود بازار پررونق دریچه ای برای رشد اقتصادی جامعه و در نهایت افزایش معیشت و بهبود وضعیت درآمدی مردم است.

 

یکی از بازاریان سروآباد در خصوص دلایل کسادی بازار سروآباد گفت: یکی از مشکلات عمده کسادی بازار و بی رونقی آن وجود ساختمان های اداری با حیاط های بزرگ در خیابان اصلی و بازار شهر است، که اگر فضای در اختیار ادارات به بازار و مغازه اختصاص داده می شد، با توجه به مرکزیت اقتصادی، مردم راغبتر به حضور در مراکز خرید می شدند و کساد بازار خفته سروآباد رونق می گرفت.

 

و با توجه به اینکه خیابان های اصلی در احاطه ادارات است، کمتر کسی در خیابان های فرعی و کوچه ها تمایل به احداث بازار دارد.

 

وی با بیان اینکه درصد زیادی از جمعیت این شهرستان را کارمندان تشکیل می دهند، گفت: یکی دیگر از دلایل کسادی بازار سروآباد این است که کارمندان با وجود خطرات جاده ای عمده خرید خود را از شهرستان های همجوار مانند سنندج و مریوان تهیه می کنند و با توجه به استفاده این افراد از سهمیه استخدامی شهرستان ظلم به کسبه و بازاریان تلقی می شود.

 

یکی دیگر از کسبه سروآباد گفت: مشکل دیگر وجود ایست بازرسی در گلوگاه و ضلع غربی شهرستان است که مانع پیشرفت و  عدم فراهم شدن تنوع در محصولات بازار سروآباد شده است.

 

وی بیان کرد: برای انتقال این بازرسی به ضلع شرقی این شهرستان اقداماتی انجام شده است که امیدواریم با سفر هیئت دولت به استان و شهرستان سروآباد گام ارزشمندی برای پیشرفت و رفع کسادی بازار این شهرستان برداشته شود.

 

یکی دیگر از کسبه سروآباد هم یکی از معضلات بازار سروآباد را اشباع شدن برخی از مشاغل بدلیل نداشتن تنوع در آنها دانست و گفت: عدم ایجاد مشاغل جدید و بهره نگرفتن از پتانسیل های موجود در شهرستان توسط جوانان جویای کار و اینکه این جوانان ترجیح می دهند برای کارگری به کلان شهرها و کشور همسایه بروند مهر صحتی بر تنوع کاری در بازار سروآباد است.

 

وی با اشاره به اینکه فرهنگ خرید مردم نیز نقش بسیار مهمی در نداشتن بازار متمرکز و شلوغ در سروآباد دارد، افزود: بعضی از افراد برای خرید مایحتاج خود با وجود خطرات جاده ای به شهرستان همسایه میروند و این در حالی است که تمامی این اقلام در بسیاری از مغازه های سروآباد با همان قیمت عرضه می شود.

 

یکی دیگر از مغازه داران سروآباد عنوان کرد: ما تمامی خرید های خود را به صورت نقدی انجام می دهیم ولی متاسفانه با وجود این رکود بازار و بی رونقی حاکم بر آن مردم خرید های نقدی خود را در جاهای دیگر انجام می دهند و طرز فکر خرید نسیه را در اینجا رواج می دهند که این شرایط موجب بسیاری از ورشکستگی ها شده و خیلی از بازاریان و کسبه به همین دلیل مجبور به ترک شهرستان می شوند.

 

قطعا بزرگترین اشتباه و عامل اصلی کسادی بازار سروآباد، ادغام ساختمان اداری شهر در دل بازار است که با تمرکز این ادارات در مرکز شهر رونق را از بازار سروآباد ربوده و جزء کسادی ارمغانی برای کسبه و بازاریان نداشته که این امر مهر تائیدی بر بی دقتی و عدم کارشناسی در احداث ادارات این شهرستان است.

 

این بازاریان در نهایت خواستار توجه بیشتر کارمندان به بازارایان به کسبه شهر شدند و بیان کردند: اگر مسئولین و کارمندان به جای  استفاده از دوره خدمت خود در سروآباد به عنوان یک پله ترقی و رسیدن به ارتقا ء شغلی، در دل مردم و با مردم و مشکلات آنها زندگی کنند بیشتر آنها را درک می کنند و بازار کساد این شهر دوباره زنده می شود. 

وجود ساختمان های اداری در مرکز شهر سروآباد، رونق را از بازار ربوده/ارمغان کسادی بازار نتیجه بی مهری مردم+عکسوجود ساختمان های اداری در مرکز شهر سروآباد، رونق را از بازار ربوده/ارمغان کسادی بازار نتیجه بی مهری مردم+عکسوجود ساختمان های اداری در مرکز شهر سروآباد، رونق را از بازار ربوده/ارمغان کسادی بازار نتیجه بی مهری مردم+عکسوجود ساختمان های اداری در مرکز شهر سروآباد، رونق را از بازار ربوده/ارمغان کسادی بازار نتیجه بی مهری مردم+عکس

انتهای پیام/

برچسب ها :

کسادی بازاررونق بازارسروآبادهورامانات

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار