چهارشنبه 27 مرداد 1395 / 11:16|کد خبر : 1051|گروه : علمی

رئیس دانشگاه پیام نور کردستان:

شایعه ادغام دانشگاه پیام نور سروآباد در مرکز مریوان واقعیت ندارد

شایعه ادغام دانشگاه پیام نور سروآباد در مرکز مریوان واقعیت ندارد

رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان با اشاره به حاشیه های به وجود آمده پیرامون دانشگاه پیام نور سروآباد گفت: این دانشگاه همچون گذشته با قوت به فعالیت خود ادامه می دهد و شایعه ادغام آن در پیام نور مرکز مریوان واقعیت ندارد.

به گزارش اورامانات، اسکندر مرادی با اشاره به تغییر رئیس دانشگاه پیام نور واحد سروآباد که باعث ایجاد شایعاتی مبنی بر ادغام این واحد دانشگاهی در دانشگاه پیام نور مریوان شده بود، گفت: دانشگاه پیام نور واحد سروآباد با تمام توان و قدرت به ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی به شهروندان دانش دوست ادامه می دهد.


وی ادامه داد: شایعات مربوط به ادغام واحد سروآباد در مرکز مریوان صحت ندارد و خوشبختانه امسال نیز دانشگاه پیام نور سرواباد در دفترچه انتخاب رشته به صورت پذیرش بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی و هم بر اساس کارنامه کنکور دانشجو می پذیرد.


رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان اضافه کرد: تمامی خدمات آموزشی، پژوهشی و دانشجویی در دانشگاه پیام نور واحد سروآباد به دانشجویان ارائه می شود و دانشجویان این دانشگاه برای پیگیری امورات دانشجویی خود نیازی به مراجعه به مرکز مریوان و یا ستاد استان ندارند.


او در خصوص تغییر رئیس دانشگاه پیام نور واحد سروآباد گفت: بر اساس دستورالعمل سازمان مرکزی در کل کشور واحدهای زیر 500 دانشجو توسط یکی از کارمندان آن واحد به صورت مسئولیت امور جاری، اداره خواهند شد.


وی به آمار دانشجویان واحد پیام نور سروآباد اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 220 دانشجو در پنج رشته تحصیلی حقوق، علوم اجتماعی، زبان و ادبیات فارسی ، علوم تربیتی و روانشناسی در دانشگاه پیام نور سروآباد مشغول تحصیل هستند.


مرادی تصریح کرد: دانشگاه پیام نور واحد سروآباد برای سال تحصیلی جدید ظرفیت پذیرش 230 دانشجو را دارد.


وی به سایر واحدهای پیام نور استان کردستان اشاره کرد و گفت: واحدهای پیام نور در شهرستانهای دیواندره و قروه به دلیل آمار کم دانشجو که کمتر از 500 دانشجو دارند، رئیس آنها تغییر و توسط یکی از کارمندان آن واحد به صورت مسئولیت امور جاری اداره خواهند شد.


رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان به ادغام یکی از واحدهای این دانشگاه اشاره کرد و افزود: واحد حسن آباد یاسوکند که 30 نفر دانشجو داشت، به دلیل تعداد بسیار کم دانشجویان بر اساس دستور سازمان مرکزی در مرکز بیجار ادغام گردید.


به گفته وی، در واحدهای دانشگاهی پیام نور (شهرستانهای سروآباد، قروه و دیواندره) همانند مراکز دانشگاهی خدمات آموزشی به دانشجویان ارائه می شود و هیچ تفاوتی بین واحدها و مراکز وجود ندارد ولی مبنا فقط براساس آمار دانشجوها است.


مرادی خاطرنشان کرد: واحدهای پیام نور در صورت افرایش تعداد دانشجو به بالای 1000 نفر و متعاقب آن جذب اعضای هیات علمی به مراکز تبدیل می شوند.


او تاکید کرد: دانشگاه پیام نور کردستان تعهد ارائه تمامی خدمات آموزشی و پژوهشی به تمامی واحدها و مراکز خود را کما فی السابق و بر اساس ماموریت ابلاغی از جانب سازمان مرکزی دارد.


وی در پایان به واحد دانشگاهی بانه اشاره کرد و گفت: باتوجه به اینکه امار دانشجویان واحد پیام نور شهرستان بانه بالای 1000 نفر است، درخواست ارتقای آن به مرکز شدن را به سازمان مرکزی ارائه کرده ایم که امیدواریم این مهم در آینده ای نزدیک تحقق یابد.


استان کردستان دارای 10 شهرستان است و دانشگاه پیام نور در شهرستان های این استان به جز دهگلان واحد دانشگاهی فعال دارد.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

برچسب ها :

دانشگاه پیام نورواحد سروآبادشایع ی ادغامرئیس دانشگاه پیام نور کردستان

نظرات کاربران :

دانشجو [چهارشنبه 27 مرداد 1395 | 17:18] پاسخ

حتمن این ده نفر تازه پذیرش شده هم یا نظامی هستند یا افراد مسن....به نظرم ادغام هم بشه خیلی ماقووولانه تره.

شهروند [پنجشنبه 28 مرداد 1395 | 10:55]

دانشجوی عزیز!!!!!!!! منظور آقای مرادی اینه بجز این 220 نفر فعلی ظرفیت پذیرش 230 نفر ورودی جدید را دارد ، حالا ممکن است به خاطر تعداد بسیار زیاد مرکز آموزش عالی در کشور و کم شدن داوطلبین کنکور و تمایل کم دانشجویان به تحصیل در این واحد دانشگاهی تعداد خیلی کمی جذب شوند

محمد [چهارشنبه 27 مرداد 1395 | 19:10] پاسخ

اره جناب دکتر لطف شما با حرف هایت یکیست ولی ما گور این حرفها نمی خوریم اگر به مریوان وسنندج بنگرید می بینید نصف دانشجویان اهالی شهرستان سروآبادهستند وتنها نیروی سروآبادی فرستاد ی مریوان که چی..؟

پیمان [چهارشنبه 27 مرداد 1395 | 20:26] پاسخ

چرا دانشجویان بومی سرواباد دربدر و آواره میشوند.اگرقصد ادغام نیست.

.

آسو [چهارشنبه 27 مرداد 1395 | 20:38] پاسخ

دکتر که شما به فکر سروآباد باشیدبعید است؟ چون دانشجو بومی ومحصل سروآباد بیایند دانشگاه سروآباد شرکت کنند ]چون همه غریبه!

خطاب به دانشجو [پنجشنبه 28 مرداد 1395 | 08:40] پاسخ

اسم دانشجو رو خدشه دار نکن برو ره علم رو در پیش بگیر.

دانشجو [جمعه 29 مرداد 1395 | 11:13]

جناب خطاب ....!درکره ماه هم دانشجو میشه باشد ولی برای کی باشد? مهم است .....نه فقط جنب اخذ دریافت مدرک گیری وبس

خویندکار [شنبه 30 مرداد 1395 | 19:09] پاسخ

کارمنداشم بومی نیستند چه برسه به دانشجوهاش....

وحید [یکشنبه 31 مرداد 1395 | 08:09] پاسخ

خدا میدونه این سرپرست جدیدرو ازتوی لپ لپ درآوردن ؛ مگه منطقه سروآبادخودش نیرو نداره ؛ معلوم اونم بارانت سیاسی اومده دیگه !

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار