سه شنبه 26 مرداد 1395 / 07:39|کد خبر : 1042|گروه : اجتماعی

فرماندار شهرستان سروآباد

انتخاب شهردار جدید اورامان به شوراها واگذار نشود

انتخاب شهردار جدید اورامان به شوراها واگذار نشود

فرماندار شهرستان سروآباد از استعفای شهردار اورامان خبر داد و گفت: انتخاب شهردار جدید باید با هم‌فکری تمامی مسؤولان صورت بگیرد، چرا که واگذاری این مهم به شوراها امکان تکرار تجربه گذشته را خواهد داشت.

به گزارش اورامانات، علی مفاخری در جلسه کارگروه گردشگری استان کردستان که با محوریت ثبت ملی منطقه اورامان روز گذشته در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: بر خلاف آنچه در این جلسه از سوی برخی دوستان مطرح شد رشد جمعیت در بخش اورامان منفی نیست.

وی با بیان اینکه براساس آمار شهرستان سروآباد با 72 روستا و 2 نقطه شهری در حال حاضر جمعیتی بالغ بر 52 هزار نفر دارد، گفت: جمعیت این شهرستان در گذشته 62 هزار نفر بوده ولی این کاهش جمعیتی اصلا مربوط به شهراورامان و روستاهای آن نبوده بلکه در این منطقه رشد منفی جمعیتی نداریم.

فرماندار شهرستان سروآباد خاطرنشان کرد: در اورامان رشد جمعیتی وجود دارد و مشکل جدی ما در این نقطه نبود زمین است یعنی به تعبیر دیگر تنها سر سرزمین در این نقطه نصیب ما شده و از زمین خبری نیست.

مفاخری در ادامه با اشاره به اجرای طرح هادی ویژه اورامان افزود: این طرح براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار بود تا پایان سال گذشته به پایان برسد و امسال اعتباری به آن اختصاص داده نشود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته اعتباری بالغ بر 40 میلیون تومان برای اجرای طرح ویژه هادی در این منطقه تخصیص یافت، اظهار داشت: اجرای این طرح از نیازهای این شهر بوده و امیدواریم نسبت به تسریع در روند عملیاتی شدن آن اقدامات اساسی صورت بگیرد.

فرماندار شهرستان سروآباد در ادامه از استعفای شهردار اورامان تخت طی روز گذشته خبر داد و افزود: انتخاب شهرداران توسط اعضای شوراهای‌اسلامی صورت می‌گیرد باوجود اعلام نارضایتی و اعتراض از روند عملکرد شهردار اورامان تخت که از سوی اکثر مدیران استانی انجام شده بود پروسه 3 تا 4 ساله برای برداشته شدن شهردار این شهر طی شد.

مفاخری با بیان اینکه در خیلی جاها شهردار شوراها و در خیلی جاها شوراها شهردار را کنترل می‌کنند، خاطرنشان کرد: در اورامان شوراها شهردار را کنترل می‌کردند و خط و خطوط را شوراها به شهردار می‌دانند.

وی افزود: تلاش‌های زیادی انجام گرفت، تا توانستیم شوراهای شهر را قانع کنیم که شهردار نمی‌تواند از عهده مسوولیتی که دارد بر بیاید.

وی با بیان اینکه انتخاب شهردار جدید این شهر باید با همفکری تمام مسوولان به ویژه مسوولانی که مخالف عملکرد شهردار قبلی بودند انجام شود، گفت: این مهم نباید به دست شوراها داده شود، چرا که احتمال تجربه ناموفقی را که در انتخاب شهردار قبلی این شهر داشتیم وجود دارد.

فرماندار شهرستان سروآباد با اشاره به فرهنگ بسیار غنی شهرستان سروآباد افزود: بحث فرهنگی و گردشگری سروآباد علی‌رغم برندی که خود اورامان دارد باید به سایر نقاط داده شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نقاط بسیار زیبایی در اورامان وجود دارد که امیدواریم در منظر فرهنگی که برای اورامان تدوین می‌شود این ظرفیت‌های غنی نیز دیده شود.

فارس

انتهای پیام/

برچسب ها :

شهردار جدید اورامانفرماندار سروآباداستعفای شهردارشورای شهر اورامان

نظرات کاربران :

رستم [سه شنبه 26 مرداد 1395 | 08:16] پاسخ

جناب فرماندار امید است مراتع و علفزارهای اورامان تخت رو هم دریابید چرا که داره نابود و تصرف میشود
تمام مراتع رو فنس کشی نمودند نمیدانم آقایون منابع طبیعی کجا تشریف دارن!
از حفر چاه های غیر مجاز گرفته تا تخریب و تصرف منابع طبیعی اورامان تخت روزگار دامداران را به فلاکت کشانده

کارزان [سه شنبه 26 مرداد 1395 | 09:00] پاسخ

من هم با جناب فرماندار موافقم چون اعضای شورا با تبعیض های ناروا و اختلاس هاشون نه صلاحیت انتخاب شهردار را دارن و نه شایستگی آن را

هورامان [چهارشنبه 27 مرداد 1395 | 23:22]

بنده با نظر فرماندار سروآباد کاملا مخالفم و مفاخری حق دخالت در تعین شهردار را ندارد ما به شوراهای اورامان رای دادیم که برای اورامان تصمیم بگیرند و حق شرعی و قانونی ان ها است که شهردار تعین کنند ولی فرماندار چه کسی به او رای داده تا تصمیم گیر اورامان شود و شرعا و قانونا حق چنین کاری ندارد و ما هم اجازه ی دخالت به او را نمیدهیم پس باید حد و حریم خود را بداند

رضا [پنجشنبه 28 مرداد 1395 | 23:25]

در باسخ به اقای هورامان عرض کنم به کجا چنین شتابان .

کاوه [سه شنبه 26 مرداد 1395 | 09:03] پاسخ

جناب فرماندار در سطر آخر بیاناتشان فرمودند که در آورامان زیبایی های زیادی وجود دارد
خب اگر شما هم بر این زیبایی واقفید چرا جلو متصرفان به اراضی ملی رو نمیگیرید چرا که بخشی عظیمی از این زیبایی مراتع و علفزار های منحصر به فرد اورامان است که در این چند تخریب و تصرف شده و به جای آن باغ ها و ملک های شخصی ساخته اند

عبدالله [سه شنبه 26 مرداد 1395 | 11:26] پاسخ

با نظر جناب فرماندار و کارزان مخالفم؛ اولا قانون صریحاً مشخص نموده که انتخاب شهردار با کیست هر چند که شهردار سابق اورامان بیشتر تحمیلی از طرف فرماندار وقت ؛آقای احمد محمدرضایی بود تا انتخابی ولی این گفته کم لطفی محض در حق اعضای شورای اسلامی اورامان بخصوص اعضای مخالف عملکرد شهردار میباشد چراکه هم صلاحیت دارند و هم شایستگی انتخاب شهردار

دارا [پنجشنبه 28 مرداد 1395 | 23:24]

تا در درستی یا نادرستی مطلبی مطمن نشدی تخریب نکن

عبدالله [سه شنبه 26 مرداد 1395 | 11:26] پاسخ

با نظر جناب فرماندار و کارزان مخالفم؛ اولا قانون صریحاً مشخص نموده که انتخاب شهردار با کیست هر چند که شهردار سابق اورامان بیشتر تحمیلی از طرف فرماندار وقت ؛آقای احمد محمدرضایی بود تا انتخابی ولی این گفته کم لطفی محض در حق اعضای شورای اسلامی اورامان بخصوص اعضای مخالف عملکرد شهردار میباشد چراکه هم صلاحیت دارند و هم شایستگی انتخاب شهردار

هدایتی [سه شنبه 26 مرداد 1395 | 22:38] پاسخ

جناب اقای مفاخری فرمودید ///تلاش‌های زیادی انجام گرفت، تا توانستیم شوراهای شهر را قانع کنیم که شهردار نمی‌تواند از عهده مسوولیتی که دارد بر بیاید////تا انجایی که بنده پیگیر کارهای اعضای شوری بودم قبل از امدن شما به سرواباد همین سه نفر کاملا از عملکرد شهردار ناراضی بودند ودو عضو دیگر یعنی طاهری وقاسمی که موافق شهردار بودن تا اخر هم از شهردار حمایت کردند .تا بلاخره مچشون رو گرفتن ///ضمن تشکر ازفرماندار .امیدوارم پیگیر تخلفات این آقایان ///از مسئولین بالاتر باشید.

رضایی [چهارشنبه 27 مرداد 1395 | 00:37] پاسخ

اورامان را باید مسئولین استانی دریابند قطب گردشگری استان چرا باید.... صد حیف...

دارا [پنجشنبه 28 مرداد 1395 | 23:23] پاسخ

با سلام اصل خبر را در تسنیم ملاحظه کنید خبر فارس اشتباه است

آدم [یکشنبه 31 مرداد 1395 | 13:12] پاسخ

کاش نیت همه خدمت بود و انتخاب بر اساس شایسته گی انجام می گرفت نه سلیقه و روابط از اینکه شهردار هورامان نالایق بود شکی نیست ولی اگه می دونید شورا هم نالایق هستند چرا اونا رو ول کردید به حال خودشون یا اصلا چیزی به اسم شورا درست کردید پس بذارید هر چیزی روال قانونی خودشو طی کنه در ضمن کاش فرماندار یکم از شورای سروآباد هم انتقاد میکرد و در فکر شهردار لایقی برای سروآباد بود.البته شهردارسروآباد هم ...... برای خودش...

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار