جمعه 22 مرداد 1395 / 15:49|کد خبر : 1032|گروه : اجتماعی

آزادگان سرافراز گنج های پنهان جامعه ی ما هستند

آزادگان سرافراز گنج های پنهان جامعه ی ما هستند

ماموستا سید احمد سجادی در خطبه های نماز جمعه این هفته سروآباد، ضمن تبریک سالرزو بازگشت اولین آزادگان 8 سال دفاع مقدس روز 26 مرداد را روز افتخار آفرینی دلاور مردان ایران اسلامی دانست.

به گزارش اورامانات، ماموستا سید احمد سجادی در خطبه های نماز جمعه این هفته سروآباد، ضمن تبریک سالرزو بازگشت اولین آزادگان 8 سال دفاع مقدس روز 26 مرداد را روز افتخار آفرینی دلاور مردان ایران اسلامی دانست.

 

امام جمعه ی سروآباد با اشاره به اینکه آزادگان سرافراز بهترین روز های عمر باعزتشان را در اسارت بعث و زیر شکنجه ی مزدوران استکبار گذراندند اذعان داشت: ایثارگری های این عزیزان باعث پایداری نظام و اسلام در ایران اسلامی بود.

 

ماموستا سجادی همچنین آزادگان را گنجینه های به جای مانده در این نظام دانست و تاکید کرد: احترام به آزادگان و جانبازان وظیفه ی همگانی است و نباید فراموش کنیم که امنیت حال حاضر ما مرهون ایثارگری های آزادگان سرافراز و جانبازان و شهدای گرانقدر است.

 

وی در ادامه  به اهمیت حفظ محیط زیست در دیدگاه اسلام اشاره کرد و گفت:  باتوجه به اینکه محیط زیست یک سرمایه ملی است لذا از بین بردن محیط زیست به مثابه از بین بردن سرمایه مردم و بیت المال است.

 

خطیب جمعه ی سروآباد افزود: بی مبالاتی و بی احتیاطی برخی از افراد در امورات روزانه باعث میشود تا درخت تنومندی که بعد از چندین سال به این بزرگی میرسد با یک لحظه به خاکستر تبدیل شود.

 

وی از مردم خواست تا دست به دست هم از محیط زیست و منابع طبیعی حفاظت کنیم و با توجه به اینکه این شهرستان دارای جاذبه های طبیعی و چشم اندازهای زیبایی است لذا در حفظ و نگهداری آن بیشتر تلاش کنیم.

 

امام جمعه ی سرآباد در بخش دیگری از سخنان خود از تهمت به عنوان یک آفت اخلاقی و اجتماعی نام برد و گفت: تهمت باعث ایجاد اختلاف و تفرقه و فقر فرهنگی جامعه می شود.


وی تصریح کرد: دین مبین اسلام مسلمانان را به وحدت، یکدلی، مودت، صلح و دوستی و برادری سفارش می کند و آنها را از تهمت و افترای ناحق و نادرست در حق یکدیگر منع و سرزنش می کند.


ماموستا سجادی خاطرنشان کرد: تهمت زدن به برادر دینی خود بزرگترین منکر و گناه است که دشمنان همواره در طول تاریخ برای بدنام کردن مسلمانان و ایجاد اختلاف و تفرقه در بین آنان از آن استفاده می کردند.

انتهای خبر/

برچسب ها :

امام جمعه ی سروآبادآزادگان سرافرازگنج های پنهان جامعهسالروز بازگشت آزادگان26 مرداد

نظرات کاربران :

شهروند [شنبه 23 مرداد 1395 | 00:41] پاسخ

به راستی باید خود را از تهمت زدن به مسلمانان و برادران دینی نگه داریم اما افسوس که خیلی ها این نصایح و پندها را آمیزه ی گوش خود نمی‌کنند و به همین دلیل است که جامعه دچار فقر اجتماعی شده چون تهمت زدن به دیگران برای بعضی امری عادی شده ای کاش در مورد نصایح امام جمعه که از آیات قران و شرع است کمی پند می‌گرفتیم

رزگار [شنبه 23 مرداد 1395 | 07:40] پاسخ

به نظر بند عدم توجه مردم به سخنان ماموستایان عمل نکردن خود حضرات به سخنان خود می باشد!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Hawramanat Telegran Channel


آخرین اخبار